Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 14:41, 11 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Wiem Aniu że twoja mama to Danusia Pamiętam ją chyba najlepiej ze wszystkich u Alinki bo była blisko mnie no i przypadła mi do serca od razu tak jak Zbysiu z zoną ,Janinka, Kondzio z Andrzejem ,a z reszta to mało rozmawiałam nie licząc gospodyni i jej córek wraz z męzem .Kiedy to było ,to mój jedyny wypad jak dotąd .Bardzo chciałam jechać do Kindzi ale jej nie pisałam bo nie wiedziałam czy ułoży mi się na tyle aby nie odmawiać w ostatniej chwili .Prawie byłam gotowa a tu koleżanka uszkodziła samochód i nic z tego nie wyszło. Przy okazji pozdrów mamę ode mnie .Wiesz ja nie przywiązuje wagi do imienin i takich tam świąt osobistych. Dzwoń kiedy zechcesz, po klachamy troszkę Ciekawe po jakiemu to ,chyba po śląsku Nie ma osób nie do zdarcia tylko jakaś niewidzialna siła mnie prowadzi Tak tez było kiedy budowałam swój dom ,sama ale ze wsparciem extradomu i poznanych tam przyjaznych ludzi sporo ich jest teraz na ogrodowisku .To był fajny okres w mym życiu ,dokonywałam niemożliwego i udało się, teraz czuje się podobnie .Szkoda ze nie ma mi kto zrobić zdjęcia kiedy walczę z tymi pustakami .Teraz robię drewutnie na podstawie z betonowych bloczków aby chwasty nie rosły ,.Przy okazji wyjdę z poziomem pod zasiew trawy .Mam z tym problem przez żle posadowiony garaż ,za nisko niestety ale jakoś wybrnę mam nadzieje. Reszcie odpiszę w domu ,za późno tu przyszłam dzisiaj .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
16:59, 12 lip 2016
Danusiu, tu masz wątek z podobnymi tarasami w ogrodzie, ale gabionowymi:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1108-joaski-ogrod-z-wyobrazni-poczatki?page=214

U Ciebie drenaż powinien być, nie wiem jak izoluje się takie "tarasy" z betonowych bloczkow, przyjrzałam się przekrojom takich murów oporowych w internecie, ale jest wiele sposobów wykonania, a moja wiedza w tym temacie nikła.
Przy domu nie podnoś poziomu gruntu powyżej izolacji pionowej, bo mur kapilarnie podciagnie wodę i będzie wilgotny.

U mnie, wczoraj, firma ogrodnicza wyrownywała teren pod ogród. Przy murze oporowym sąsiada jest drenaż, potem specjalna folia-membrana, tu widac jej kawalek i dopiero została przysypana ziemia:



Potem na górze będzie wykonczenie z kamieni podobnie jak tu:


Efekt Twoich tarasów zrobił na mnie wrażenie,jest super! Jak się zazieleni i obsadzisz wszystko, to rośliny przykryją beton i okładzina może będzie zbędna, czy chcesz wyeksponować murki?
dajana 11:33, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Iwonko kochana jak miło cię widzieć u siebie dzięki za linka przydał się, choć w końcowej fazie jednak nie ma tam murków z gabionów są murowane i jak mnie oczy nie mylą, to z takiego samego materiału jak mój. Jeszcze nie wiem czy je wyeksponuję, czy też obsadzę, póki co chce skończyć murowanie przed zimą, a mam tego jeszcze ok 60 metrów +schody na górkę i te kwietniki przy tarasie .Kiedy skonczę będę się zastanawiać co dalej .Pogoda mi przerwała prace ,każdego dnia leje i leje a ,że nie mogę usiedzieć w miejscu to zrobiłam małe przemeblowanie roślin .Jakoś nie mogłam patrzeć na tę pustą nowa rabatę i posadziłam co nie co .Dzisiaj przyjdą mi nowe trawy kiedy je dosadzę pokażę co na niej wymyśliłam .Kiedy patrzę na tą membranę przypomniało mi się jak mnie przy budowie domu położono ją odwrotnie wypustkami .Zorientowałam się po czasie kiedy już nic nie można było z nią zrobić . Mam ją, kupiłam na następne murki .Wyrównali ci teren pod ogród ? jak duży masz teraz teren? Miałam z rana napisać do ciebie, ale zablokowali mi pocztę w pracy napisze z domu i podam ci nowy adres na pocztę tam nie mam blokady .Reszta w liściku Iwonko Moc buziaków przesyłam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Mala_Mi 21:52, 05 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Beton to beton i nie ma w nim nic ładnego, ale znajdę sposób aby nie rzucał się w oczy, na początek pomaluje go wapnem

Do ogrodu Twojego murki pomalowane wapnem pasują Moja babcia zawsze malowała wapnem krawężniki w rabatach i ścieżkach Fajnie to wyglądało.

Pozbierać ci siewki rozplenic?? Wczoraj wydałam wszystkie zbiory, bo już podlewanie mnie wnerwiało (były w doniczkach), ale jeszcze siewek mam dużo. Mogę zadołować w warzywniku..w którym z braku czasu nic nie ma.. oprócz chwastów i wysianego kopru, rumianku, sałat kwitnących wyższych ode mnie)
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:54, 05 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jednego posta mi coś zjadło i nie widzę go.. tyle pisania i poszło w kosmos.. wybacz nie powtórzę.. idę spać ... raz chociaż wcześniej.. od marca śpię krótko
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kondzio 15:46, 17 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Oj jakie zmiany widzę że wymieniłaś moje imię więc jestem hi hi hi po długiej nieobecności
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
yolka 16:52, 17 sie 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jutro minie miesiąc jak Cie nie ma, czekamy na nowości z czarodziejskiego ogrodu - już nie miejsca na ogród
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
elka_ 18:54, 17 sie 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Witaj Dajano

Czytam Twój wątek, jestem na 52 stronie Jednak pisze już kilka słów, bo podziwiam to co robisz, jesteś kobietą niezłomną, pełną pasji i życzliwości.
Życzę dużo zdrowia i siły, aby ukończyć wszystkie prace, które pozwolą dokończyć ogród. A ogród już wiem, że będzie piękny, rabaty, które do tej pory stworzyłaś mówią za siebie

Trzymaj się dziewczyno

Pozdrawiam i lecę czytać dalej

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
hanka_andrus 19:08, 17 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No gdzie TY?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwk4 18:02, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
dajana napisał(a)
Bloczki sa betonowe zrobiłam fundament z uzbrojeniem wtopiony pierwszy bloczek w fundament na płasko ,a na nim dwa następne ale juz nie na płasko. Izolacji nie zrobiłam bo nie wiedziałam,mogę ją jeszcze zrobić bo nie wszędzie jest już ziemia.Wystraszyłaś mnie Sylwio tym rozsadzeniem w zimieChyba by mi serce z żalu pękło tak się napracowałam.Dalszą część zaizoluję. Będzie coraz ciekawiej kiedy dojadę z murkiem za dom do wzniesienia z trzema wysokościami,aż do 5 metrów róznicy. Dopiero wtedy bedzie widać dokładnie jak miej więcej bedzie wyglądał w przyszłości mój ogród .Beton to nie mój materiał,ale nie miałam innego wyjscia (koszty).Na ten beton przykleję kamień Wybieram z ziemi taki bardziej płaski wapień.Zacznę od donic przy tarasie go przyklejać na próbę ,jesli się sprawdzi pojadę z nim dalej ale to dopiero w przyszłym sezonie. Dzisiaj nic nie zrobię,patelnia przeokropna nie da się pracować w taki upał, a szkoda

Plany świetne, zobaczyłam początki murków i bardzo mi się podoba taki wielopoziomowy ogród. Tylko właścicielka przepadła, zatem zostawiam pozdrowienia i czekam na powrót
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies