Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Wafel 00:42, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 867
Kiedyś posiałam werbenę patagońską wprost do gruntu i nic nie wzeszło.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Joku 10:25, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Trawnik się zagęści nawet jeżeli po wertykulacji kiepsko wygląda. A werbena najlepiej się sieje sama z siebie i tam gdzie jej się podoba .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 13:33, 18 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Jolu, rzuciłam się na wertykulację, bo wreszcie trafiłam na czas, kiedy ziemia przeschła i można było zrobić ten zabieg. Na drugi dzień już był deszcz i znowu jest mokro na trawniku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:26, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Czyli "wstrzeliłaś się" w okienko pogodowe. Deszcz po wertykulacji jest raczej pozytywem, w przeciwieństwie do suszy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 21:48, 18 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Joku napisał(a)







Tą porzeczką rozwaliłaś system Nie miałam pojęcia, że one takie wysokie rosną, myślałam, że takie same rozmiary jak u tych do konsumpcji czarnych czerwonych czy białych. A to gigantka i to jaka cudna tfu tfu tfu
A zdradzisz jak ona potem owocuje? Jadalne ma te owoce? Jakie w smaku jeśli jadalne?

Tyle razy obojętnie w markecie koło nich przechodziłam, ale chyba kolejnym razem kupię. No zachwyciła mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:51, 18 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Zawilce cudne Sadziłam dziś na leśnej rabacie hakonki i miałam przykra niespodziankę bo ten dereń kanadyjski co przetrwał zimę, dosłownie wyparował, chyba go ślimory zjadły, ale tak do cna? Rabata była obsypana granulatem bo tam hostowisko jest. No nie wiem co by innego mogło w dereniu się rozsmakować...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margo2 22:55, 18 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 790
Sylwia zacytowała piekne widoczki
Mnie zachwyca widok domku zza tych pięknych roślin
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
vita 08:04, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
U mnie z kolei pokazała się werbena bampton. Myślałam że ona jest jednoroczna a tu taka niespodzianka. Zresztą patagońska też w większości przezimowała.


Obie werbeny przetrwały w rozetach liści? Ja mogę liczyć jedynie na siewki. Gdzie zdobyłaś tę bampton? Grauluję terminowości robót, pomimo tak niesprzyjającej pogody. Ja głęboko w lesie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 11:30, 19 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Sylwia, porzeczka nie owocuje, przynajmniej ja nie zauważyłam. Cała para idzie w gwizdek czyli w kwiaty . U mnie ma pewnie około 2,5 - 3m, wiekowo 11 lat. Jest wyraźnie większa niż te jadalne odmiany, za owocami których nie przepadam.
Dereń ma czarne nitkowate korzenie, więc może gdzieś w ziemi tkwią a ty ich nie zauważyłaś. Zrobiłam sadzonkę, większą niż te co dostałaś. Jak się ukorzeni i zacznie rosnąć to tobie wyślę. Mój już wypuszcza nowe liście więc u ciebie tym bardziej powinien dawać oznaki życia. Nie zauważyłam żeby smakował ślimakom. Mam wrażenie że na mojego uparciucha dobrze podziałało podzielenie się z tobą, jakby przyśpieszył .

Margo, urok szopki to zasługa mojego eMa. Ostatnio ja pomalował i wymienił spróchniałe deski. To jego debiut w robotach stolarskich./ Żartowałam że zdobył sprawność "małego stolarza" .

Vita, tak obie przetrwały w rozetach. Z patagońską jest różnie, w zeszłym roku np. nie przetrwały starsze egzemplarze pomimo że zima była chyba łagodniejsza od ostatniej. Bampton kupiłam u Danusi, jak będą siewki to dostaniesz. Bo ona też ponoć się sieje. W zeszłym roku nie zrobiła na mnie wrażenia, ale może zadziwi w tym sezonie. Na to liczę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:32, 19 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Obiecywałam Asi Wafel że zrobię zdjęcia mojego barwinka. Tak wygląda, sadziłam go w zeszłym roku.




Kolory na zdjęciach jakieś bylejakie, robiłam komórką. Ten drobiazg w małej czarnej doniczce to jakaś odmianowa przylaszczka, prezent od Vity. Trzymam go w tym miejscu bo jest zaciszne. Zeby nie zmarnować cennego daru.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies