Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Wafel 20:09, 20 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Jolu, barwinek widzę ma swoje 5 minut
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Basieksp 20:41, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
Właśnie w tym miejscu u mnie nie ma gdzie pójść, bo to jest taki pas, może 2 metry szeroki wzdłuż płotu, z jednej strony murek i płot z drugiej polbruk Mam też rów, za płotem wzdłuż drogi, ten rów nie należy do nas. No i robili nam drogę, rów oczyścili ze wszystkiego co tam rosło. Chciałam go też barwinkiem obsadzić, eM mówi, że to zły pomysł, bo jak będą oczyszczać rów to mi wszystko zniszczą, szkoda mojej pracy. I chyba obsiejemy go trawą. A już sobie wyobrażałam cały rów w niebieskich kwiatach, no i mocno się ukorzenia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 20:58, 20 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Jola, wiem o czym piszesz, nieopatrznie posadziłam major, oj, ma siłę przebicia! Pomysł na posadzenie do donicy uważam za świetny, bo barwinek piękny
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 22:13, 20 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Asiu, oj tak . W sumie to ciekawa roślina jak odpowiednio ją się posadzi.

Basiu a może tylko od góry posadź pas barwinka? Trawnik też zniszczą. Rozumiem o co tobie chodzi. Mnie też taki bajzel przed własnym płotem by strasznie wkurzał. U mnie jest dość wąski pas ziemi między płotem i ulicą. Wyrosła tam samoistnie trawa, ja ją po prostu koszę.

Vita, mam taką odmianę barwinka o pełnych kwiatkach. Nie chciałam się zupełnie go pozbywać i wymyśliłam taki sposób. Całkiem ładnie się prezentuje w donicy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 22:19, 20 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ten barwinek w donicach jest o pełnych kwiatach? Nie znam Kiedy zakwitnie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 22:24, 20 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Tak, powinien zakwitnąć lada moment. Ochłodzenie pewnie przyblokuje go na kilka dni. Dzisiaj już temperatura -1 st. Zrobię zdjęcie kwiatka.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:18, 20 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Joku napisał(a)

W donicy te zwisające pędy nie mają szans się ukorzenić bo nie mają w czym. Ale gdyby leżały na ziemi to jak najbardziej. Jak za dużo zwisa to po prostu biorę sekator i tnę bez litości.



Eh, to chyba jednak nie dla mnie pomysł. Myślałam o donicy postawionej na rabacie. Ale pewnie by wylazł i górą i dołem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 11:55, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Muszę przyznać że barwinka nie lubię, tzn. Vinci minor. Za to Vinca major bardzo, za te piękne liście. Jednak nie wprowadziłabym go do ogrodu Pomysł z donicą extra.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rumianka 18:51, 21 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Jolu wyczytałam że masz barwinek o pełnych kwiatkach...szukam go od dawna, właśnie do donicy...Gdyby Ci urósł za długi pęd, wymagający przycięcia, to nie wywalaj, a włóż do doniczki, by się ukorzenił...jestem chętna na taką sadzonkę...Mogę?
Już w donicy mam jednego o tych większych kwiatkach, ale muszę zmienić mu miejsce, bo w słońcu jest blady...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 21:20, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Daga, nie wiem czy chcesz żeby pędy się ukorzeniały czy nie. Jeżeli nie to wystarczy raz na jakiś czas zerknąć jak się zachowują, ciach sekatorem na wybranej długości i już na jakiś czas zagrożenie znika. Gdy znowu urosną to znowu ciach.

Anda, pewnie i ładny ten major ale na duże / większe przestrzenie. Natomiast tego drobnego lubię.

Elisa, pewnie że możesz i dostaniesz. Na pewno znajdzie się sadzonka bo ten barwinek ode mnie uciekł do sąsiada i zapewne teraz od sąsiada będzie zmierzał w moim kierunku . Juz widziałam że zagląda przez siatkę. W końcu będzie okazja żeby się spotkać.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies