Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 22:43, 06 lip 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
byłam ... widziałam i jestem ciągle jeszcze pod wrażeniem ...

i choć napisałam już u Agi http://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=189#post_2

zdubluję u siebie żeby mi przypominało bo miłe popołudnia są tego warte

Chciałam napisać Aga dziękujemy ... ale przecież dziękujemy Wam za miłe popołudnie w wyjątkowym miejscu ...

glina już się przeistoczyła w całkiem ... całkiem godny wymarzenia kawałek ziemi ... a całość: dom - ogród i krajobraz zapożyczony to bombonierka ...

Aga układ rabat i szkielet z drzew jak dla mnie świetny ... robi wrażenie i wtapia się w ścianę lasu nie walcząc z nią ... choć nie ma w nim nic z leśnego chaosu ... dość indywidualny ... nie daje o sobie zapomnieć ...

wspomniałam o drzewach ... nie wymienię wszystkich bo jak zapamiętać wszystkie ale ... zapamiętam i nie wiem czy mi się nie przyśnią zielone strzeliste graby z lewej wraz z mocnym bordem śliwy z prawej ... (chyba śliwy ) ... delikatne kwity hortek w parterze ... trawy i róże ... hosty i żurawki ... i wiele ... wiele bylin ... i tych zapamiętanych z ogródka babci i tych nowinek wyszukanych ... Aga jesteś niesamowita ... to pierwszy ogród, w którym zwykły nagietek stał się bohaterem w swoim zagonku ... wróciłam do się ... spojrzałam na moje nagietki porozsiewane po kątach i zawstydzona spróbuję im wynagrodzić ten nietakt nieposzanowania ... a wszystko to dzięki Tobie

katalpy i rododendrony zamknięte w bukszpanowych kubikach ...

książę klon z kulkami u stóp witający za bramą ...

kompozycje z rabat już mogą śmiało startować do miana idealnych a to przecież niemowlaczek z tego ogrodu ... młodziutkie nasadzenia ciągle jeszcze walczące o siebie w nowym miejscu ... poniżej poziomu ziemi toczą walkę a ponad czarują ...

warzywniak ... o żesz w mordkę jeża jakby to Mała powiedziała ... ceglane alejki ... ceglane otoczki rabat ... idealnie trzymające linię nasadzenia ... nie wiem dlaczego ale pomyślałam tam sobie o idealnym klasztornym warzywniku ... pewnie przez tę jego perfekcyjną aurę

był też malinowy chruśniak ...

wrażeń jest mnóstwo ... ogród dostarczył ich wiele ...

ja z moim neuronem ustaliliśmy, że to był mały Schönbrunn, w którym pobawiła się w ogrodniczkowanie mickiewiczowska Zosia ... oj pięknie !!! zaszalała ... no tak sobie poczułam ten ogród

no i na czuciu musimy poprzestać bo aparatu zapomniałam (prawda jak idiotycznie ) a czas płynął tak miło, że o aparat Agi się nie upomniałam ... no cóż czeba będzie wrócić i zdjęcia zrobić bo jak bez nich ...

Aguś dziękujemy Wam za przemiłe popołudnie w uroczym miejscu ... dziękujemy też Danutce za towarzystwo i wspólną wyprawę ...
____________________

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:51, 06 lip 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Izuś jak duży jest Leonardo w II sezonie, gdyż planuję dla niego miejsce na tron! I czy wytrzymuje w palącym słońcu?
U siebie złozyłam meldunek z kolejnych zakupów różanych.... No cóż na kawę w Rzymię będę tylko "paczeć" a nie degustować i bedę myśleć o moich różyczkach next year...


Madżenka u mnie ma miejsce słoneczne do 15 mniej więcej ... ale z tego co czytałam to terminator z niego i daje radę i w pełnym słońcu (nasza Ania różana tez chyba ma ... no na fb dała takie jego obrazki, ze sobie kleknęłam prawie ) ...

tronu godzien i to bez gadania ! ...

jak duży ? ... no potroił bym rzekła swą krzaczastość ... ale ja trochę dałam plamę ... albowiem najdłuższą po zimie gałąź zostawiłam nic a nic nie ściętą ... wiemy jaka ta zima była ... zanim ja sobie wydedukowałam, ze kubraczek ze stroiszu można zdjąć to Leoś sobie zaszalał żywotnie i nie miałam sumienia ...
w dodatku nafochałam się na podpory i owa gałąź poszła w bok co uczyniło krzak półtorametrowym chyba (jutro zmierzę ) w ramionach ... gdyby jednak zadbać mu o figurę jak na różaną ogrodniczkę przystało to można tu ująć z połowę ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Danutka 06:51, 07 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Iza jesteś niesamowita A Twój ogród i dom to zaczarowany świat Izy i Adama Dziękuję za uroczy czas spędzony z Wami
____________________
Danutka:)
Pszczelarnia 11:46, 07 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Izo, Viva jest świetna z wylegiwaniem i skłonnościami trawkowymi. Odchudzanie róż? Czy odchudzanie różanych myśli?

Leśna ma urok. Ale róże i lawenda górą ( nawet z przetacznikiem w planach).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
admete 07:08, 08 lip 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Iza jeszcze raz dziękuję za to co napisałaś :hug:.
I za Wasza wizytę .
Było cudnie i jak sama wiesz mogłybyśmy gadać bez końca

Buziaki zostawiam
i nagietusia zrobionego przed sekundą

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
baraga1904 07:15, 08 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...uwielbiam tu zaglądac, podczytywac...to mój zaczytany wątek
nicol21 10:01, 08 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Oooo jak fajnie, masa zdjęć. Trawka piękna, taka zieleniutka, świeża, radosna. No i wszystko w koło radosne u radosnych właścicieli!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
JulkAd 20:57, 08 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
A ja trącam swoją lawendę, tak jak Ty, jak tylko siedzę nad nią (mam taką możliwość),a wieczorem wącham maciejkę-samosiejkę, która w lawendzie się zadomowiła...i żal było wyrwać, pozdrówka Izo
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 22:39, 08 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Leoś posadzony na tronie przy stożku wielkoludzie Wprawdzie sadzonka liliputokowata (czy jest takie slowo, ale mi lilipucia nie konweniuje) ale poczekam z rok az artysta dojrzeje aby sąsiadować z Williamem Shaeksperem.

Oj zaszalam z zakupami rózanymi. Zbacz moją Big Purple, ah ten zapach gdybym mogla przeslać przez ekran Musisz przyjechać powąchać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabisia 12:44, 09 lip 2014


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Konstancja30 napisał(a)
Gabisia ... Madżenka rok temu gdy w poczuciu totalnej logistycznej klęski siedziałam na piachu w miejscu gdzie powinny być już tarasowe dechy a do ich bycia było wciąż daleko ... od ogłoszenia depresji uratowały mnie dokazujące na lawendowych źdźbłach bzyczki ... to było spektakularne, że tak małe w sumie owady potrafią taki ruch zrobić ... oj i ta lawenda wówczas TAAAAK pachniała ... no to jak potrzebowałam z dopalaczem to sobie sama kijkiem z leżaczka robiłam zapach ...

a jak do tego dodać donicę bazylii to już raj absolutny ...




Izuś, ja zaś bym tym patykiem w rozmarynie pogrzebała….
Mus patyka szukać.
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies