Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 22:14, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Izabello relacja przywiązała mnie do komputera na około godzinę Podziwiałam , czytałam, wracałam, cofałam się ponownie i td... No jesteście niesamowite z KasiąNo i znowu objazdy byłyBuziaczki wielkie


Małgosiu to była fantastyczna sobota ... Oni i te róże ... achhhhhhhh
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Matka 22:15, 15 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Dawno nie zaglądałam...ale jak zobaczyłam te różowe wrzosy to...przykucnęłam troszkui te golaski na stoliku z doniczką-cudny efekt
____________________
U Matki
Konstancja30 22:18, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Margarete napisał(a)
O rany ale sie usmiałam czytając, że też ja nie wiedziałam że wy tez sie wybieracie do Kutna ....
Dopiero po południu na wizji lokalnej dwóch ogrodów naszej Pani Przyrody - mariolki dowiedziałam sie że mieliście tez tam dotrzec.
Szkoda ze sie nie spotkaliśmy

Spotkałyśmy sie natomiast z Donia - tez z O., ale na momencik tylko bo oni buszowali w Kutnie od rana jako ze oprócz róz kutno słynie z sobotniego targu staroci, niezmiernie ciekawego i bogatego, odbywa sie on zawsze wczesnie rano i własnie Donia ze swoja ekipą od tego targu zaczęła swój dzien w Kutnie.

Mnie w porównaniu z ubiegłym rokiem brakowało na tegorocznym świecie róży większej ilości stoisk z "rasowymi" rozami - w ubiegłym roku były one zgromadzone obok Domu kultury stad i wybór licencjonowanych róz był wiekszy. Kupiłam w ub roku tam własnie swoja ascot i chippendals.

Wystawa kompozycji florystycznych i w ubiegłym i w tym roku mnie zachwyciła, mogłabym tam zamieszkac wsród tych róz.....choc rzeczywiście na parterze te w wazonach były troche "wymeczone".
( tu jest link do naszej realcji z ubiegłorocznej wystawy: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3774-swieto-rozane-ogrod-przy-lesie-i-inne-wrzesien-2013)
Moje zdjecia z tego roku powklejam jak mój komputer domowy mi narawią.. Póki co ogladam i czytam z przyjemnością relacje innych.

W tym roku moim łupem padła róza nostalgia (z gołym korzeniem za całe 5 zł) oraz róza angielska ....zapomniałam nazwy ale sprawdze w domu ... podobna do mousted. Za to nasza kolezanka Kasia Luiza - która nie ma swojego watku ale udziela sie na O - kupiła własnie ta księżne Monaco - sliczna jest , naprawde.......

Ja u waszego znajomego pana trawkowego nabyłam tez w kolorze purpury miskanta purple fall.........ma byc czerwony jak rozplenica rubrum i nie wymarzac jak miskant...zobaczymy.
Dzieki za relacje i foty !



zeszłoroczną relację znam na pamięć ... a Wasz marsz triumfalny z łupami śni mi sie po nocach ... Małgosiu mi bardzo brakowałao stoisk z różami i to dla mnie porażka organizatora ... może nie było wielu takich fariatek jak ja i Kasia (że o Przemko, który się zgodził nad doteleportować na miejsce nie wspomnę ) ale my liczyłyśmy na poważne łupy ... a łupów nie było ... tego kalibru na jaki się szykowałyśmy ... ale nawet bez róż wracałyśmy pełne wrażen i o wiele obrazów w pamięci bogatsze ...

a my ... Małgosiu my jak się już freszcie spotkamy to chyba musimy to przegadać
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:19, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
lojalna_ napisał(a)
Witam sie i zachwytu mowe mi odbiera pieknie tutaj i tak pachnaco


Witam ... pachnąco będzie niebawem ... bo moje różane marzenia są w drodze
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:21, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Mala_Mi napisał(a)
Lady of Shalott - do moich cycków jak ulał ... muszę poczytać o niej.. bo jedna moja pomarańczka wzięła i się złamała

Star Profusion u mnie najgorzej rośnie z wszystkich róż... i niestety ciągle choruje... jest piękna, ale kapryśnica.. znów przesadzę, aż znajdzie lokum które jej spasi.

Do Królowej Szwecji .. muszę sobie zapisać co pasuje.. bo Pastella nie pasuje. to wiem..

Dziękuję za miłe słowa.....

Acha zawilce na początek sobie niemrawo rozrastają sie, ale z wiekiem nabierają przyspieszenia i sie potrafią posiać.. bez zawilców jesiennych nie może być ogrodu.. mojego na pewno..

Rdest.. fajna roślinka i martwię sie, że mam tak mało miejsca dla niej.. może tak posadzisz??? Mi ten duet pasuje.. szkoda że foto słabe

Są jeżówki (lepsze by były niższe) i zawilce, ale takie pełne odmiana Alice


Ooo to lepsze..


Anek rozjaśniłaś mi z tym rdestem i poszedł pod jezówki a plan miałam inny ... no powiem pewnie też by był dobry ))))))))) ale co będę eksperymentowac jak fachowiec radzi ... jedno przesadzanie na wiosnę mniej
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:23, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
AgnieszkaW napisał(a)
Konstancjo, rzadko do siebie zaglądamy z wpisem (może w ogóle?), choć sama nie wiem, dlaczego. Uwielbiam czytać po cichu Twoje komentarze i sprawozdania - masz takie fajne "lekkie pióro" Dzisiaj wpadłam do Ciebie na relację różaną - super, dziękuję Jubile Celebration to takze jedna z moich faworytek Pozdrawiam serdecznie


Aga rzadko piszemy bo zaglądamy ... ważne, ze jak już zajrzymy to znajdziemy coś co obie lubimy ... teraz to jubilee Celebration ... pozdrawiam ... i chylę czoła bo moje ogrodniczkowanie przy Twoim swiadomym byciu w ogrodzie to taka mała partyzantka
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:29, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Pszczelarnia napisał(a)


Izabello-Konstancjo! Bardzo dziękuje za róże i relacje. Tę Jubilee to muszę (chyba) nabyć po tym jak już mam Heritage a obok G. Hamiltona.



ja właśnie nabyłam ... i nawet nie wiem czy będzie pasować ... ja mam fioła od małego na punkcie tego jej kolorku nie do opisania ... no i podobno pachnie ...
ciesze się, że wizyta w Kutnie "za mną " udana
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:33, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Danutka napisał(a)
Chcę tez mieć Twoje chciejstwa Bossssskie są zwłaszcza róż i burgunt ( mówię kolorami bo wiadomo z nazwami u mnie kiepsko) daj znać kiedy i gdzie kupujesz bo muszę je zdobyć!!!

Co prawda miałam inną wizję rabaty jednak jak ich nie zaprosić do siebie no jak?
Dziś wrzosowisko sobie sprezentowałam a co kosztowało mnie to sporo pracy ale mam
Pozdrawiam i pozdrów Adama napisz na priv jak mu tam jest


Danutka ja wrzosowisko robię w donicach ... i może pod tojeścią ... zawsze pragnę ciepłego i energetycznego pomarańczu i zawsze kończę z różem ... lila i wrzosem ... ot taka przypadłość ... pw napisze ... nie nadążam ... i przybywaj kiedy chcesz przecież wiesz ... tylko z wizją lokalną może być gorzej bo wiesz ... ten mój kadr ... ja muszę wyławiać w tym wciąż ugorku to co mi dodaje skrzydeł
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:35, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
admete napisał(a)
Iza fantastyczna fotorelacja, powiem Ci że aż mi smuto z żalu że wcześniej nie wiedziałam o Waszym wyjeździe

Może na żywo , moje wybory były by lepsze i trafniejsze???

Jak znajdę dłuższą chwilkę w moim zabieganym dniu zadzwonię, tylko najpierw muszę na spokojnie siąść do mojej listy

Buziaki zostawiam


no i teraz to ja nie wiem czy Ty powinnaś Aguś mieć czas na to siadanie )))) bo zdopingowana przysiadłam i ja i łącznie wysiedziałyśmy 40 różyczek )))))))))) ... ale czekam !!! wow
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:36, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
KasiaWB napisał(a)
...oglądam...czytam...oglądam...czytam dzięki za relację
po róże to przyjedz do nas, bo producent róż Pan Janusz P. jest z naszego regionu
Dla Ciebie - Princess Alexandra of Kent® (kupiona zresztą u Pana Janusza ) i taki ma kolor


Kasiu dziękuję ... nie mam pojęcia gdzie to jest ale zazdraszczam lokalizacji może kiedyś ... buziak
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies