Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 22:16, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
zawilce ... jak mogłam do tej pory ich nie mieć ??? ... nie mogę przestać na nie paczeć ... zupełnie jak na Kwiatuszka onegdaj ...









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:27, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
z kawusią ganiałam od Leo do fioletów ... na taras wchodzi jesień i moja literacka fascynacja wrzosowiskami z Hitklifem w tle wygrywa z pomarańczami ... może jednak chwilowo bo u Gabisi pomarańcz przemówił ... wspomnieniowy ale mocno przemówił







w różanym czasie moja mój ulubiony kubasek



____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Danutka 22:31, 14 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Czuję się u Ciebie jak w Paryżu normalnie Nie kuś fotkami bo wpadnę jutro na fotorelację na żywo
____________________
Danutka:)
Konstancja30 22:31, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260








____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
KasiaWB 22:36, 14 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
...oglądam...czytam...oglądam...czytam dzięki za relację
po róże to przyjedz do nas, bo producent róż Pan Janusz P. jest z naszego regionu
Dla Ciebie - Princess Alexandra of Kent® (kupiona zresztą u Pana Janusza ) i taki ma kolor
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Konstancja30 22:39, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
nie wiem skąd mam naparstnicę w lawendzie ??? ... nie wierzę, ze mogę to powiedzieć ale WYSIAŁA SIĘ !!! normalnie ... wczoraj ją zauwazyłam ... przyznam, ze w jesiennych przebarwieniach wygląda coklwiek osobliwie z tą lavande ...









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Loosiuu 22:45, 14 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Nie wiedziałem, że Leoś taki kolczasty
Zawilce piękne, ale gdzieś czytałem o ich ekspansywności i trochę się przeraziłem. Nie mam jeszcze, trzeba to zmnienić
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
nicol21 00:42, 15 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Ja dodam tylko ze jubilee celebration jeszcze slicznie pachnie
Fajna lista rozana.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 06:53, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iza zachwycające paryskie klimaty masz na tarasie.
Czy przy planowaniu różanki wzięłaś pod uwagę wielkość i pokrój róż? Bo ja własnie nad tym się teraz głowię.... Zamawialam kolorami a one mają różny wzrost a na dodatek różne źródła różne rozmiary podają.
Np munstead ma 1 m a James 1,5 z tendencją do 2 m (u mnie). Constance jest climberem czyli dostarsta do kilku metrów i wymaga podpory.
Jubilee ma ciepły odcień (napisałabym truskawkowa landynka) a James zimny.... Wiec nie wiem czy taki zamysł miałas. Na zdjęciach. Princess Alexandra of Kent w początkowej fazie ma taki kolor jak Jubilee, czyli najpierw róż w odcieniu brzoskiwni a potem staje się chłodno różowa.
Poczytaj o Louis Odier, bo ona ma zachwycający zimny odcień (kiwat w trakcie przekwitania nie zmienia koloru) pośredni pomiędzy bladym różem a purpurą.
Do Novalis wygooglaj Old Port. Do Novalis wg mnie pasują tylko zimne purpury i taki kolor ma Burgundy Icberg. Gospel za chwilę u mnie zakwitnie to coś o jej odcieniu napiszę.... pozostałe purpury podsumowanie kolorów... Rownież za rok.
W tym roku idelany zimny kolor purpury miał Othello (austinka) ale zakwitł tylko jednym kwiatem od marca i źródła podają, że to wcale nie odosobniony przypadek...
First Lady jest właściwie biala z różowym środkiem, jest przepiekna w tym swoim pąku , w ktorym tkwi bez końca.

Z bladawców wg mnie musisz mieć Queen of Sweden. Tylko niech ktoś napisze czy ma trwały kwiat tak jak Alnwick. Ja zaplanowalam te dwie róże obok siebie, to coś więcej będę mogła napisać ....za rok....



I pogooglaj Young Lycidas.... Będę ją zamawiać na wiosnę od Austina, jakby co to Cię przewidzę w zamówieniu

Ps. Munstead musisz mieć!!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 22:13, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
paniprzyroda napisał(a)
Konstancjo, cudne sprawozdanie, buziak mi się śmieje
rdest dziś widziałam, ale się zastanawiałam, fotka Ani fajne połączenie

Jak myślisz, która róża została Królową?
I Parole
II Princess of Monaco
III Lady off Shalott


nadal nie wiem która z nich i czy z nich ? zasiadła na tronie ...

ja dałam głos na Jubilee Celebration
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies