Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

ka1sia 22:36, 15 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Izuś, ale fotki...Wow! ja to muszę na żywca zobaczyć nie ma innej opcji
i jeszcze te różyczki w drodze, no nie odpuszczę

wizyta w Kutnie za nami, ale ile przed... już się nie mogę doczekać
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Konstancja30 22:40, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Loosiuu napisał(a)
Nie wiedziałem, że Leoś taki kolczasty
Zawilce piękne, ale gdzieś czytałem o ich ekspansywności i trochę się przeraziłem. Nie mam jeszcze, trzeba to zmnienić


Loosiu dla mnie wciąż nie ma na świecie roślin ekspansywnych choć tojeść faktycznie rozrasta się szybko ... odradza tam gdzie niby wszystko wykopałam ... jeżeli zawilce będą uprzejme się rozmnażać to super bo mam dla nich jeszcze wiele ... wiele zakątków ...

już je uwielbiam bo ozywiają ogród w czasie gdy wielu odpada ... wielu z bractwa zielonych ... mają fantastyczny pokrój i te subtelne kuleczki zawieszone jakby w przestrzeni, z których rodzą się subtelne a jednak silne kwiatuszki
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:43, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ka1sia napisał(a)
Izuś, ale fotki...Wow! ja to muszę na żywca zobaczyć nie ma innej opcji
i jeszcze te różyczki w drodze, no nie odpuszczę

wizyta w Kutnie za nami, ale ile przed... już się nie mogę doczekać


Kasiu to będzie moja najpiękniejsza różana rocznica ślubu ... i wreszcie w moich kolorkach bo Adamo i pani kwiaciarka nieopodal nas bardzo kreatywni ... dostawałam różowo (wściekły róż ) herbaciane bukiety )))) ... to sobie na 19 stą sama bukiet zrobiłam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
paniprzyroda 22:44, 15 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Konstancjo, zwycięskie róże przedstawiłam wg ilości oddanych głosów, zwyciężyła Parole, nie oparłam się i zakupiłam dwie z gołym korzeniem, posadziłam jako towarzystwo dla Vanilek. Gratuluję różyczek w drodze
____________________
Dwa ogrody
Konstancja30 22:44, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
nicol21 napisał(a)
Ja dodam tylko ze jubilee celebration jeszcze slicznie pachnie
Fajna lista rozana.


w Kutnie nie wsadziłam weń nosa i już żałuję ... teraz tupam i kciuki trzymam może moje dwie Jubilki przyjadą z kwiatem ???
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Kondzio 22:47, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja nie wiedziałem ze masz bloga wlasnie go,sortuje super zdjecia ja tez zamówiłem sporo róż a miale juz nie zamawiać gdzie ja to pomieszcze
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
ka1sia 22:59, 15 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Konstancja30 napisał(a)


Kasiu to będzie moja najpiękniejsza różana rocznica ślubu ... i wreszcie w moich kolorkach bo Adamo i pani kwiaciarka nieopodal nas bardzo kreatywni ... dostawałam różowo (wściekły róż ) herbaciane bukiety )))) ... to sobie na 19 stą sama bukiet zrobiłam


aż siem bojam tej 20-stej
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Konstancja30 23:07, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)


Czy przy planowaniu różanki wzięłaś pod uwagę wielkość i pokrój róż? Bo ja własnie nad tym się teraz głowię.... Zamawialam kolorami a one mają różny wzrost a na dodatek różne źródła różne rozmiary podają.


no miałam wyobrażenie, ze rozmiary biorę pod uwagę ale jak czytam tu i ówdzie o tych różach ... dylematach to mój koloryzowany w środę włos traci pigment ... zanim wsadzę sporo mocnego studiowania przede mną ...

Marzena2007 napisał(a)
Np munstead ma 1 m a James 1,5 z tendencją do 2 m (u mnie). Constance jest climberem czyli dostarsta do kilku metrów i wymaga podpory.
Jubilee ma ciepły odcień (napisałabym truskawkowa landynka) a James zimny.... Wiec nie wiem czy taki zamysł miałas. Na zdjęciach. Princess Alexandra of Kent w początkowej fazie ma taki kolor jak Jubilee, czyli najpierw róż w odcieniu brzoskiwni a potem staje się chłodno różowa.


James planowany był na tyły i ufff słusznie ... przed miała się usadowić Jubilee ale chyba się przesiądzie ... a tu wejdzie inna parka ...
Constance Spry kwitnie raz ale ją musiałam mieć i liczę na to, że te kila metrów osiągnie ...


Marzena2007 napisał(a)
Poczytaj o Louis Odier, bo ona ma zachwycający zimny odcień (kiwat w trakcie przekwitania nie zmienia koloru) pośredni pomiędzy bladym różem a purpurą.


poczytałam ... zobaczyłam ... muszę przestać musieć mieć


Marzena2007 napisał(a)
Do Novalis wygooglaj Old Port. Do Novalis wg mnie pasują tylko zimne purpury i taki kolor ma Burgundy Icberg.


Novalis jest dla mnie tak kontrowersyjna jak piękna ... u Safoy'i widziałam ją w połączeniu z bielą i nie to nie tak ... w Kutnie z mocnym różem i też nie ... ta kombinacja z inspiracji najbardziej mnie przekonuje ... z purpura widziałam bukiecik u gabisi ... pięknie ale w bukieciku bo na rabacie musze mieć spokojniej ... tony mają się uzupełniać subtelnie przepływając jakoś ... nie wiem czy to wypali ... Leo ma być ożywiającym akcentem ...

Marzena2007 napisał(a)First Lady jest właściwie biala z różowym środkiem, jest przepiekna w tym swoim pąku , w ktorym tkwi bez końca. [/quote


Firt Lady ma ten kwiat jak zagubiony z bajki ... plan na taras bo ten pak tego wart bym go co rano witała ... na taras też przejdzie Eden Rose ... kiedyś Constanze Mozart ...


Z bladawców wg mnie musisz mieć Queen of Sweden. Tylko niech ktoś napisze czy ma trwały kwiat tak jak Alnwick. Ja zaplanowalam te dwie róże obok siebie, to coś więcej będę mogła napisać ....za rok....


no i narozrabiałaś ... kazowałaś ... i Queen of Sweden z Alnwickiem też się dosiadły i bendom !!! i to one chyba wykopały z porcelanowej Jubilee ... tylko co dam w nogi Queen ... ??? ... rozplenicę ? ... lawendę ? ...


Marzena2007 napisał(a)
I pogooglaj Young Lycidas.... Będę ją zamawiać na wiosnę od Austina, jakby co to Cię przewidzę w zamówieniu

no jak nie jak tak ... ma piękny kwiat ... najgorsze, ze nie ona jedna ))))


Ps. Munstead musisz mieć!!!!


i tu zooonk ... munstead wykupiona ... może w październiku z odkrytym korzeniem ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 23:11, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Kondzio napisał(a)
Ja nie wiedziałem ze masz bloga wlasnie go,sortuje super zdjecia ja tez zamówiłem sporo róż a miale juz nie zamawiać gdzie ja to pomieszcze


oj Kondzio a link w stópce od początku mojego tu istnienia ... tego się obawiam, że po pierwszych będą przychodzić kolejne i kolejne ... a ja bardziej nie mam miejsca
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
kamasja 08:56, 16 wrz 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Konstancja30 napisał(a)
okrywowa The fairy wreszcie pokazała co potrafi ...










Pięknie spakowałaś to fairy-cudne widoczki.
____________________
Z miłości do bukszpanów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies