Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

AgnieszkaW 17:04, 08 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Konstancjo, rzadko do siebie zaglądamy z wpisem (może w ogóle?), choć sama nie wiem, dlaczego. Uwielbiam czytać po cichu Twoje komentarze i sprawozdania - masz takie fajne "lekkie pióro" Dzisiaj wpadłam do Ciebie na relację różaną - super, dziękuję Jubile Celebration to takze jedna z moich faworytek Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Margarete 17:27, 08 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O rany ale sie usmiałam czytając, że też ja nie wiedziałam że wy tez sie wybieracie do Kutna ....
Dopiero po południu na wizji lokalnej dwóch ogrodów naszej Pani Przyrody - mariolki dowiedziałam sie że mieliście tez tam dotrzec.
Szkoda ze sie nie spotkaliśmy

Spotkałyśmy sie natomiast z Donia - tez z O., ale na momencik tylko bo oni buszowali w Kutnie od rana jako ze oprócz róz kutno słynie z sobotniego targu staroci, niezmiernie ciekawego i bogatego, odbywa sie on zawsze wczesnie rano i własnie Donia ze swoja ekipą od tego targu zaczęła swój dzien w Kutnie.

Mnie w porównaniu z ubiegłym rokiem brakowało na tegorocznym świecie róży większej ilości stoisk z "rasowymi" rozami - w ubiegłym roku były one zgromadzone obok Domu kultury stad i wybór licencjonowanych róz był wiekszy. Kupiłam w ub roku tam własnie swoja ascot i chippendals.

Wystawa kompozycji florystycznych i w ubiegłym i w tym roku mnie zachwyciła, mogłabym tam zamieszkac wsród tych róz.....choc rzeczywiście na parterze te w wazonach były troche "wymeczone".
( tu jest link do naszej realcji z ubiegłorocznej wystawy: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3774-swieto-rozane-ogrod-przy-lesie-i-inne-wrzesien-2013)
Moje zdjecia z tego roku powklejam jak mój komputer domowy mi narawią.. Póki co ogladam i czytam z przyjemnością relacje innych.

W tym roku moim łupem padła róza nostalgia (z gołym korzeniem za całe 5 zł) oraz róza angielska ....zapomniałam nazwy ale sprawdze w domu ... podobna do mousted. Za to nasza kolezanka Kasia Luiza - która nie ma swojego watku ale udziela sie na O - kupiła własnie ta księżne Monaco - sliczna jest , naprawde.......

Ja u waszego znajomego pana trawkowego nabyłam tez w kolorze purpury miskanta purple fall.........ma byc czerwony jak rozplenica rubrum i nie wymarzac jak miskant...zobaczymy.
Dzieki za relacje i foty !

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Danutka 17:49, 08 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Chcę tez mieć Twoje chciejstwa Bossssskie są zwłaszcza róż i burgunt ( mówię kolorami bo wiadomo z nazwami u mnie kiepsko) daj znać kiedy i gdzie kupujesz bo muszę je zdobyć!!!

Co prawda miałam inną wizję rabaty jednak jak ich nie zaprosić do siebie no jak?
Dziś wrzosowisko sobie sprezentowałam a co kosztowało mnie to sporo pracy ale mam
Pozdrawiam i pozdrów Adama napisz na priv jak mu tam jest
____________________
Danutka:)
admete 20:55, 08 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Iza fantastyczna fotorelacja, powiem Ci że aż mi smuto z żalu że wcześniej nie wiedziałam o Waszym wyjeździe

Może na żywo , moje wybory były by lepsze i trafniejsze???

Jak znajdę dłuższą chwilkę w moim zabieganym dniu zadzwonię, tylko najpierw muszę na spokojnie siąść do mojej listy

Buziaki zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:56, 08 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Konstancja30 napisał(a)
nigdy nie mów nigdy ... nie mój kolor niby a nie mogłam oderwać oczu ... Lady of Shalott







Cudna jest!!!!! i ma kolor którego ja szukam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Madzenka 22:30, 08 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iza z celebration mam golden, na jubilee się zasadziłam ale chyba najpierw upoluję Royal C
To są znakomite róże, obfite w kwitnieniu, rzekłabym, że celebrują kwitnienie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lojalna_ 08:35, 09 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witam sie i zachwytu mowe mi odbiera pieknie tutaj i tak pachnaco
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Konstancja30 22:03, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
sobota była pracowita ... kontemplacyjnie ... bowiem razem z Admete zamawiamy róże ... Aga już typy miała a ja musiałam mieć ...

zatem zaczęłam norać w swych różanych marzeniach ... i zapiskach ...
marzenia zaczęły się układać piętrowo ... zaczęły ewoluować pod wpływem fascynacji nad oglądanym obrazem ... w końcu wyszło mi, że potrzebuje zamówić tira z różami ... potrzebować to oczywiście sobie mogę ... zamówić nie ...

drastycznie ściągnęłam swą wyobraźnię na ziemię ... i powstała lista z must have na jesień 2014 ...

najsilniejsze okazały się zapamiętane piękności z Kutna i wrocławskie opętanie od purpury do porcelanowego różu ... i tak pusta aktualnie rabata na lewo od wejścia ... z wystawą na zachodnie promienie słoneczka i trochę południowe będzie właśnie tonąć w różu i purpurze ... róż ... piwonii (jeżeli te od pana Trawki co kupie za tydzień zakwitną ... mówił, że jest domniemanie ... w Kutnie mówił ) ... do tego trawy ... kocimiętka ... lawenda ... jakieś naparstnice ... ciągle gdybam ...

poza tą wymarzoną różanką dzień mi upłynął nad wkomponowaniem Novalis na mój areał ... zadanie trudne bo o ile kwiat swym kształtem mnie zachwycił o tyle barwa kojarzy się dość makabrycznie ... ale coś do tej bajkowej róży mnie ciągnie i wpisałam na listę ...



zaparkowałam on-line na tej rabacie

http://www.rosebook.ru/users/gardens/Barbara/

http://www.pinterest.com/pin/437975132485962094/



i gapiłam się w ten colage koloru i o 22 (dokładnie ... godzina myśli odkrywczej ) i kombinowałam gdzie to wkleić u siebie ... i nie wychodziło ... aż odpaliłam, że ta Bluesette (jak wejdziesz myszką na nazwę róży pod zdjęciem to pokaże się na obrazku która to ) jest w kolorze bliźniaczo podobna do leonardo da Vinci ... więc chyba zaryzykuje tym zestawieniem koloru przy Leosi ... to odobna mała różanka a Eden rose i tak miała wylecieć na taras ... jeszcze jest ale inne badziewka wyleciały ... następczynie czekają w miednicy (tak łatwiej nawodnić )





niebiesko szare kółko to Novalis ... fioletowe to Rapsody in blue ... koncepcja bardzo prowizoryczna

lista ... kombinacje i teren ...


1) ... Leonardo da vinci ......................... 2 szt
2) ... Mrs John Laing ......................... 1 szt
3) ... Novalis ......................... 1
4) ... Rapsody in Blue ......................... 1

róż do porcelanowego różu

5) ... Jubilee Celebration ......................... 2
6) ... James Galaway ......................... 2
7) ... First Lady ......................... 1
8) ... Constance Spry ......................... 1

purpura

9) ... Monstead Wood ......................... 2
10) ... Gospel ......................... 2

białe

11) ... Glamis Castle ......................... 1

no chyba tak ... Waterloo mi chodzi jeszcze po głowie ... i Constans Mozart na taras bo ona mocno pachnąca ... ale to wiosną )))))))

teren A - rabata różowo - purpurowa



jakieś pierwsze ustawki ...



te trawki co widać do przemeldowania ... inne ... rozliczne mam nadzieję do zameldowania






____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 22:08, 14 wrz 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Leo znów mnie dziś porozpieszczał





chyba najlepsze kolorystycznie jego zdjęcie



w tle rabata do zagospodarowania



____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Danutka 22:13, 14 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Wow jakie zdjęcie Leo Kiedy zamawiacie róże bo chętnie dołączę do Was czy już za późno?
____________________
Danutka:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies