Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

beta 08:19, 05 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
moim skromnym zdaniem pomysł z żywopłotami bardzo mi się podoba...ale rozumiem, że te duże drzewa które są pomiędzy planowanymi częściami zostają?...powiem nawet, że po dokładniejszym obejrzeniu zdjęć, graby będą lepiej tam wyglądać niż tuje...ale to moje zdanie...buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Debra 10:00, 05 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Tess napisał(a)
Ja w teorii też jestem niezła
Ogrodowisko swego czasu przeczytałam od dechy do dechy (ech, to były czasy, człek każdy wątek znał...)
Naturalne metody też wszystkie znam, niektóre nawet przerobiłam.
Wyciąg z czosnku na miseczniki pomaga jak maść na szczury.



Chemia pomaga dokładnie tak samo jak maść na szczury
Tylko szczury nadal żyją!

Ja stosuję te metody w praktyce, z teorią mam czasem problemy, ale już się wynoszę...
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
ewa004 10:22, 05 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A ja ci Tesiuni powiem że moim skromnym zdaniem to Ty te dziure zatkaj ,ja nie wiem czym, ale Ty ją zatkaj
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Milka 12:20, 05 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess, mieszane żywopłoty widziałam w Anglii, właśnie i graby i cisy, albo buki strzyżone i cisy, wyglądały rewelacyjnie; jeszcze nie wklejałam tych zdjęć, ale w końcu to zrobię i myślę, że pomysł doskonały; zrób to, a będzie i zacisznie i pięknie
u mnie i architektura i zmiany na murze, męczy mnie już
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 18:34, 05 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
irena_milek napisał(a)
Tess, mieszane żywopłoty widziałam w Anglii, właśnie i graby i cisy, albo buki strzyżone i cisy, wyglądały rewelacyjnie; jeszcze nie wklejałam tych zdjęć, ale w końcu to zrobię i myślę, że pomysł doskonały; zrób to, a będzie i zacisznie i pięknie
u mnie i architektura i zmiany na murze, męczy mnie już


I ja tak samo myslę. Mam i żwyopłoty cisowe (pomiędzy gabionami) i grabowy. Cisy radze posadzić tam gdzie widzisz przez cały rok - zwłaszcza z okien z domu, bo ich zieleń nawet zima nastraja optymistycznie a graby tam gdzie chcesz się szybko wysłonić. Jest jedno ale....aby żywopłot grabowy był ładny musisz mieć dojście z obu stron.... widziałaś moje cięcie od strony płotu?
Ale jeśli masz kupić małe graby to musisz poczekać ze 4 lata aż wyrośnie ci żywopłot... może w tym czasie tuje już podrosną ? Zastanawiam się czy warto..... Ja bym nie ruszała tuj tylko posadziła winoblusz na płocie nawet dwie sztuki - szybko ci wysłoni zanim tuje urosną.
Zwyopłot z tuj radykalnie cięty może być piękny. Zobacz austriackie żwyopłoty

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ozz 18:35, 05 lip 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Gdzieś już u kogoś wklejałam, jakość zdjęcia niestety fatalna, ale widać zamysł - to z okresu zimowego. Ciemnozielone to cis, jasnobrązowe to grab


Tu był dość szeroko prowadzony, ale w innym miejscu był większy misz masz i też fajnie wyglądało.
Duże cisy troszkę kosztują, przynajmniej te doniczkowane.
Grab polecam kupić na jesieni kopany z gruntu, takie 1,6-2m to u nas już po 5-6 zł za sztukę chodziły, jak się który nie przyjmie to na wiosnę nie szkoda wymienić.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
beta 12:12, 08 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam

i jak?..decyzja zapadła?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Pszczelarnia 16:19, 08 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tessi, połącz te żywopłoty, byle były równo docięte i w kostkę. Mnie by nie wadziło.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rench 00:19, 11 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Poogladałam,kanciki modelowo zrobiłaś,chociaż foty trzeba na leżąco oglądać
Ta Twoja ściana mi się podoba,lustro od razu można wieszać
Ja jak zaczęłam randapem traktować winobluszcz,na mojej ścianie ,to zniszczyłam sobie bluszcz ( Hedera helix) i rozplenicę,
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
bociek 22:14, 11 lip 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Fiufiu, kanciki miodzio, co do zywoplotu hmmm nie wiem, cisy drogie i duzo na metr trzeba, wolno rosna... Nie umiem nic poradzic, ale za to wspieram Cie i sciskam mocno
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies