Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Anabell 21:31, 02 mar 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Wstawiam ciemierniki. ale u Ciebie sie rozrosl ciemiernik. a krokusy szalone.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
lojalna_ 21:34, 02 mar 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja tez kupiłam powojniki i wiem gdzie posadze bo u mnie pustki jeszcze kwiatowe ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Tess 22:28, 02 mar 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pomocy!
Wybieram pluskwicę (świecznicę) do mojego wilgotnego i ciemnego zakątka.
I zgłupiałam. Kompletnie.

Waham sie pomiędzy:

Hillside Black Beauty
Brunette,
White Pearl.

A może jakąs inną polecacie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Anabell 22:56, 02 mar 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
W ogóle nie wiedziałam że występuje w odmianach, kiedyś kupiłam dwie. Nic nie pomogę Teresko

Miałam ją w różnych miejscach i rośnie, kwitnie najlepiej w lekko zacienionym miejscu, a teraz tylko w słońcu posadzona bo brakuje mi zacienionego.

Już dobrze mi działa klawiatura, poprzednio pisałam i nie mogłam skończyć.
Jak dziś miałam aparat w reku, chciałam zrobić zdjęcia krokusów to ledwo widoczne.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Iwk4 23:11, 02 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dobrze, ze w nawiasie napisałaś drugą nazwę, u Łukasza widziałam, to wiem, jak wygląda. Ale też nie myślałam, że są odmiany. Ale to powinno być oczywiste
____________________
Ogródek Iwony II
magnolia 08:09, 03 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tess napisał(a)
Pomocy!
Wybieram pluskwicę (świecznicę) do mojego wilgotnego i ciemnego zakątka.
I zgłupiałam. Kompletnie.

Waham sie pomiędzy:

Hillside Black Beauty
Brunette,
White Pearl.

A może jakąs inną polecacie?


Nie mam duzych doświadczeń ze świecznicami, jednak przy Brunette zniechęca mnie tak bardzo późny termin kwitnienia- przełom wrzesnia i października.

Hillside Black Beauty- o tej czytałam że lipiec/sierpnień kwitnie, jednak czy tak jest, czy to nie swobodny opis ...
White pearl- zachwycając, taka strzelista,inna. Tylko przy niej powinno być tło na którym 'zaświeci' , najlepiej w większej grupie.
Ja mam Atropurpureę- radzi sobie w półcieniu. Kępa jej rośnie dopiero, bo mam ją rok i to z doniczki p9, ale widzę że jest większa, silniejsza niz Brunette ( tę ma moja siostra). Także jak ma byc duuża, mocna, to Brunette polecam, z tym że ona jest mocno zmienna, może byc bordo lub zielone tylko nabiegłe bordo
____________________
Kasya 08:23, 03 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Ja mam bruntte. Podoba mi się
Może nawet jeszcze dokupie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Pszczelarnia 09:25, 03 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam dwie ostatnie. White Pearl jest piękna i bardzo wysoka, taka smukła. A Brunette u mnie zakwita w sierpniu/wrześniu ale jest nie do zdarcia (w ubiegłym roku prawie wszystkie świecznice chorowały mi na jakiegoś grzyba, tylko Brunette - najstarsza kępa dała radę, one mimo wilgoci po prostu marniały w oczach).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:27, 03 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jakbyś znalazła c. 'James Compton' - bierz w ciemno. Równie dobra jak 'Brunette'.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Drimeth 09:34, 03 mar 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Tess, Jola jakie powojniki zamówiłyściee/kupiłyście i gdzie? Ja szukam "Słowianki" z grupy włoskich i nie mogę znaleźć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies