Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

ewa004 20:49, 03 mar 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Buziolki
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Tess 21:57, 03 mar 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Haniu - właśnie do cienistego miejsca ją zamierzam przeznaczyć. Kłopoty z klawiaturą widziałam, ale nie wiedziałam, jak pomóc.


Iwonko - strasznie nie lubię tej nowej nazwy "pluskwica". Brzmi okropnie.


Magnolio, ja myślę o posadzeniu jej w cieniu, słońce zagląda tam tylko w lecie.
To jest to miejsce. Widoczne w głębi pomiędzy gabionem drewnianym a wiatą. Tło stanowiłby bluszcz na kracie.



Czy to wystarczające tło dla White Pearl?
Bo skoro zachwycająca i strzelista, a i wysoka, to by tam pasowały ze dwie - trzy sztuki. Co o tym myślisz?







____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 22:01, 03 mar 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kasiu - brunette chyba najpopularniejsza. Nie ma brzydkiego zapachu?

Pszczółko - James Compton nigdzie nie widzę. A White Pearl polecasz? Bo zachęcający bardzo Twój opis jest.

Powojniki zaraz zinwentaryzuję i podam.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
lindsay80 22:11, 03 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Poczytałam analizy różnych odmian świecznicy, ja dostałam w lecie dwie maleńkie sadzonki, ale nazwy nie znam, w każdym razie to taka z zielonymi liśćmi, ciekawe czy w ogóle przezimowała.
Ciemierniki zakupiłaś?
____________________
Tu ma być ogród :)
Tess 06:51, 04 mar 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Powojniki:

Princess Diana,
Paul Fargess (syn. Summer Snow), które już mam i uwielbiam - kupiłam dla sąsiadki i dla siebie
Hakuree,
Litlle Artist.

Ciemierniki wybrane, ale czekam z zamówieniem na decyzję co do świecznicy. Bo razem zamówię. Tam nie zamówiłam.

Miłego dnia, lece do pracy.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasya 07:01, 04 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Brunette są koło mnie w dobrej cenie jakby co
A napisz mi gdzie i po ile zamawiasz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Drimeth 08:49, 04 mar 2016


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Bardzo ciekawe powojniki wybrałaś
Evchen 21:00, 05 mar 2016


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tesia! .... Buziam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
nawigatorka 21:11, 05 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Hakuree mam bo ciekawy bardzo a nad summer snow mysle na pergole ale boje sie ze on taki wielki rosnie...jakie masz z tym rozmiarem doswiadczenia? Jak mocno go cielas?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 09:27, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
magnolia napisał(a)


Nie mam duzych doświadczeń ze świecznicami, jednak przy Brunette zniechęca mnie tak bardzo późny termin kwitnienia- przełom wrzesnia i października.

Hillside Black Beauty- o tej czytałam że lipiec/sierpnień kwitnie, jednak czy tak jest, czy to nie swobodny opis ...
White pearl- zachwycając, taka strzelista,inna. Tylko przy niej powinno być tło na którym 'zaświeci' , najlepiej w większej grupie.
Ja mam Atropurpureę- radzi sobie w półcieniu. Kępa jej rośnie dopiero, bo mam ją rok i to z doniczki p9, ale widzę że jest większa, silniejsza niz Brunette ( tę ma moja siostra). Także jak ma byc duuża, mocna, to Brunette polecam, z tym że ona jest mocno zmienna, może byc bordo lub zielone tylko nabiegłe bordo


Black beuty mam i rzeczywiscie nietypowo jak dla świecznic (wolę te nazwę ) zaczyna kwitnąć pod koniec lipca ale kwiaty rozwija na dobre w sierpniu. Zachwyca mnie kolor jej lisci, ktory bardziej cenie niż kwiaty. W tym roku przesadzam ja do bordowych róż. Dobrze ze mi o niej przypomniałaś..
A co do budek , czy zwracałaś uwagę w jakim kierunku sa zwrócone te niezasiedlone?
Ja mam pierwsza budkę lęgowa i jedno stare gniazdo z ubiegłego roku uwite w grabie.

Moje ptaki grube w tym roku niesamowicie, dawno nie widziałam aby mazurki i sikorki miały takie grube brzuszki. A głodomory sa straszne. Wielki pojemnik słonecznika wyjadają w tydzień + gotowe kulki ze smalcem i nasionami jakies 10 szt... Nie zarobię na te ptaki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies