Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

monteverde 23:26, 11 gru 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdzia napisał(a)
Aniu niewele widac ale kolory podobne do sójki więc może to faktycznie jemiołuszka? myślę ze widziałaś lepiej niz na zdjęciu więc porównaj.


Tak to ona już znalazlam tak się cieszę, wczoraj znowu był dzięciołek samiczka, aż niepodobne, że między domami fruwają takie ptaki zabieram te moje rozmazane zdjęcia zostawię Ci za pomoc kwiatkapozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 23:27, 11 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
monteverde napisał(a)

Tak to ona już znalazlam tak się cieszę, wczoraj znowu był dzięciołek samiczka, aż niepodobne, że między domami fruwają takie ptaki zabieram te moje rozmazane zdjęcia zostawię Ci za pomoc kwiatkapozdrawiam


Nie musisz zabierac mnie nie przeszkadzaja.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 23:34, 11 gru 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdzia napisał(a)


No to się cieszę ze już wszystko jasne.Buziaki na dobranoc i spij dziś całą noc.

Byłoby dobrze Ty też śpij słodko
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 09:16, 12 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U siebie jemiołuszki jeszcze nie wypatrzyłam..... ale czekam cierpliwie ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
leon60 10:06, 12 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Bogdzia napisał(a)
Aniu niewele widac ale kolory podobne do sójki więc może to faktycznie jemiołuszka? myślę ze widziałaś lepiej niz na zdjęciu więc porównaj.



Pokazałam M i mówi że to jemiołuszka. Prześliczny ptaszek niestety ciężko u nas spotkać, pojawiają się grupami i w przelotach
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Bogdzia 12:05, 12 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)
U siebie jemiołuszki jeszcze nie wypatrzyłam..... ale czekam cierpliwie ..


Najłatwiej je spotkac gdy przylatuja czyli bardzo wczesną wiosna a właściwie końcem zimy. Musisz zwracac uwage na stada ptaków bo jeśli w poblizu będą jeszcze drzewa czy krzaki z owocami to raczej wybiora te dziko rosnace a nie ogród. Jesli zaczna jeśc to staja sie mniej płochliwe albo chyba bardzo chciwe na ten pokarm i łatwiej zrobic im zdjęcia . Ja robiłam nawet z 1,5 m stojąc na dworze tuż koło nich.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 12:07, 12 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
leon60 napisał(a)


Pokazałam M i mówi że to jemiołuszka. Prześliczny ptaszek niestety ciężko u nas spotkać, pojawiają się grupami i w przelotach


Dzięki za pomoc ale to zdjecie jest moje i tu nie było watpliwości jaki to ptak . Wątpliwości dotyczyły zdjęcia Ani Monte na którym jedynie kolor był do zobaczenia , kształt ptaka był całkiem rozmazany. Ale doceniam chęc pomocy i dziękuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agata19762 12:07, 12 gru 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Bogdziu popieram Twoje zdanie na temat ptaków....
i za to wieeeeeeeeeeeeeelki buziak !!!

ja tez zaprosiłam je do swojego ogrodu i dokarmiam je przez cały rok
z uwagi na to, że w sąsiedztwie mam duuuuuuużo drzew...ptaszki mam cały rok.....

wiosną i latem odwdzięczają się pięknym śpiewem ....
czyż to nie jest fajne ???
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Bogdzia 12:32, 12 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agata19762 napisał(a)
Bogdziu popieram Twoje zdanie na temat ptaków....
i za to wieeeeeeeeeeeeeelki buziak !!!

ja tez zaprosiłam je do swojego ogrodu i dokarmiam je przez cały rok
z uwagi na to, że w sąsiedztwie mam duuuuuuużo drzew...ptaszki mam cały rok.....

wiosną i latem odwdzięczają się pięknym śpiewem ....
czyż to nie jest fajne ???


Dla mnie ogród bez ptaków czy bez wody i wszystkiego co w niej żyje to nieporozumienie. Ogród to odzwierciedlenie przyrody , czasem zmodyfikowane jakąś modą ale jednak nadal cos co zastępuje dzika przyrodę więc najlepiej jeśli obraz jest pełny , oczywiście w miare możliwości finansowych i terenowych, ale do tego trzeba dążyc.Pozdrawiam Agatko i cieszę się ze też tak myslisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 13:26, 12 gru 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Wody u siebie nie mam i póki co ogrodowego wodnego zycia obserwowac i wspierac nie mogę i nie będe choc żaby i jaszczurki są częstymi i pożądanymi u mnie gośćmi. Natomiast nie wyobrażam sobie ogrodu bez ptaków. A teraz za sprawą Bogdzi, Ani ASC, Monteverde, Agniechy i wielu innych uczestników forum zmobilizowałam sie do zakupu karmnika i wystawienia go w tym roku do ogrodu. Wczesniej dawałam tylko słoninke na druciku sikorkom, ale ileż to radości dawało i mnie i ptakom.... Chcę zyc i mieszkac w otoczeniu wszystkich członków szeroko rozumianej przyrody, ptaków, ssaków, gadów, owadów itp mimo ze mieszkam na obrzeżach miasta. Popieram dokarmianie ptaków zimą bo to nikt inny tylko my - ludzie wypchnelismy je z ich naturalnych siedlisk, płoszymy je uzywając więcej aut, budując kolejne autostrady, emitując szkodliwe substancje do powietrza, szkodliwe fale radiowe czy magnetyczne używając coraz to wiecej elektroniki, telefonów komórkowych, sieci bezprzewodowych, łącz satelitarnych itp. Te wszystkie działania wyniszczają naturalnych sprzymierzeńców człowieka.
Jesli mozna zrobić choć odrobinke cos dla nich to dlaczego nie. A poza tym z czysto egoistycznych wzgledów dokarmiam ptaki bo mam ogród a co za tym idzie ptaki pomagaja mi walczyc ze szkodnikami, a do tego z innego równiez egoistycznego wzgledu - lubie patrzec na nie jak sie uwijają, jak terkoca, spiewają..etc.etc....

Sorry Bogdziu, że sie tak rozgadałam ale mnie to wnerwiło trochę......
Popieram twój pogląd i pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies