Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 10:06, 16 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
irena_milek napisał(a)
Ujecie modraszki przy jablku, cudo,
Ciekawa jestem tych klusek z makiem, nigdy nie jadlam
Pozdrawiam w nowym tygodniu, o rany, zaraz swieta,


Irenko ta potrawa ma zastepowac słynna kutię. Mak parzę , odcedzam , mielę dwa razy. Dodaję miód , bardzo dużo róznych bakalii i przesmażam na maśle, mieszam z ugotowanym makaronem, koniec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 12:14, 16 gru 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj, ale u ciebie kontrowersyjne tematy Bogdziu ......
Dobrze ze juz przedstawiłam swój poglad w tej kwestii..........a jest on zbieżny z twoim ...

Makiełki to poza pierogami moje u l u b i o n e danie wigilijne, nie wyobrazam sobie bez makiełek wieczerzy, a poza tym zawsze zostawiam sobie troszke na sniadanie na pierwszy dzien swiąt.
U mnie domu zawsze były 2 rodzje makiełek bo mój teśc pochodził z Wielkopolski a tam robi sie inaczej i specjalnie dla niego była moczona chałka w mleku, rozdrabniana i mieszana z masą makową doprawiona z miodem, bakaliami, orzechami itp jak do klusek. Odkad tesciowie zmarli to robimy tylko jedna wersje, ta z kluseczkami i takie makiełki najbardziej mi smakują.

Powodzenia w nowym tygniu, oj będzie pracowicie i na wysokich obrotach.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
makkasia 14:49, 16 gru 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Następna seteczka Bodziu stuknęła - działo się oj działao !!!, ,
ściskam i spokojności życzę
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Ewa 14:54, 16 gru 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Bogdziu ja na kawkę z okazji takiej okrągłej stonki


____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Mala_Mi 15:06, 16 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gratki Bogdziu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 15:10, 16 gru 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja robię śląskie makówki (masa makowa + chałka/bułka paryska przekładana warstwami), pyyycha!

Gratulacje, Bożenko!!
____________________
Mój nowy ogródek
boguslawa_ma... 16:20, 16 gru 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Gratuluje kolejnej setki
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Syla 16:54, 16 gru 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Fajnie , że w kilku wątkach mogę obserwować ptactwo ..... u mnie na gałęziach nie siadają bo i nie ma gałęzi ale złapałam kilka sztuk na robieniu porządków na rabatach tzn.... rozrzucaniu kory a oskarżałam niewinne koty

jak tam Bogdziu wiankowanie bo o kulinariach doczytałam ......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Bogdzia 18:21, 16 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Witaj, ale u ciebie kontrowersyjne tematy Bogdziu ......
Dobrze ze juz przedstawiłam swój poglad w tej kwestii..........a jest on zbieżny z twoim ...

Makiełki to poza pierogami moje u l u b i o n e danie wigilijne, nie wyobrazam sobie bez makiełek wieczerzy, a poza tym zawsze zostawiam sobie troszke na sniadanie na pierwszy dzien swiąt.
U mnie domu zawsze były 2 rodzje makiełek bo mój teśc pochodził z Wielkopolski a tam robi sie inaczej i specjalnie dla niego była moczona chałka w mleku, rozdrabniana i mieszana z masą makową doprawiona z miodem, bakaliami, orzechami itp jak do klusek. Odkad tesciowie zmarli to robimy tylko jedna wersje, ta z kluseczkami i takie makiełki najbardziej mi smakują.

Powodzenia w nowym tygniu, oj będzie pracowicie i na wysokich obrotach.....


O tych z moczoną chałka słyszałam ale nigdy nie jadłam , podobno bardzo dobre ale te z makoronem też dobre. Mój syn tez zabiera do domu żeby miec na nastepny dzień.Wydaje mi sie ze jednak wybrałabym tak jak Ty czyli z makaronem. Pozdrawiam Małgosiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:23, 16 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
makkasia napisał(a)
Następna seteczka Bodziu stuknęła - działo się oj działao !!!, ,
ściskam i spokojności życzę


Przybywa tych setek w szybkim tempie, raz sie dzieje , raz nudno i cicho jak to w zyciu. Dzieki Kasiu za odwiedzinki i licz na rewizytę
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies