Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mirkaka 06:11, 09 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Spróbuj sadzić powojniki z grupy Viticella, są dużo łatwiejsze, na wiosnę ścinasz je nisko bo kwitną na tegorocznych pędach, mają trochę mniejsze kwiaty ale jest ich burza Ja posadziłam kilka zeszłego lata i uważam że to była bardzo dobra decyzja. Pod powojniki zawsze przygotowuję specjalnie doły, kopię spore, na dno daję keramzyt lub inny drenaż, potem ziemię mieszam z kompostem i obornikiem, rośliny wsadzam głębiej o jakieś 10 cm. No i doły teraz kopię świdrem elektrycznym, cudowna sprawa jak się ma glinę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:13, 09 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
A byłaś ostatnio na wątku szefowej, tam są przepiękne zdjęcia rabaty angielskiej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 00:54, 10 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Dzidka Tak mi pisz, że wyczekujesz efektów! To mnie motywuje
Pomysły na klucze masz fantastyczne, jak i zbiory. Teraz ja napiszę: czekam na efekty.

Agato Do tematu odlewów, mam nadzieję, jeszcze wrócimy.
Rabaty są rzeczywiście wąskie, jedna ma dwa, druga cztery metry szerokości.
Poważnie zastanawiam się już nie nad przesunięciem obelisków, a nad przeniesieniem ich, choćby do warzywnika. Ale nie chcę rezygnować z rytmicznych akcentów. Jakieś niskie topiary? Mam akurat sześć cisów bez przydziału O holenderskie namiary bardzo proszę

Kasiu Nie ma lekko z pustynnikami. Liczę na powojnikowe pogotowie i zapraszam

Mira Zapisałam, polegam, dziękuję

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:57, 10 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Pszczelarnia napisał(a)
Może być i tak: wtedy obeliski grają pierwszą rolę.



Idealne dla wyeksponowania kolekcji powojników. Znowu rytmy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 02:09, 10 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
mirkaka napisał(a)
Witaj Wiktorio,
przeczytałam cały wątek, masz wspaniały ogród
Będę śledzić Twoje poczynania z makówkami, rabatą angielską.
Szałwię caradonnę mam od zeszłego lata. Na stanowisku słonecznym pięknie rośnie i sztywno stoi, bardzo dużo też mam jej siewek w tym miejscu, na stanowisku bardziej zacienionym wychyla się do słonka i musiałam ją podpierać aby rosła prosto.
Chcę wykorzystać te siewki do zrobienia z niej większej plamy.
Masz storczyka Obuwika Napisz jak go zdobyłaś? Są dość drogie. Myślę o nim ale boję się że wydam pieniądze i mi się nie przyjmie. Czy pod swojego przygotowywałaś jakoś specjalnie stanowisko? Mogłabyś napisać coś więcej jak u Ciebie sobie radzi?
Jak długo go masz? Czy szybko się rozrasta?


Obuwiki to moja ostatnia przygoda O ich zdobywaniu mogłabym napisać całe opowiadanie. Dwa otrzymałam, reszta z zakupów, w sumie siedem.
Cena zależy od ilości pędów, im więcej, tym drożej. Tanie nie są, dlatego poprzestanę już na tym co mam.
Stanowisko oczywiście przygotowałam, w cieniu pod brzozą, na wzniesieniu, ziemia bukowa zmieszana z kompostem. Mam je od trzech lat. Na razie przyrastają i kwitną ze zmiennym szczęściem.









____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 02:19, 10 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Obuwiki są kapryśne, C formosanum dwa lata temu zakwitł, a w tym roku w ogóle się nie pokazał. Myślałam, że zmarzł, albo coś go zeżarło.



Nie wytrzymałam i zajrzałam. Podobno tak mają, niestety nie lubią też aby przy nich grzebać. Tak, że tego storczyka mogę już nie mieć, albo długo na niego czekać.



Dzięki za miłe słowa i rady na temat powojników



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Filomena 07:13, 10 lut 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Obuwiki - kapryśne jak kobiety, delikatne jak motyle i cenne jak brylanty - czysta przyjemność je oglądać, warto trudy ponieść by oko nimi nacieszyć... choćby jednym kwiatuszkiem -taki wydaje się najcenniejszy
____________________
Filomena-w zielonej aptece
mirkaka 07:36, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Pomęczę Cię jeszcze trochę. Dlaczego akurat ziemia bukowa? Piszą że lubią wapienną, mało zasobną. Dobrze im robi dodanie w doły skał wapiennych. Ale to tylko literatura. Nie mam doświadczenia a mam wielką ochotę na takie cudo, chyba właśnie jako coś ciekawego, eksperyment. Boję się że też będę grzebać, doglądać, i nie dam mu spokoju. Piszesz że nie lubi tego. Napisz jeszcze jak zaczęło się Twoje zainteresowaniem tymi roślinkami Bardzo jestem ciekawa.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:39, 10 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
vita napisał(a)
Obuwiki są kapryśne, C formosanum dwa lata temu zakwitł, a w tym roku w ogóle się nie pokazał. Myślałam, że zmarzł, albo coś go zeżarło.



Nie wytrzymałam i zajrzałam. Podobno tak mają, niestety nie lubią też aby przy nich grzebać. Tak, że tego storczyka mogę już nie mieć, albo długo na niego czekać.



Dzięki za miłe słowa i rady na temat powojników





Korzenie ma dość mięsiste, ciekawe czy opuchlaki ich nie żrą ?
Szkoda go bo piękny, i liście ma ciekawe.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 13:58, 10 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
O tak topiary jak najbardziej, takie przysadziste kule, nie wiem jakie te cisy posiadasz.
Pamiętam taką rabatę, gdzieś w jakimś wątku Danusia wstawiła z kulami z bukszpanu.
Znalazłam http://www.ogrodowisko.pl/watek/6146-angielskie-ogrody-i-kwiatowe-inspiracje-wrzesien
Ogród preriowy Danusi polecam, choć u Ciebie nie do końca te warunki.
Namiary podałam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies