Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Madzenka 10:09, 11 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Cudenka pokazujecie. Znow mi sie zachciało obelisków i powojników!

Obuwiu tez cud natury, będe czekać z Toba czy w tym roku zakwitnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
sylwia_slomc... 11:02, 11 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Cudne te storczyki, ja się na razie nie odważę, ale u Ciebie będę podziwiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 17:18, 11 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Dziewczyny, warto spróbować upraw różnych roślin, nawet tych trudniejszych.
Kiedyś wydawało mi się, że np. Cardiocrinum giganteum jest poza moimi możliwościami. Zaryzykowałam i udało się.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:26, 11 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
laurowisnia napisał(a)
O tak topiary jak najbardziej, takie przysadziste kule, nie wiem jakie te cisy posiadasz.
Pamiętam taką rabatę, gdzieś w jakimś wątku Danusia wstawiła z kulami z bukszpanu.
Znalazłam http://www.ogrodowisko.pl/watek/6146-angielskie-ogrody-i-kwiatowe-inspiracje-wrzesien
Ogród preriowy Danusi polecam, choć u Ciebie nie do końca te warunki.
Namiary podałam.


Dziękuję Agato. Wdzięczna jestem za każdą sugestię odnośnie tej rabaty.
Zaglądam wszędzie, gdzie mogę zaczerpnąć jakieś pomysły. Mnóstwo znalazłam u Ciebie Ja o cisach zdobywam wiedzę przy cięciu. Szkoda, bo zaoszczędziłabym sobie wielu problemów.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:13, 11 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
mirkaka napisał(a)
Pomęczę Cię jeszcze trochę. Dlaczego akurat ziemia bukowa? Piszą że lubią wapienną, mało zasobną. Dobrze im robi dodanie w doły skał wapiennych. Ale to tylko literatura. Nie mam doświadczenia a mam wielką ochotę na takie cudo, chyba właśnie jako coś ciekawego, eksperyment. Boję się że też będę grzebać, doglądać, i nie dam mu spokoju. Piszesz że nie lubi tego. Napisz jeszcze jak zaczęło się Twoje zainteresowaniem tymi roślinkami Bardzo jestem ciekawa


Witaj w klubie grzebiących Najpierw oglądałam obuwiki w zaprzyjaźnionych ogrodach, słuchałam, a potem szukałam informacji. Jestem otwarta na eksperymenty, zaryzykowałam kiedyś z Cardiocrinum, udało się, dlaczego nie obuwiki? Tak to się zaczęło, i jak do sukcesu z powojnikami jakoś mi nie po drodze, tak z obuwikami, jak najbardziej
Ziemia bukowa może zawierać korzystną dla storczyków mikoryzę.



Wygrzebane kłącze ma kilkanaście pędów liściowych, a pokazany wcześniej, kwitnący storczyk miał trzy pędy. Przyrósł, z jakichś jednak powodów nie wyszedł wiosną.

Zaryzykuj, jak udaje Ci się reanimacja domowych storczyków (dla mnie nieosiągalna sprawa, w doniczkach na parapecie w domu nie udaje mi się nic!!!), to z Cypripedium powinnaś sobie dać radę





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:07, 11 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Powojniki. Gdybym na starcie okazała im tyle troski co obuwikom, pustynnikom czy szachownicom, to może cieszyłabym się nimi do dzisiaj. Nie przyznam się do tego, ile powojników posadziłam w swoim ogrodzie
Z tych, które jeszcze jakoś sobie radzą.

'Paul Farges', drobne białe punkciki na koronie brzozy. Mistrz wspinaczki.





Viticella 'Polish Spirit', podwiązywany do donicy.



'Huldine'




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:21, 11 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Montana 'Rubens' i 'Warszawska Nike', jedna z pierwszych w ogrodzie.







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 21:41, 11 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)
Dziewczyny, warto spróbować upraw różnych roślin, nawet tych trudniejszych.
Kiedyś wydawało mi się, że np. Cardiocrinum giganteum jest poza moimi możliwościami. Zaryzykowałam i udało się.


To prawda, eksperymentowanie to takie najlepsze smaczki ogrodowania.
Miałaś może obrazki włoskie? mam na nie ochotę właśnie tak dla próby.



Sukcesu w uprawie Cardiocrinum giganteum gratuluję - masz rękę i oko do rarytasków. I jak Ty masz zamiar dotrzymać swoje postanowienia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mirkaka 10:56, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
vita napisał(a)
Montana 'Rubens' i 'Warszawska Nike', jedna z pierwszych w ogrodzie.









Całkiem spora kolekcja tych udanych
A u mnie Warszawska Nike kupiona w zeszłym roku miała uwiąd, Nie wiem co będzie w tym, jeśli wyjdzie to będę ja ratować
Pięknie wygląda spływający Huldine,czy on jest śnieżnobiały ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
katel 23:09, 12 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Piękne masz te powojniki ale mi frajdę tymi zdjęciami zrobiłaś
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies