Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:47, 06 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Sylwio Ja już tak mam, że jestem z ogrodu niezadowolona. Pewnie dlatego, że sama go urządzam. Ideał (?) angielski tylko na paru rabatach
Spoko, po dwudziestu latach zmagań zrobisz bilans, i mam nadzieję, że dodatni

Miejsce na makówki, w imperacie

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 20:51, 06 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)
Sylwio Ja już tak mam, że jestem z ogrodu niezadowolona. Pewnie dlatego, że sama go urządzam. Ideał (?) angielski tylko na paru rabatach
Spoko, po dwudziestu latach zmagań zrobisz bilans, i mam nadzieję, że dodatni

Miejsce na makówki, w imperacie



super miejsce na makówki - ja mam mało imperaty rozrasta się i tez ta je mam tam

widzę sporo tu się dzieje muszę wrócić

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Jana 20:52, 06 lut 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
rabaty angielskie to mój nieosiągalny ideał, u Ciebie jest pięknie, poprawki jeśli już (ja nie widzę potrzeby) to tylko kosmetyczne
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
vita 21:07, 06 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Jana rabaty angielskie to też mój nieosiągalny ideał. One w projekcie może i są do ogarnięcia, ale w praktyce, to już inna bajka.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 21:58, 06 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W głowie na liście: bodziszek 'Sirak' i 'Salome', wiadomo skąd myśl o ich posiadaniu.

Mam 'Rozanne', żałobnego, 'Ann Folkard', korzeniastego.


Piękne kadry ogrodowe. I bardzo rozumiem potrzebę zmian i dopieszczania. Te Twoje zieloności są niesamowite.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dzidka 22:12, 06 lut 2017


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Może zechcesz zobaczyć, gdzie były makówki i nie tylko, w holenderskim ogrodzie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/779-to-wlasnie-tu?page=339#post_9
____________________
Dzidka - To właśnie tu
vita 22:18, 06 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Właśnie pytam Cię o to w Twoim wątku Holandia interesuje mnie bardzo, bo ruszam tam za dwa miesiące
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:14, 07 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Pszczelarnia napisał(a)
W głowie na liście: bodziszek 'Sirak' i 'Salome', wiadomo skąd myśl o ich posiadaniu.

Mam 'Rozanne', żałobnego, 'Ann Folkard', korzeniastego.


Wiadomo skąd myśl o posiadaniu Jednak jeśli zależy Ci na niezawodnym i bujnym wzroście, to chyba trzeba postawić na sprawdzone gatunki. Ja nie za bardzo mam doświadczenie. 'Rozanne' na przykład muszę zabezpieczyć na zimę. Z popielatymi to porażka, z podłodygowymi podobnie.
Te sprawdzone to G, renardii, G. versicolor, G. wlassowianum.
Muszę zrobić fotki latem, zaniedbałam swoje bodziszki

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
AgnieszkaW 09:24, 07 lut 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Vito, bardzo lubię być w Twoim ogrodzie. Te obeliski, te makówki, te angielskie rabaty... cudowne, mogłabym tak czytać i czytać, i oglądać bez końca, bo to coś, co też bardzo lubię. Obeliski są zjawiskowe, świetny pomysł
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Milka 14:27, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja zachwycam się obeliskami, bardzo pomysłowe.
Wybrane miejsce na rabatę angielską, jest idealne. Masz racje, naprawdę warto dokładnie przemyślec, co ma byc, bo różnie rośliny brzydną po przekwitnięciu, różny termin kwitnienia, a na takiej rabacie, to ma tak ładnie się przenikać i przechodzić. Będę kibicować, bo wiesz co chcesz i dobrze się do tego przygotowujesz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies