Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

m_gocha 21:21, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
vita napisał(a)
Wiele dała mi do myślenia dyskusja o hortensjach ogrodowych. Mirka ma wiele racji, jednak w zupełnie nowym świetle zobaczyłam stanowisko ich sadzenia. Pół dnia spędziłam w ogrodzie i coś sobie uświadomiłam Bardzo Wam Dziewczyny dziękuję za dyskusję

Byle do wiosny


Witaj Vito!
Zaglądam cichcem do Twojego wątku i zawsze wywołuje to moje ochy i achy.
Widziałam dyskusję u Ciebie i u Mirki o zabezpieczaniu ogrodówek. Może ja jeszcze dodam, że idealnym lokum dla ogrodówek jest zaciszne miejsce przy ścianie od północnej strony. Na wiosnę nie ruszają zbyt szybko a dodatkowo ciepło od ściany chroni przed spadkiem temperatur.
Nie ukrywam, że mam ogromny sentyment do ogrodówek. Jako że mieszkam w terenie górzystym o dość ostrym klimacie i to jeszcze na przelocie wiatru zachód-wschód okrywam swoje ogrodówki i to z dużym sukcesem
Gdybyś miała chęć to tutaj wstawiłam fotkę i krótki opis jak wygląda u mnie zabezpieczenie tych hortensji
A tutaj jak kwitły w 2021 roku
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mirkaka 14:54, 11 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
vita napisał(a)
Wiele dała mi do myślenia dyskusja o hortensjach ogrodowych. Mirka ma wiele racji, jednak w zupełnie nowym świetle zobaczyłam stanowisko ich sadzenia. Pół dnia spędziłam w ogrodzie i coś sobie uświadomiłam Bardzo Wam Dziewczyny dziękuję za dyskusję

Byle do wiosny


Czyli co sobie uświadomiłaś?
Zeby sadzić pod murem od północnej strony jak pisze Gosia?
Ona bardzo dokładnie okrywa swoje, może posadzone pod murem od pn strony przetrwają bez okrywania? Tylko wtedy te ode mnie słabo się na jesień wybarwią, ale może je do donicy trzeba wsadzić ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 16:22, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Joku napisał(a)
Wszędzie dyskusje o daliach i dalie w ogrodach. Jakoś nie pałałam do nich miłością a wczoraj o mały włos nie nabyłam 2 sztuk Arabian Nigt w jednym z marketów. Już miałam w garści ale się opanowałam . Natomiast wyszłam z nadprogramowymi nasionami cynii.


Trudny czas na przedwiośniu Czytałam dzisiaj o nowym zupełnie traktowaniu dali na przedwiośniu. Trochę zabawy jest, ale warto spróbować, chociaż na jednej. Tak zrobię. Cynie też są ciekawe, jakie kupiłaś?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 16:27, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Tess napisał(a)


Ja onegdaj (zanim zakupiłam ogromne ilości agrowłókniny) przykrywałam poszwami całe rabaty (by je ochronić przed majowymi przymrozkami).
Ktoś pamięta?

Rozumiem rozterki z ogrodówkami. W Warszawie zimują bez problemu, kwitną. Ale u mnie zacisznie jest, bez zimnych wiatrów.
A w Rozlewisku po kilku latach się poddałam. Jak nie okryłam na zimę, to pąki przemarzały i z kwiatów nici... Jak przykryłam, a zima nie dość mroźna była - to się zaparzały i łodygi gniły.
Oddałam sąsiadkom.


Wielu za pewnie pamięta Ja postanowiłam zawalczyć
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 16:34, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Alija napisał(a)


Ależ piękne cieniste zakątki, uwielbiam takie miejsca.
Poczytałam u Ciebie o hortensjach ogrodowych, mam do nich mieszane uczucia. Podobają mi się bardzo, bo są piękne, ale różnie to z nimi bywa. Mam w ogrodzie kilka, dawniej okrywałam włókniną, teraz zrezygnowałam i idę na żywioł, co mam być, niech będzie. Czasem kwitną obficie, czasem jeden kwiat na roślinie, różnie. Mam na przykład jedną, która ma ok. 15 lat i nie kwitła nigdy (jestem cierpliwa, prawda?), wyeksmitowałam ją w jesieni na" tyły" pod drzewa, nie spodziewam się, że zakwitnie, ale ma być zielona.
Pozdrawiam.
,

Hej Alija Jesteś bardzo cierpliwa, piętnaście lat czekać na kwitnienie
Nie wykluczam i u siebie takiego scenariusza, drepcę po ogrodzie i kombinuję, szukam miejsc, może mi się uda?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 16:40, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
magnolia napisał(a)

Przeżyjesz, pewnie, choć czasem trzeba ocenić, czy radość z nich nie jest na tyle duża, że warto....ale oczywiście tylko czasem, bo inaczej bysmy sadziły u wszystkich sąsiadów wokoło.
Do ZP lubię zajrzeć czasem, ale niezbyt często mi się zdarza. Nie mam bardzo daleko, ale przejazd przed Stolicę na druga stronę za miastem jest trudny.
Jak się będziesz wybierać, może puknąć, może akurat się zbiorę.
Trzymaj się, ładuj baterie na wiosnę


Ach, miałam tych radości moc Stare dzieje Puknę jak będę się wybierać, chętnie Cię poznam. Ciekawa jestem co w ZP, też dawno nie byłam. Dzięki za wiosenne życzenia, tak, ładuję, czekam, z nogi na nogę, wzajemnie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:15, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
m_gocha napisał(a)
Witaj Vito!
Zaglądam cichcem do Twojego wątku i zawsze wywołuje to moje ochy i achy.
Widziałam dyskusję u Ciebie i u Mirki o zabezpieczaniu ogrodówek. Może ja jeszcze dodam, że idealnym lokum dla ogrodówek jest zaciszne miejsce przy ścianie od północnej strony. Na wiosnę nie ruszają zbyt szybko a dodatkowo ciepło od ściany chroni przed spadkiem temperatur.
Nie ukrywam, że mam ogromny sentyment do ogrodówek. Jako że mieszkam w terenie górzystym o dość ostrym klimacie i to jeszcze na przelocie wiatru zachód-wschód okrywam swoje ogrodówki i to z dużym sukcesem
Gdybyś miała chęć to tutaj wstawiłam fotkę i krótki opis jak wygląda u mnie zabezpieczenie tych hortensji
A tutaj jak kwitły w 2021 roku


Gosiu, mało kto z takim sukcesem uprawia ogrodówki Dziękuję za linki, obejrzałam, poczytałam, i jestem pod wielkim wrażeniem Znalazłam kilka miejsc na hortensje. To dziwne, dotąd zbytnio nie zastanawiałam się nad ruchami powietrza w ogrodzie.
Stanowisko mam trudne, ale może coś się poradzi?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 17:25, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mirkaka napisał(a)


Czyli co sobie uświadomiłaś?
Zeby sadzić pod murem od północnej strony jak pisze Gosia?
Ona bardzo dokładnie okrywa swoje, może posadzone pod murem od pn strony przetrwają bez okrywania? Tylko wtedy te ode mnie słabo się na jesień wybarwią, ale może je do donicy trzeba wsadzić ?


Nie mam rabaty od północnej strony domu, ale mam inne miejsca z osłoną od południa. Z płotem, żywopłotem, z niskim murem, z czymś do czego można przypiąć osłony nad hortensje zimą. Niestety, wzdłuż ścieżki za mocno wieje, uświadomiłam to sobie właśnie. Dobrze, że od paru dni wieje Chociaż dla kogo dobrze, byłam na plaży w Rozewiu, serce ściska co sztorm może.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
lilarose 18:49, 17 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
vita napisał(a)


Ach, miałam tych radości moc Stare dzieje Puknę jak będę się wybierać, chętnie Cię poznam. Ciekawa jestem co w ZP, też dawno nie byłam. Dzięki za wiosenne życzenia, tak, ładuję, czekam, z nogi na nogę, wzajemnie

Dziewczyny, jeśli nie byłyście w zeszłym roku, to pewnie nie wiecie, że teraz w Skubiance są dwie szkółki, które dzieli ścieżka. Właściciele się rozwiedli, szkółka jest rozpołowiona i każde ma swój własny interes. Po lewej są ZP a po prawej Byliny u Bianki
Tak Was uprzedzam tylko, byście nie były zdziwione sytuacją
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
vita 18:58, 17 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Wiem, ubolewam, ale z radością spotkam się z Bianką z Przemkiem i z dziećmi. Stęskniłam się bardzo
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies