Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

AgnieszkaW 08:32, 17 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Irenko, podniosą się, choćby częściowo. U mnie -3 to norma od kilku dni i nic się nie dzieje, poza porannym "oklapnięciem".
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
noemi 08:46, 17 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Irenko u mnie czosnki leżą oklapłe i tulipki też przygniotło ale u mnie mniejsza skala teraz słoneczko świeci … poczekajmy jeszcze …
____________________
ogród magdalenka
Eve 08:49, 17 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Nie martw się Irenko!

Cebulowe wstaną, reszta odbije, róże najwyżej troszkę przytniesz.
U mnie coś 2 tyg temu też był silny mróz w nocy, zmarzły liście hortensji, którą wystawiłam z garażu, cały czas je obcinam, wyglądają fatalnie, ale nowe wypuszcza i są ok. Zmarzły też liście figi, poobcinałam, nowe są piękne i zdrowe, tak więc same rośliny nie zmarzły, jedynie młode listki zmroziło, będzie ok

U mnie na szczęście było tylko -1, jestem zdziwiona, że u Ciebie było aż tak zimno. Zobaczysz po południu, że wszystko jest w porządku
____________________
ogród Ewy
laurowisnia 09:01, 17 kwi 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Irenko odgoń smutki, wszystko pokryje się nową zielenią, chwilkę trzeba będzie tylko na to poczekać.
Pamiętam jak któregoś roku mróz zniszczył dość duże przyrosty na mojej akacji, takiej pokręconej, myślałam, że po niej, wszystko jednak odrosło, widok z tarasu przez chwilę nie był ciekawy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Mala_Mi 09:26, 17 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Irena, sporo roślin sie podniesie... niestety kwiaty mogą być zmrożone i strata ogromna, trzeba będzie poczekać na nowe listki na krzewach. Przyroda da sobie radę...... nie załamuj się, ale szkoda wielka..
Cebulowe w wiekszości się podniosą.. są przyzwyczajone do śniegu i przymrozków... przecież kwiecień plecień, a i zimnych ogrodników tez mamy.
Co nie zmieni faktu, że cieżki los ogrodnika.. u mnie strat chyba nie ma... ale też chyba nie było przymrozku.. wiec łatwo mi mówić i pocieszać...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 09:27, 17 kwi 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
O matko...a ja dopiero u siebie pisałam, że zapowiadanego przymrozku nie było...nie było, tu w Zabrzu, diabli wiedzą jak w Pszczynie...
Może tak źle nie będzie, nie martw się, dziewczynki piszą, że się podniesie...

Pozdrówki serdeczne Irciu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Luki 09:32, 17 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Irenko na pewno nie wszystkie rośliny ucierpiały, tym bardziej nie martw się o żurawki, tulipany powinny się podnieść. Wiem jakie to uczucie, 2 lata temu straciłem kwitnienie liliowców i lili przez mocny przymrozek. Musi być dobrze.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Urszulla 09:40, 17 kwi 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
Czytam o dużym przymrozku u Ciebie rośliny dadzą radę, ale ograniczonych wspaniałych wrażeń i doznań z ogrodu Ci współczuję...tyle czasu czekamy na piękne kwitnienie
Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
agniecha973 10:58, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Irenko, u mnie o 5 rano było -6, o 7.00 już tylko -4. Na razie po obchodzie nie jest źle, tulipany pełne klapły, bo główki już ciężkie, a łodygi wodniste są, więc zamarzły i rano rozmarzły, więc wiszą, ale liczę, że się podniosą. U mnie wegetacja ciut do tyłu, więc chyba szkód mniej, ale szkoda mi kwiatków w sadzie. Tylko porzeczki owinęliśmy, bo kilka lat temu w ten sposób pozbyliśmy się wszystkich kwiatków. Pozdrawiam. Nie smutaj się.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
popcorn 11:01, 17 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szkoda roślinek aż dziwne, że taki mróz u Was, zwykle jest najcieplej!
roślinki sobie poradzą, tylko chwilowo kiepsko wyglądają..
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies