Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 21:41, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Magda70 napisał(a)
Różanka wymiata....czemu ja nie mam takich różowych, delikatnych???? Pomyślę...

No, ja też nie wiem
No to wrzucę jeszcze berberyski...


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:44, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AgnieszkaW napisał(a)
Burza wygląda groźnie, ale jakże pięknie...na fotkach. Mam nadzieję Aniu, że cię ominęła?


Agnieszko, wierzyć się nie che, ale minęła... od 5 rano ma się rozpogadzać.... i potem lampa na całego..... trza będzie wszytko na grzyba opryskać.. a te gorsze podleje topsinem, piwonii nie uratuję, ale chociaż się niech wzmocnia na przyszłość.. zresztą jak sypałam na ślimaki, to oglądałam piwonie.. a raczej to co z nich zostało.. trzyma się tylko jedna przy płotku we wsiowym, a reszta.... zgniła, leży.... na szczęście inne rośliny zaczynają kwitnąc wiec szybko zapomnę o stracie.. I daje chcę mieć dużo piwonii.... tylko solidne podpórki muszę zrobić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:48, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
boguslawa_madejska napisał(a)
Aniu pięknie u ciebie wszystko kwitnie i lilie już kwitną jak nie ma deszczu to wszystko wygląda innaczej,
a u mnie leje cały dzień i wszystko leży na ziemi tylko ślimaki mają używkę.



No, dostały używki..... 3kg... tyle to nie sypałam przez ostatnie 2 lata.. a te alpinistyczne ślimaki zdzierałam z roślin i wrzucałam w karmę... niech niebieskie jedzą.. dranie.

Pierwsze lilie z gruntu już zakwitły.... A całą kępę ślimory obżarły..... no takiej plagi ślimaków to nie miałam od początku.. tzn na początku było duuuuuużo gorzej, ale je załatwiam , potem tylko wzdłuż ogrodzenia podsypywałam..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kaisog1 21:49, 11 cze 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ania różanka boska! Te piwonie przewieszające się przez płotek bajka! Co by nie gadać uwielbiam Twój ogród!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Mala_Mi 21:53, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Konstancja30 napisał(a)


zobaczyłam ... ... ... Anek umiesz jeszcze coś tak mimo woli jak te rabaty robić ??? ... no to rób to na szerszą skalę ... przecież ten widok jest absolutnie absolutny ... no słów mi brakło


Iza.. ślepej kurze ziarno też się trafi.. nie licz na więcej

A to kokorycz pogięta... jeszcze w pąkach ale kolor jest..


I ostróżka pierwsza też ma kolor... cudny... lubię czysty niebieski w ogrodzie

I z bliska


Szkoda że ostróżki są krótkowieczne i ciągle trzeba dokupywać

Matka Natura potrafi stworzyć cuda
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
JulkAd 21:56, 11 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
asc napisał(a)





Ja tu tylko powzdycham cichutko, popodziwiam....mogiem?
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mala_Mi 21:56, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Ania to chyba inne czosnki

a pierwiosnka widziałam , moje kwitną na potęgę - ugnieć skorupki od jajek i daj obok i pogmyraj z ziemią to się usmiechną

Skorupki takie zbieram ciemiernikom.. oj dają po tym czadu.... pierwiosnki są w miejscu tymczasowym... kiedyś takie kupiłam i mi zdechły, a te ślicznoty Muszę dokupić więcej Jak gdzieś wypatrzysz to daj znać.. do Fineczki niestety za daleko

Maki czerwone deszcze uwaliły, chociaż tym bladasem się pocieszam, ale kfiotków to on nie będzie miał za dużo.. wszytko od deszczu zgniło
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:04, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eliza3 napisał(a)
Aniu, ja uwielbiam róże, jak większość z nas, ale właśnie opieka nad nimi trochę mnie zniechęca do zakupu...
Mam kilka krzaków, ale różnie z nimi bywa...
Twoje są piękne i już tak ślicznie kwitną... moje skąpane w deszczu...


Ela.... moje też w deszczówce się kąpią... dużo róż na płatkach ma takie brzydkie kropki.. dwie róże dostały czarnej plamistości... ale fotografuję to co ładne i nie dało się deszczom Ale od jutra słońce ma być.... i tego się trzymajmy. Za to moje juki wypuściły pędy do nieba, ale co z tego jak liście okropne..... przesadzam i zostawiam tylko młode rozetki... to samo jest z trytomami, pogniły całe... jeden pęd tylko jest, w jednej kępie, a resztę tylko wydłubuję ze zgnilizny ....

Samotna trytoma Wnerwię się to resztę wyrzucę.... a jest tego trochę..


Za to igły kleopatry (zapomniałam innej nazwy) jak nakrywałam to nie kwitły, jak się wnerwiłam i przestałam by padło to kwitnie co rok.. i nawet mokra zima, wiosna nie zaszkodziła.. Z rośłinami jak z kobietami, nikt ich nie zrozumie ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:09, 11 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sebek napisał(a)
Ale śliczne te róże Moje nadal w pąkach, bo wiadomo jaka pogoda.....U mnie przynajmniej jest z górki to woda nie stoi.....

Pozdrawiam

Ha, ha, ha.. ja też na górce.. a raczej na płaskowyżu. U nas weekend był ciepły i dość ładny, to spowodowało, że przez 2 dni zrobiło się szaleństwo na rabatach.. bylinówki tak zarosły, że igły nie wciśnie....
Będą białe czy nie???? Ogólnie to miałam sporo białych lawend.. ale nie wiem co przeżyło poprzednia mroźną zimę.. przesadziłam co tylko dawało oznaki życia i czekam.... na skalniaku lawenda już kolorowa, a tu w pąkach

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Hogata 22:09, 11 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
asc napisał(a)


Dzwonek..




Czy to dzwonek poszarskiego?
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies