Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Tusiala 10:12, 11 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Aniu pączki ma? Super Ależ się cieszę. Zatem muszę w najbliższym czasi przygotowywać miejsce pod płotem
Mala_Mi 11:02, 11 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Haniu, Magda 70, Kasiek, Baraga

Marek - już u Ciebie sie naprodukowałam... bo u siebie mam w planach spowolnienie

Anuś - niech dobre rośnie.. a ja skleroza jestem... kosmos siać do gruntu czu wcześniej?

Zbysiu - w naszych czasach gender nie było, wiec jak można było rozróżnić? Ja do dziś nie wiem jak niektóre fatałaszki sie nazywają.. bo głownie łaziłam po drzewach

Madziu - muszę sie wybrać do Rzeszowa, uwielbiam oglądać te łąki krokusowe na trawnikach.. a od zeszłego roku posadzili też narcyzy.. też fajnie wyglądają.

Ewa - nieustannie zapraszam... byś sie rozczarowała trochę .. na fotkach wszytko ładnie wygląda

Aniu - trytom jak i juk już nie będę wiązać.. bo tyko łapią grzyba w środku.

Marta - paczki są.. ciekawe czy korzonki są

Aneta - nicienie są różne rodzaje... jedne to Larvanen (ale jego stosujemy jak ziemia ma co najmniej chyba +14 stopni) lub Nemasys L.. ten drugi można stosować jak temperatura wynosi minimum +5. Podejrzewam, że temperatura dotyczy głównie gleby..bo tam sobie żyją nicienie. Z uwagi na przymrozki i to, że od 18 zapowiadają u nas nawet śnieg.. wstrzymuję się z zakupem.... szkoda tak wielkich pieniędzy marnować.. W zeszłym roku polałam larvanem i mam wrażnie, ze tam gdzie były cholery jest spokój..... ALe tak jak piszą jednorazowa akcja dużo nie zmieni.. bo są różne stadia rozwojowe. A od jesieni będę stosować wrotycz..
Niestety ja też zakupiłam żurawki .. i przywlekłam zarazę do siebie.. o opuchlakach dopiero pod wpływem forum sie dowiedziałam i sprawdziłam żurawki co padają.. myślałam, że im u mnie źle ..a to dostałam żywy gratis do zakupów.. Wczoraj jak pieliłam na skalniaku, to zobaczyłam rozchodnika co wypadł z ziemi ..bez korzeni..... wygrzebywałam ziemię centymetr po centymetrze wkoło. i szukałam zarazy.. wytłukłam ich straszną ilość.. Testowo sprawdziłam drugiego rozchodnika... i tam też były... tłukłam i liczyłam o ile zmniejszyłam populację.. wygrzebałam szt. 208 . Jedna samica składa do 500 jaj. Wrotycz, wrotycz, wrotycz...

I będziemy niedługo płakać, ze zimy nie było.. jaja ślimaków mam wszędzie.. mróz dużo populacji robali by załatwił..a tak przetrwały... mam nadzieję, że sie mylę

Jakie fotki może wieczorkiem. Jest dosć łądnie, to cebulowe szaleją





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 11:10, 11 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
boszeeeee Aniu dzisiaj mają mi przyjść te zimne nicienie, przyznam że zadziałałam impulsywnie a teraz biję się z myślami czy dobrze i czy się nie pospieszyłam. Nie wiem też jak je aplikować... opuchlaki które znalazłam (pod krzakiem było może ze 20szt ) są w starych żurawkach sadzonych latem(?)2011 jestem przerażona bo jeszcze dużo zostało mi do przejrzenia
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Tusiala 11:12, 11 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Może lepiej nie lukać? A napisz mi Aniu czy Ty kiedykolwiek ciachałaś swoją piękną katalpę?
Mala_Mi 11:13, 11 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)
boszeeeee Aniu dzisiaj mają mi przyjść te zimne nicienie, przyznam że zadziałałam impulsywnie a teraz biję się z myślami czy dobrze i czy się nie pospieszyłam. Nie wiem też jak je aplikować... opuchlaki które znalazłam (pod krzakiem było może ze 20szt ) są w starych żurawkach sadzonych latem(?)2011 jestem przerażona bo jeszcze dużo zostało mi do przejrzenia


Aniu.. nicieni nie można długo trzymać.. poczytaj ile bez otwierania można.. ale raczej kilka dni. Wiec polej tam gdzie najgorzej..przez kilka dni ma być ciepło... możesz lancą doglebową podać od razu głębiej przy samej roślinie.. opuchlaki, larwy siedzą przy samych korzeniach... przez kilka dni może dostaną sie do dupy opuchlakom Zmierz temperaturę gleby... może od przymrozków jeszcze się nie oziębi dużo.

Poszłam zmierzyć temperaturę ziemi.... u mnie +3,3 stopnia.... w nocy przy powierzchni będzie mniej.. ale 5cm.. po powierzchnią ma 3,3

Temperatura powyżej 5 stopni powinna być utrzymywana przez co najmniej 2 tygodnie, a nicienie działają do 6 tygodni.

Czytam na ulotce producenta Nemasys

Nieotwarte opakowania mogą być przechowywane w lodówce (nie zamrażać) do daty ważności podanej na każdym opakowaniu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:14, 11 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tusiala napisał(a)
Może lepiej nie lukać? A napisz mi Aniu czy Ty kiedykolwiek ciachałaś swoją piękną katalpę?


Część konarów wycieliśmy Tnij bez oporów..da radę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
makkasia 11:16, 11 mar 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Aniu jestem nadal w domu...cholerka taka pogoda a ja pokotem leżę wczoraj trochę porobiłam a dzisiaj zdycham ...ale nie narzekam bo wiem, że za chwilę już za momencik jak tylko siły wróca wezmę się ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Tusiala 11:47, 11 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Dzięki. Jestem spokojniejsza bo mam zamiar ciachać. Basia mi pomaga cały czas bo nie wiedziałam jak się do tego zabrać
kitek81 12:05, 11 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
wow, Kobieto, jak Ty masz już kolorowo w ogrodzie a pszczółki w każdym krokusiku bosko wyglądają! im też tego brakowało sezon się zaczął
a o co chodzi z tym programem naprawczym, bo nie mogę dojść do tego, o co chodzi? czy to o ograniczanie ilości wpisów, czy co?
pozdrawiam :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
beta 12:38, 11 mar 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
jak czytam o tych robalach, to przerażenie mnie bierze...normalnie pożrą nas...

a wrotycz u mnie za płotem rośnie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies