Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

mira 08:21, 19 mar 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zgadza się ja juz mam pierwszą fazę choroby - tj. szukanie odpowiedniego miejsca - co Cię podkusiło dawać po oczach piwoniami , narcyzy pokaż to może mi przejdzie piwoniowy szał - nie wiem czy jesienią też będą sprzedawać nie wiesz ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mirka 08:26, 19 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aniu napisałam u siebie zajrzysz
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gabrysia_ 08:28, 19 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Anek...czy dostałaś już zamówione bukszpany?
Zrób fotkę jak możesz
____________________
Pszczelarnia 09:16, 19 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
zbigniew_gazda napisał(a)
O widzę że piwonie królują. Tak z rok od powstania Ogrodowiska, mało kto je pokazywał. A teraz proszę, okazuje się że ma je wielu z nas. Zasługują na uznanie.


Były zawsze piwonie, Zbyszku. Jednym z pierwszych wątków, jaki założyłam było przesadzanie piwonii.
Raz nawet (właśnie na początku), "przepytałam" Danusię czy ma piwonię na rabacie hidcotowej - i owszem ma białą!
Ale fakt, nie pokazywaliśmy ich często.

Dobrze, że Mała Mi rozhulała temat, bo warto! Zaczęliśmy pokazywać takie okazy i to jeszcze z nazwami!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 09:52, 19 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Plan naprawczy wymusza szybkie odpowiedzi. Postaram sie.. będzie trudno..

Zbyszek, Pszczółka - Prawda co do piwonii i innych kwiatków jest taka, że oglądając ogrody zwane "ogrodowiskowymi" zaczynamy sie wstydzić "babcinych " kwiatków. Ale zapominamy, że preferowane są także ogrody w tylu "angielskim", pełne kwiatów, kolorów. Bo trendy jest cis, bukszpan, trawka i żurawka.. swoją drogą też je miałam nawet jeszcze przed ogordowiskiem. Ale dopiero tu nauczyłam sie, dostrzegać piękno hiciorów forumowych.. i łączyć to z moimi kwiatkami.. Odkryłam piękno ogrodów angielskich. U mnie jest odwrotnie niż u większości na forum.. ale ten typ tak już ma.. ale nie jestem jedyna na forum... Dzidka, Ania Tre, Gabriela.. i wiele innych osób.
Wiec jak już ktoś pokaże "babcine " kwiatki i sie nie wstydzi., to reszta zaczyna też pokazywać nie ogrodowiskowe skarby... wyciągajmy z zakamarków zapomnienia piękne rośliny...
Temat trudniejszy.. to jak połączyć to wszytko, by było pięknie.. ale dzięki temu mam ciągle coś do przekopania w ogrodzie... trzeba dążyć do ideału.. którego nie ma.. ale najważniejsze to gonić króliczka a nie złapać go ...

Ogólnie to ja tu od początku propaguję dużo roślin... które zaczęły powoi gościć sie w formalnych ogrodach.. bo każdemu czasami przychodzi ochota popatrzeć na kfiotki.. zachwycamy sie różami, ale nawet róże potrzebują towarzystwa..

Co ja już tu na forum propagowałam i zauważyłam zapotrzebowanie na zakup tych chciejstw: .. tojeść orszelinowata, jeżówki, lilie, liliowce, naparstnice (i te siewki co poszły w cały świat), jeżówki, orliki... teraz piwonie.... i być może jeszcze coś ..

Edit... jeszcze Lucifer


Gabrysiu, jak wyjdę pomiędzy kroplami deszczu to sfotografuję..

Mirka - z powodu muchy narcyzowej.. nie kupuję już narcyzów.. po prostu sie poddałam.. syfa nie będę karmić... przekopywałam rabaty i co narcyz to w środku zżarty.. zakwitną tylko przybyszowe cebule... a lać mocną chemią o tydzień przez miesiac mi sie nie chce.. Piwonie to sierpień.. albo z doniczek teraz.. kłącza mogą zakwitnąć, ale nie muszą..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:55, 19 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Ależ tu pachnie piwoniami Aniu, jesteś niesamowita, takie ilości odmian, ale jak będzie pięknie, jak wszystkie zakwitną


Mam taka nadzieję, ale póki nie przestanie padać, to nic w ogrodzie nie zrobię.. i musi przeschnąć.. bo wczoraj próbowałam i sie poddałam... w glinie się nie da po deszczu Tak ze 3 dni musi być bez deszczu... albo i więcej.. zakupy zadołuję w szklarni.
Gorzej z bukszpanami, bo aż tyle nie chce mi sie dołować..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 09:58, 19 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ja też mam piwonie od ubiegłego roku, jestem ciekawa jak zakwitną w tym roku Piwonie nieodłącznie kojarzą mi się z ogrodem babci i dniem matki bo wtedy kwitły pięknie.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kondzio 10:10, 19 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Aniu kofam cię wiesz zaco hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monteverde 10:13, 19 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aniu u mnie lało 2 dni dzisiaj spróbuję wejść do ogródka pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kindzia 10:33, 19 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Aleś cięta na róże...cały sezon kwitną...nie bądź taka...i nie opinkalaj mnie znowu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies