Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Gabrysia_ 09:05, 25 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Muminek rośnie jak na drożdżach
Jak czytam o ilości trawnika u ciebie,to chyba bym już z taką chęcią nie kosiła
Masz co robić przy takich areałach,podziwiam
____________________
kasiek 09:07, 25 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Mala_Mi napisał(a)


Z ciekawości otworzyłam program komputerowy gdzie mam rozrysowaną działkę z domem i rabatami ..... i przeliczyłam szacunkowo ile powierzchni zajmuje u mnie trawnik.. mam około 1200m2 trawnika... czyli 12 arów zajmuje trawnik.. to jest tylko 13,3 raza więcej.. około 700m2 zajmuje dom, parking, dojście do domu, szklarnia. Na nasadzenia (drzewa, rabaty) i kałużę (z częścią wysypaną kamykiem wokół) zostaje się ok 1000m2. Proporcja terenu zielonego do zagospodarowanego wychodzi ładnie..
10 arów nasadzeń i 12 arów trawnika do obrobienia.. .. nawet robiąc byle jak jest co robić.. plan naprawczy musi być..
10 arów to często całą działka z domem, parkingiem i garażem... u mnie na to odpadło 7 arów.. na trawnik i rabaty z drzewami zostaje się 3 ary....
Wracam do planu naprawczego.. bo mam co robić..


No u mnie masz 10 arów, dom+ garaże+ kostka + szałas to zabrało 3 ary (ja mam dom 10 na 11 m-mały do tego przytulony do granicy działki)
Zostaje 7 arów i roboty po pachy. A co dopiero tyle co u Ciebie? Nic tylko zdrowia życzyć, bo zapału Ci nie brakuje
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:09, 25 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Mala_Mi napisał(a)
Kasiu... i jak ktoś wpadnie do mnie i przeczyta, to pomyśli, że sie dziecka dorobiłam Ja tak zrozumiałam



Ok koniec ze skrótami, piszę całymi zdaniami Ale zabawnie wyszło
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
leon60 09:20, 25 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ja tam prognozom nie ufam, za dużo i za często zmieniają... nie sprawdza się ... wierzę że będzie ciepło i tego się trzymam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
popcorn 09:20, 25 mar 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
kasiek napisał(a)


No i masz plota poszła - a co - jak ktos widzi Twoja fotke z pierwszej strony wątku to w życiu nie pomysli że taka koza moze byc babcią


hihi

Aniu, masz STRASZNIE dużo trawnika do obrobienia!!! Nie zazdroszcze!~Ja mam malutko, a z roku na rok coraz mniej, bo kroję pod coraz większe rabaty bylinowe

Buziaki!!
____________________
Mój nowy ogródek
ewa004 10:09, 25 mar 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Aniu byłam ,poczytałam i pozdrowionka zostawiam
Nie musisz odpozdrawiać ..wiem, wiem plan naprawczy
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
agata19762 12:21, 25 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
u mnie wieczorem waliło deszczem ze śniegiem,
poszłam spać, aby na to nie patrzeć

szkoda tych roślinek, deszcz im potrzebny oczywiście ...
ale śnieg ???????


wychodzę z takiego założenia, że co ma być to będzie ...
na wiele rzeczy nie mamy wpływu
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Pszczelarnia 12:30, 25 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)

Kaśka... ten bobas nie mój i nie mieszka ze mną.. to taki gość raz na jakiś czas.. to mój wnuk.......


Mój wnuk - taki gość raz na jakiś czas. Brzmi dobrze. Gość jak nic! Wreszcie popadało, zmyło ten brud pozimowy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rench 13:33, 25 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Oświeć mnie,bo ja laik w tym temacie. Tym wertykulatorem to trzeba najpierw nożykami,a później kolcami ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Juzia 14:04, 25 mar 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38841
Rench napisał(a)
Oświeć mnie,bo ja laik w tym temacie. Tym wertykulatorem to trzeba najpierw nożykami,a później kolcami ?


Nożykami robisz wertykulację, a kolcami areację.
Wertykulacja wiosną, areacja latem.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies