Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Magda70 20:53, 25 mar 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mala_Mi napisał(a)


Jak urabiałam ziemi pod trawnik, po przenoszonej szklarni, musiały z sąsiedniej rabaty gdzieś sie pomieszać glebogryzarką i je tu zostawiło.. ...... w mieście narcyzy w trawnikach... u mnie też I tych mucha nie zjadła

I tulipanki... na rabacie Czekamy na słoneczko....





To są tegoroczne??!!!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
KasiaWB 21:04, 25 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
przyłączam się do pytania? bo jak tegoroczne, to jestem w szoku znowu!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monitka 21:07, 25 mar 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No rzeczywiście szok. Moje ledwo z ziemi powychodziły...
Anek chyba u Ciebie wiosna bardziej zaawansowana
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
barbara_kraj... 21:24, 25 mar 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No, mam nadzieję, że temat trawy został wyczerpany. Nieopatrznie go poddałam i w program naprawczy piorun trzasł

A odnośnie narcyzów... podejrzewam, że przyczyną ich zanikania - oczywiście oprócz paskudnego szkodnika - jest to, że są to najczęściej delikatne mieszańce wyhodowane tak, aby po roku, dwóch trzeba było kupić następne.
Stara odmiana najzwyklejszych, białych i pięknie pachnących narcyzów jest nie do zdarcia. Ich żadna mucha się nie ima, żadna nornica nie ruszy.
Dla przypomnienia tego najzwyklejszego
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 21:27, 25 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdzia napisał(a)
Ja też każdego roku mam straty w zonkilach i narcyzach , szkoda bo to moje ulubione kwiaty ale nic się na to nie poradzi jak je ta mucha niszczy, choc mam podejrzenia ze mróz również i dlatego w trawie lepiej wytrzymuja ale czy mam im trawę na rabatce posiac? Pozdrówka.

Ania pomimo zaprawiania cebul są niszczone? a sadzisz cebule w donicach?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:27, 25 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Magda70 napisał(a)


To są tegoroczne??!!!

śliczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 23:05, 25 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Odpowiadam hurtem....
Polak potrafi........ wiec i reklamówka będzie podrzucał śmieci, byle grosza nie zapłacić.. nie dotyczy wszystkich , ale....
Tulipany są tegoroczne, to wczesne odmiany.. nie są tak spektakularne jak te póxniejsze, ale maja jedna zaletę, kwitną zaraz po krokusach.. należą do nich tulipany z grupy Griega , Fosteriana, Kaufmanna, botaniczne. Normalnie kwitną na przełomie marca i kwietnia.. więc jak na wczesna wiosnę to i tak późno kwitną.

Aniu - koszyki na muchę nic nie dają.. to nie nornica.. tylko mucha która składa jaja.. i do cebuli włazi taka gąsienica.. niczym nie zabezpieczysz..

Aneta - jak sadziłaś jesienią, to na 100% ich żadna mucha nie dopadła.. mucha składa jaja w okresie kwitnienia kwiecień/maj.. i narcyzy jak tulipany są wczesne i późne..

Basiu - niestety zwykłe narcyzki, zwane przeze mnie Babuni.. też są atakowane.. przez ułudnicę i pobzygę

Robert - chalcedońska dla ciebie, ale zeszłoroczna Wysokość floksów.. kwitnie w czerwcu..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 23:16, 25 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aniu dałaś mi nadzieję dwa lata temu posadziłam 300 narcyzów "babuni' wyszło z 5 w tamtym roku posadziłam ponad 200 (nie pamiętam nazwy, ale takie pełne) i nie widzę by jakikolwiek wychylił listeczek... stwierdziłam, że narcyzy jak korony mnie nie lubią... no cóż nie mozna być uwielbianą przez wszystkich hahahah
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
EPODLAS 23:19, 25 mar 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549


I dzisiejsze pstryczki..


Aniu, cudne. Tak jak mówiliśmy zachowaj siewki dla mnie. Zawilce wychodzą z ziemi, tylko jeszcze trzeba poczekać aż jeszcze podrosną. Ciemierniki chyba cię kochają, wyjątkowo piękne.
____________________
Mój ogród
Mala_Mi 23:23, 25 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
barbara_krajewska napisał(a)
No, mam nadzieję, że temat trawy został wyczerpany. Nieopatrznie go poddałam i w program naprawczy piorun trzasł

A odnośnie narcyzów... podejrzewam, że przyczyną ich zanikania - oczywiście oprócz paskudnego szkodnika - jest to, że są to najczęściej delikatne mieszańce wyhodowane tak, aby po roku, dwóch trzeba było kupić następne.
Stara odmiana najzwyklejszych, białych i pięknie pachnących narcyzów jest nie do zdarcia. Ich żadna mucha się nie ima, żadna nornica nie ruszy.
Dla przypomnienia tego najzwyklejszego


Basiu... łatwo sprawdzić co jest przyczyną zanikania w przypadku tych much.... wykopujesz cebule i kroisz na pół.. i widać co jest w środku... bo dziurkę na piętce nie zawsze widać.. cebula w środku o tej porze roku wygląda jak zgniła.. moje zwykłe babcine.. też poszły się paść..
Foto archiwalne... w zeszłym roku nie miałam głowy do podlewania i pilnowania narcyzów.. poszły wszystkie... w setkach.. trudno .. babcine miałam w kilku miejscach...



A tak wygląda cebula z pobzygą cebularz, już pokazywałam, to cebula przekrojona na pół, nie przekrojona wygląda jak zdrowa.. tu artykuł o tym draństwie.. artykuł walka jak z krewetkami... a tak link textwygląda mucha


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies