Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Hogata 08:03, 14 kwi 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Mala_Mi napisał(a)


Mój też postanowił w końcu zrobić budki dla ptaków.. i zrobił.... tylko dlaczego powiesił to szkaradztwo na mojej brzozie???? Obiecał za rok przewiesić..... niech szybko liście rosną i mnie nie drażni to to...


Wygląda jak wysokogórski wychodek


Anka ty to masz dopiero wysostrzony dowcip jak na Małą Mi przystało. Fotki obejżałam, co nieco przeczytałam. Muminek słodki. A na floksy wpadne jak będą kwitły, uwielbiam ich zapach i wtym roku sobie nawet jakis kupiłam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Bogdzia 08:15, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ania no coś podobnego , na budkę narzekasz? Budka jest jak należy , taka ma byc a ptaszki w niej malutkie i słodziutkie będą jak Twój Muminek. O tym mysl a nie o jej wygladzie bo jaka ma byc? pomalowana czy kwiatkami ozdobiona?????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 08:32, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)
Ania no coś podobnego , na budkę narzekasz? Budka jest jak należy , taka ma byc a ptaszki w niej malutkie i słodziutkie będą jak Twój Muminek. O tym mysl a nie o jej wygladzie bo jaka ma byc? pomalowana czy kwiatkami ozdobiona?????

Niech będzie na każdym drzewie, ale nie na brzozie!!! To budka dla szpaków co mi zjadają wszystkie czereśnie.. dlatego jest duża. Mówię zrób i szpakom i powieś na czereśni.. mówią, że przynajmniej będzie drzewa pilnować jak swojego przed kolegami....
Powiesił na brzozie.... a już nie przewiesimy, bo od razu po powieszeniu znaleźli się lokatorzy.. uwijają się aż miło z budowa gniazda.
Szpaki próbowały za wszelką cenę wejść do budek dla wróbli i sikorek. dupcie im tylko się nie mieściły... zapotrzebowanie było...
Wszytko rozumiem.... ale dlaczego na reprezentacyjnej brzozie?????
Podniebny sracz na widoku z każdego punktu ogrodu. A potem jeszcze mi zeżrą wszystkie czereśnie...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zbigniew_gazda 08:39, 14 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Tak tak Aniu. Budkę dla szpaków powieście na czereśni. Będą bronić żarcia przed innym plemieniem. Dla mnie szpaki to zwykli bandyci są. Wiele razy widziałem jak niesie w dziobie taki pisklę wróbelka. Za nim z rozpaczliwym wrzaskiem fruną rodzice maleństwa. Fatalny obraz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mala_Mi 08:58, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hogata, Matylda - wygląda jak wychodek.... i zdania nie zmienię.. po prostu tu drażni oko.. dziś jak wczoraj, przedwczoraj, przed przed wczoraj.... pochmurno, mży, brzydko, zimno... gdzie ta wiosna??? Trawa po kolana, M mówi,że będziemy kosić kosą na Wielkanoc.
Jedynie wiśnia sie cieszy, bo dłużej kwitnie ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:00, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)
Tak tak Aniu. Budkę dla szpaków powieście na czereśni. Będą bronić żarcia przed innym plemieniem. Dla mnie szpaki to zwykli bandyci są. Wiele razy widziałem jak niesie w dziobie taki pisklę wróbelka. Za nim z rozpaczliwym wrzaskiem fruną rodzice maleństwa. Fatalny obraz.


Zbyszek... nawet mi nie pisz tak, bo będzie wielka awantura rodzinna..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:04, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Luki napisał(a)
Aniu ja tam płotka nie widze sam muszę stawiać zasieki przeciw pieskowe, a młodzik robi okropne szkody. Busiki bardzo elegancko wyszły, szybko się zagęszczą, do rabaty możesz zawsze dorzucić w niższe byliny parę mniejszych kulek i nie będzie golizny, która mnie rozbawiła

Łukasz małe kulki zgina w buszu... dosadzę cebulowe... będzie pięknie..... od 3 lat mam zamiar poprawić rabatę..wiec na dzień dzisiejszy wygląda jak wyrzut sumienia.. w zeszłym roku pozbyłam sie roślin których na pewno nie chcę mieć, dosadziłam jak na przechowalnię to co chcę mieć.. i mam porażkę nie rabatę... teraz to już musss ją poprawić..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:09, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasik napisał(a)
Spektakl trwa. Przyszła pora na tulipany - super to wygląda.

Powiedz Aniu- czy U Ciebie tez jest dużo tulipanów "pustych"? Nie wiem o co chodzi. Posadziliśmy 2 lata temu- na wiosnę pięknie kwitły, a w tym roku prawie wszystkie wyszły puste.


Kasiu, też mam w tym roku puste tulipany, czyli same liście.. i to tulipany które kwitły niezawodnie.. podejrzewam, że to brak zimy spowodował, że cebule nie zostały przemrożone. U mnie na pewno ziemia nie była zmrożona... bo jak były dni mroźniejsze, to był śnieg. Klony do końca nie weszły w stan spoczynku, bo przycinane po "największym" ataku zimy... płakały. Poza tym jak ziemia nie była zmrożona, to znaczy, że cały czas była mokra, cebule mogły po prostu zgnić. A liście wypuściły cebule nowe, które są za młode by wydać kwiaty. Tak sobie gdybam.....
Krokusy które najszybciej ruszyły nie zakwitły... były tylko wielkie liście..
Nie wiem, ale to takie moje gdybanie...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:11, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)
Wiśnia śliczota,miałam kiedy,ale nigdy nie miała tyle kwiatów co Twoja.
Muminek sam jak ciasteczko do schrupania



Renia - ona u mnie też tylko co kilka lat jest obficie obsypana kwiatami... niestety jest czuła na przymrozki...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:11, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Odmachuję reszcie zaglądających.. odpozdrawiam obrazkiem....

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies