Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Kasik 20:07, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Mala_Mi napisał(a)


Kasiu, też mam w tym roku puste tulipany, czyli same liście.. i to tulipany które kwitły niezawodnie.. podejrzewam, że to brak zimy spowodował, że cebule nie zostały przemrożone. U mnie na pewno ziemia nie była zmrożona... bo jak były dni mroźniejsze, to był śnieg. Klony do końca nie weszły w stan spoczynku, bo przycinane po "największym" ataku zimy... płakały. Poza tym jak ziemia nie była zmrożona, to znaczy, że cały czas była mokra, cebule mogły po prostu zgnić. A liście wypuściły cebule nowe, które są za młode by wydać kwiaty. Tak sobie gdybam.....
Krokusy które najszybciej ruszyły nie zakwitły... były tylko wielkie liście..
Nie wiem, ale to takie moje gdybanie...


Twoje gdybanie wynika z wieloletnich doświadczeń. Ja je kupuję, bo nic innego sama na pewno nie wymyślę. Poczekać należy na bardziej mroxna zimę i się przekonać. Dziękuję bardzo Aniu.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
kaisog1 20:17, 14 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Muminka podziwiam cały czas Ucałuj go w brzucholka ode mnie (w stopy nie bo podobno wyjedzie )

Tulipany w niezapominajkach bajkowo wyglądają
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewa004 20:26, 14 kwi 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Aniu buziaczki
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Mala_Mi 20:37, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zeta napisał(a)
Wisnia cudna no ale buksiki to naprawdę okazja za rok może dwa będą piękne kule.....ale gdzie one cycki przypominają hahhaah no niewiem hih....


Bo to cycki po liftingu silikonowym... dlatego sterczą jak ta lala...

A odciętych końcówek wsadziłam kilkaset sadzonek.. może sie ukorzenią
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agniecha973 20:37, 14 kwi 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bo każdy ma inne wyobrażenie o cyckach HA HA HA
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Mala_Mi 20:40, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gocha napisał(a)
Witaj, śpieszę się przywitać- muszę i to koniecznie śledzić Twój wątek. W planach mam również przeczytać cały wątek tylko jak to zrobić. Pozdrawiam


Gocha witaj.... myślę, że to nierealne.... niewykonalne, niemożliwe.. na bieżąco być to już wielki sukces... te stronki u mnie same lecą ... dzień mnie nie było i mam 3 strony gości... kolejne 3 będę odpowiadać.... i z jednego dnia robi sie 10.. przy planie naprawczym... szok. Obiecuję złożyć rewizytę, ale raczej nie dziś.... Musisz wybaczyć, a ja w zamian zwalniam Cie z obowiązku trawienie mojego wątku.. a nawet dwóch, a i jeden wątek to wątek ze spotkaniem Ogrodowiska... książka w kilku tomach z tego w by wyszła.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:43, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kitek81 napisał(a)
Kochana, zaraziłaś mnie tą wiśnią, nazwę już spisałam na listę chciejstw i to taką na szybko
chłopaki Twoje przeurocze, tego najmniejszego proszę ode mnie ucałować
z wychodka na brzozie się uśmiałam, ale jak się przyjrzeć, dla mnie to też tak wygląda
cycki dla ubogich super
kwiatuchy zachwycają widokiem-podoba mi się ta rabatka koło zielonego płotka którego gdybyś nie napisała, pewnie bym nie zauważyła!
pozdrawiam :*

'Kitek... ale wiśnia nie co roku jest tak ładna... przymrozki uwalają jej kwiatki ..
Z tej wiśni też sie cieszę... bo potem to można jeść, a teraz kwiatki są przeurocze. Drzewko było przesadzane latem.. ale już sie pozbierała.. i w tym roku zaowocuje.... wiśnie będę jeść prosto z basenu Jak mi szpaki ich nie zeżrą w dowód wdzięczności za wychodek.

Fotek zapomnialam załadować..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:47, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
MagdalenaK8 napisał(a)
Aniuś zagladam i macham. Wczoraj najpier cięłam buksiki nożycami akumulatorowymi a potem miziałam. Wiesz o co chodzi ...już bez odcisków .
Pozdrawiam


Jesteś wielka, bo ja czy z odciskami czy bez... bez szans...

Za tę wielkość dla Ciebie mój najpiękniejszy widok z dzisiaj... aż pobiegłam po aparat.. jakość słaba ,ale już był zachód słoneczka i ciemno... Mój sad... cudny jest.. po prostu dla mnie bajka

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 20:51, 14 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agniecha973 napisał(a)
A ja się śmiem nie zgodzić z tą zimą i tulipanami. W takim razie na przykład w takiej Holandii kwitłyby tylko co którąś zimę.


Niestey trzeba wykopywać... Moje wykopane wszystkie zakwitły... Przepędzone nie wykopane zgniją, zmarnieją, nie wzmocnią się i nie zakwitną
Jak ja nie cierpię wykopywać a potem wkopywać tulipanów!!!! Ale to niezawodny sposób na kwitnienie tulipanów... Nawet słabe cebulki lrzybyszowe wykopane w czerwcu i posadzone w przechowalni kwitną....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Jag_58 20:51, 14 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Ale z tą zimą to jest na rzeczy ,w tym roku moje tawuły Goldflame nie dość ,że wypuszczają listki słabo to jeszcze winnym kolorze niż zawsze ,co roku jasnozielone a w tym czerwonawe ,mój M też mówi ,że może to właśnie przez brak zimy
____________________
Jagoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies