Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Madzenka 21:34, 22 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
U Ani wszystko wygląda pięknie a Lucyfer co roku nas zachywca
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 21:46, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
U Ani wszystko wygląda pięknie a Lucyfer co roku nas zachywca

No właśnie co roku to samo sie pokazuje... i chyba sie robi to już nudne

Ale tego nigdy nie pokazywałam


gierczusia napisał(a)
Ślicznie to wygląda z tymi wykopanych kamieniami .. Tak se myślę ,że czasem wystarczy jakiś mały drobiazg ( tak jak tu, tylko wkopanie , bo reszta już było ) i już czegoś co było ładne robi się coś..coś spektakularnego ... Aaaa.....

W niedzielę byłam w szkółce u Kubiczka .. Jak se zobaczyłam te lany liliowców , to sobie pomyślałam o Tobie

Buziaki


Liliowce już kończą żywot.. znów czekamy rok..
Ale Bogdzi kwitną, może dlatego, że są ..w cieniu


Kasial napisał(a)


Kcem lucyfera!!


Lucifera z piekła rodem

Kasial napisał(a)
Aniu nadrabiałam, nadrabiałam i nadrobiłam

Przede wszystkim chciałam podziękować za zdjęcie do konkursu, który jak już wiesz wygrałam, tzn. dzięki Tobie
Cieszę się niezmiernie. Nagrodę odebrałam, tydzień myślałam co wybrać i trzy podejścia robiłam. Tylko teraz nie wiem kiedy będę mogła Ci się odwdzięczyć i przekazać podarunek nad którym najdłużej myślałam, bo przecież Ty już wszystko masz
JESZCZE RAZ BAAAARDZO DZIĘKUJĘ!

W ogóle to stwierdziłam, że chyba nie mogę oglądać Twojego wątku, bo co zdjęcie to ja też tak chcę u siebie i musiałabym mieć 10 razy większą działkę
Tak czy inaczej znowu doznałam natchnienia i właśnie tak chce mieć przy tujach. Mogę? Moje kolory



Trawki doczekasz.. trzeba posiać i za miesiac jest zielono, a na kolejny rok trawka jak marzenie

Z udziałem do konkursu musisz przyjechać .. nie masz wyjścia.
I cieszę się, że komuś sie podoba również ogród w moim stylu, że też i ode mnie można coś zgapić TO dla mnie komplement.. wiec zganiaj do woli




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:50, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Anek, to ja tylko dodam, że jestem fanką Twojej rabaty wojsławickiej. Żeby nie było, że nie mówiłam. Szkoda, że liliowce nie powtarzają kwitnienia.


Moje małe Wojsławice cieszą, muszę tylko poszerzyć rabatę... i przyciąć cyprysy... przyciąć bułka z masłem.. tylko jak przekonać M. ? Dał przyciąć ale tylko drugą stronę.. wyszła taka piękna ściana.. poczekam, aż wyjedzie.. i ciachniemy Tylko cięcie niedługo powinno już sie zakończyć... to już idzie powoli jesień... muszę jaką delegacje mu wydumać
Hortensja Everest.. od Ciebie .. za rok pokaże co potrafi

I od drugiej strony .. zmiany na rabacie były słuszne .. i dobre... Anabelki zmaiast Juki.. to było to


Tak było, jak jeszcze kwitła juka to jakoś ,a potem kicha była.. i kratka na któej powojniki nie chciały rosnąć..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:59, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)



dla mnie bomba

Dla mnie też Jak jeszcze dojdzie kamyk to będzie praktycznie Chociaż w trawie podobają mi się najbardziej

I jak nie kochać ????

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:02, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
EPODLAS napisał(a)
Jeżówki cudne, tylko one potrzebują dużo wody. Jak mnie nie ma padają. Na szczęście po obfitym podlaniu dochodzą do siebie. No i kochają je motyle.

Bożenka to kwiaty w rodziny rudbekii.. i preriowe.. dają radę i bez podlewania.... jak zaczynają kwitnąć to maja Pedy kwiatowe jakby były zwiędłe.. ale to ten typ tak ma... susza im nie straszna..
Tengeringe Dream.. muszę im chyba dać florowitu bo w tym roku są gorsze

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:03, 22 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)

Liliowce już kończą żywot.. znów czekamy rok..
Ale Bogdzi kwitną, może dlatego, że są ..w cieniu



Nie dlatego ze w cieniu tylko dlatego ze są ode mnie i maja Cię jak naknajdłuzej cieszyc taki dostaly przykaz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:07, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gabrysia_ napisał(a)


Piękna...i jak tu się w nich nie zakochać?!
Zaraziłam się jeżówkami w zeszłym od ciebie i Ani (monteverde)...więc w tym roku już je zaprosiłam do swojego ogrodu
Aniu pisałaś ,że jeżówki się rozsiewają,ale chyba teraz nie dokopie się do tej informacji,więc jak będziesz miała chwilkę luzu, to napisz proszę co trzeba zrobić ,aby mieć ich więcej w ogródku?
Miłego dnia zyczę

Gabrysiu .. rozsiewają sie tylko te różowe... na kilka lat jak są w moim ogrodzie to tylko różowe i białe mam siewki.. siewki są często dorodniejsze niż roślina mateczna.. i na tak sporą ilość odmian... jak na razie nie miałam nigdy ani jednej w innym kolorze. Ale ja lubię je... i zrobiłam sobie na wsiowej rabacie spore poletko tylko z moimi siewkami
Pokazywałam, ale wrzucę jeszcze raz.. to tylko cześć.. ja krosna siewki to najlepiej obejrzeć u Malkul... w zeszłym roku wysłałam jej siewki na 4-5 cm....
Aby sie wysiały to należy je zostawić nie ścinane na zimę.. wiosną wschodzą dość późno.. ale nawet przy pieleniu.. i tak sie znajdują .. a jak nie wypielesz, to będziesz mieć ich dużo pod rośliną mateczną.. a nawet sporo dalej

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:11, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)


Nie dlatego ze w cieniu tylko dlatego ze są ode mnie i maja Cię jak naknajdłuzej cieszyc taki dostaly przykaz.


Już myślę gdzie je bardziej wyeksponować Ten drugi pełny od Ciebie, morelowy też kwitnie.. tylko nie wiem dlaczego foto jego brak

A to miniaturowe pomarańczki.. fajne są


Edit.. piwonie od Mariusza już osadziłam do gruntu.. ładne kłącze.. będzie rosła. Zostawiłam sobie mniejszą, a dla Ciebie stoi ta większa Musisz namówić dziewczyny Wasze do wycieczki do Rzeszowa

Posadzenie piwoni wiązało sie z ..
1. Przekopać siewki jeżówek
2. Wykopać języczki pomarańczowe (ogromne siewki już kwitnące)
3. Wykopać 3 kępy pełnika chińskiego
4. Posadzić pełnika w miejsce po języczkach
5. Wykopać hosty za różanecznikami (bo i tak nie widać)
6. Wykopać brzydkiego ciemiernika.. poszedł na kompost
7. Posadzić hosty w jego miejsce
8. Posadzić języczki w miejsce hosty.

Piwonia posadzona PO drodze przekopałam to i owo.. sił na podlanie brakło.. podleje jutro . A może deszcz popracuje za mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:19, 22 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Moja - Twoja gęsia szyja ma drugi kwiatek Lucyferek przedwczoraj miał pierwsze pączki. Buziaki.

Nowa nazwa.. to tojeść białoszyja Dobrre I chyba nie pokręciłam, bo nazwę wyczytałam rano. Oczywiście nowe słowotwórstwo KOnstancji
I matki białoszyjek


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gabrysia_ 22:20, 22 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Mala_Mi napisał(a)

Gabrysiu .. rozsiewają sie tylko te różowe... na kilka lat jak są w moim ogrodzie to tylko różowe i białe mam siewki.. siewki są często dorodniejsze niż roślina mateczna.. i na tak sporą ilość odmian... jak na razie nie miałam nigdy ani jednej w innym kolorze. Ale ja lubię je... i zrobiłam sobie na wsiowej rabacie spore poletko tylko z moimi siewkami
Pokazywałam, ale wrzucę jeszcze raz.. to tylko cześć.. ja krosna siewki to najlepiej obejrzeć u Malkul... w zeszłym roku wysłałam jej siewki na 4-5 cm....
Aby sie wysiały to należy je zostawić nie ścinane na zimę.. wiosną wschodzą dość późno.. ale nawet przy pieleniu.. i tak sie znajdują .. a jak nie wypielesz, to będziesz mieć ich dużo pod rośliną mateczną.. a nawet sporo dalej



Anek...bardzo ci dziękuję za tak obszerną relację i instrukcję...zatem nie zetnę kwiatów i wiosną będę wypatrywać siewek
U Gosi oczywiście widziałam te łany jeżówek

Te pełne białe też są śliczne, jeszcze w takiej ilości
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies