Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

kosolka 11:03, 02 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Gocha napisał(a)
Aniu mam jeszcze prośbę- co zrobić z wrotyczem bo go wydarłam z pól naokoło mnie. Mam niestety dużo pędraków u siebie i przydałoby się je wytępić.


A ja dopiero teraz sprawdziłam co to jest ten wrotycz! Bo tyle tutaj sie o nim naczytałam, o jego działaniu a nie wiedziałam co to
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Mala_Mi 12:22, 02 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kosolka napisał(a)


A ja dopiero teraz sprawdziłam co to jest ten wrotycz! Bo tyle tutaj sie o nim naczytałam, o jego działaniu a nie wiedziałam co to

Są różne metody.... info pochodzi z forum.. ale już kto i co pisał nie pamiętam, po prostu skopiowałam sobie co potrzebne

Wywar: ok.0,5kg /10l wody nastawić na 24h, potem gotować przez 20min., ostudzić, przecedzić i pryskać bądź polewać. Wyciąg jest bez gotowania lecz musi stać dłużej ok,3 dni.
Wywar rozcieńczamy w stosunku 1 :5 czyli na 1 l wywaru dajemy 5 litr wody.
Na pędraki i mrowiska w trawniku nie rozcieńczamy.

lub tak (chyba Beta pisała)

30 dkg gotowałam 30 minut w 5 litrach wody i rozcieńczałam w około 20 litrach wody.
Podlewałam ziemię wokół roślin. Woda była odstana, można powiedzieć letnia.

Można też zrobić gnojówkę.. ale musi stać aż sfermentuje... capi strasznie.
Gnojówka (kilogram pociętych liści wrotyczu zalać 10 l wody i poddać fermentacji)

Na opuchlaki zalecają jednak wywar.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Jag_58 12:32, 02 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Anek nadgoniłam wątek u Ciebie zawsze piękne zdjęcia i mądre rady już sobie skopiowałam na zaś muminek mały spryciula i już kombinuje jak tu babuni wymknąć sie spod kontroli
pozdrówka zostawiam ,u nas pada ,ale z tego deszczu to się cieszę ,bo dotychczas szpadla nie można było wbić a tak za kilka dni będzie można się wziąć za przesadzanie aleja Konstancji piękna ,pospacerowałam buziaki
____________________
Jagoda
Mirka 15:33, 02 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aniu u mnie cisza a u ciebie zawsze na bieżąco jestem i o Muminku poczytałam że babula strachula o bajecznych fotkach mus napisać choć ciągle się poważam że czuję się dobrze w twoim ogrodzie słoneczko zostawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margarete 16:15, 02 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)
Aloha - dla koneserów nietypowych kolorów




Colorburst Orange - bardzo wiotka, ale kolor ma tak niespotykany, jarzy w oczy, że ją lubię... a potem robi sie taka w kolorze jesiennym... stonowanym..


Marmalade - zakwita też jako jedna z pierwszych.. i też zmienia bardzo kolor.. podobnie jak Colorbrust... i pędy też ma wiotkie, konieczne palikowanie..


Tengeringe Dream - słusznie dziewczyny zauważyły, że na odmianowych jeżówkach jest mniej motyli niż na tych pospolitych.. ale nie dotyczy to tej odmiany Dream przyciąga motyle nawet bardziej niż purpurowe Pięknie rośnie, szybko i wysoko.. mieni się wszystkimi kolorami pomarańczu, od czerwonego po żółty... z pomarańczowych dla mnie nr 1 Trzeba niestety ciut podpierać, ale wystarczy jeden palik schowany w gąszczu ..


Jezu jakie piekne jezówki, a jakie "rasowe", sliczne.......musiałam powtórzyc fotki bo warto....
I znowu mam tyły nie do nadrobienia u ciebie...ale chociaz obrazkowym pismem przelecę.
Pozdrowienia zostawiam i cofam sie !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
JulkAd 16:47, 02 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Aniu jesteś niesamowita...jak dłuższa cisza u Ciebie to później szaleństwo stronicowe...ale warto...Muminek hm....sama wiesz jaki super...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Milka 17:21, 02 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Miminkowy dyżur i przy okazji sesję obejrzałam, jak również aktualne fota z ogrodu...maluch cudny, a początki jesieni nie bardzo mnie cieszą..
mam w planie sporo przeróbek, aura nie sprzyja, pomysły na razie nie spięte, nie mam weny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gierczusia 22:10, 02 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aniu .. Buziaki gorące bom nieczasowa moooocno .... Lałam wrotycz ,wywar właśnie..teraz się szukuję na kolejną akcję

Do Muminka nie dotarłam niestety czego bardzo żałuję , bo Gość uroczy jest .. Ale przyznaję się bez bicia
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Madzenka 22:44, 02 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pozachwycalam się bylinami w Twoim ogrodzie, piekny masz koniec lata.


Muminek da rade ! takie geny to skarb


Ps. W wieku 2,5 lata miałam operowaną przepuklinę, bo biegałam po podworku z chłopakami nosząc cegłówki.... Zamiast lalek miałam karabin,,.. I żyję, i podobno wyszłam na ludzi chociaż rodzice planowali mnie zakuć w pancerz bo mieli dość oglądania moich siniaków i skaleczeń. Wiec Muminek nawet gdy wypije połowe wody z oczka przeżyje nawet gdyby miał w ustach rybę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 22:57, 02 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aniu pięknie jesiennie się robi u Ciebie, moje zimowity też już kwitną, a Muminkowi szelki jak kiedyś przy wózkach były i długą smyczkę cobyś miała go pod kontroląpozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies