Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Gabriela 18:17, 21 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mala_Mi napisał(a)


Kosmosy chyba powtarzają kolor.. bo do tej pory miałam tylko jeden i w tym miejscu jest zawsze ten sam.


Skoro miałaś w ogrodzie tylko jeden kolor, to powtarzają. A jak jest tak jak u mnie - kilka odmian, to się mieszają, aż miło. To nawet nie jest taka wielka wada w ich przypadku. Białą odmianę Purity odróżniam, jak są młode, bo mają zdecydownie jaśniejszą zieleń liści i łodyg. No ale co do reszty, to już nie ma szans.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 18:24, 21 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Justyna napisał(a)
Przypomniała sobie, ze kiedyś głowiłaś się nad krzewuszką Monet.
Ostatnio widziałam ją świetnie skomponowaną.
Po pierwsze sama krzewuszka była ładna, bo była przycięta w kulkę. A dokładnie trzy krzewuszki. Ta odmiana przy cięciu niewiele traci, bo jeśli kwitnienie będzie mniej obfite, to ma i tak ozdobne liście.
Tak więc trzy Monet, ładnie skulkowane, a za nimi 5 pluskwic Brunette. Pięknie to wyglądało
A przed krzewuszkami można by posadzić niskie trawy, np. miłkę okazałą, lub turzycę Amazon Mist, lub konwalnik. A z samego przodu, czy wśród traw byłoby jeszcze miejsce na zimowity, które potrzebujesz przesadzisz.
Szukam u siebie miejsca na taką kompozycję, bo została mi w pamięci jako cudne połączenie.
Srdecznie


Świetne zestawienie proponujesz... myślę nad tym... jedna brunetkę mam.. i 5 krzewuszek, tylko rabata jest bardzo głęboka.. musiałoby inaczej sie to zestawić.. myślę...
A w kwestii świecznicy tej bordowej to widziałam cudne połączenie jej z żółtą hohlą. Swoją muszę przesadzić bo ma za sucho tam gdzie rośnie.

Wojsławice pod znakiem zapytania. Jest nam bardzo daleko, wiec szukam udziałowców do paliwa Jak zbiorę komplet to pojadę. W jedną stronę mam 465 km, a w dwie to już prawie tysiąc Troszkę dużo by jechać samotnie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:25, 21 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gabriela napisał(a)


Skoro miałaś w ogrodzie tylko jeden kolor, to powtarzają. A jak jest tak jak u mnie - kilka odmian, to się mieszają, aż miło. To nawet nie jest taka wielka wada w ich przypadku. Białą odmianę Purity odróżniam, jak są młode, bo mają zdecydownie jaśniejszą zieleń liści i łodyg. No ale co do reszty, to już nie ma szans.


Mi się podobają wszystkie, wiec zmartwienie nie ma
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:28, 21 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)

Ładna , a jak ze stanowiskiem, musi mieć wilgotne jak piszą.

Ma mieć wilgotne, ale nie mokro i najlepiej przepuszczalna... wnioskuję, że z tą wilgocią to tak nie do końca.. latem wilgotno, zimą sucho. Z tego co czytałam, że jak będą miały latem za sucho to dolne liście będą schły.. idą na ostatni plan, wiec przeżyję, astry są łyse do samej góry... zamiana będzie dobra.... tylko mus dokupić więcej.
Tomek już vernonii nie ma ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:32, 21 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Krys napisał(a)
Aniu czy mogę poprosic o nasionka kosmosów może do Wojsławic


Chyba sie nawet pytałam o to jak zbierać nasionka. Bo oglądałam z każdej strony i jakoś tych nasionek nie mam pojęcia jak zebrać.. może jeszcze ich nie ma?? Za wcześnie? Jak pozyskam to zbiorę, jak nie to mówi się trudno Będę słać nadwyżki siewek Ale kolor to loteria. Dużo kosmosów połamał mi pies, cześć uwaliła kosiarka przy koszeniu, część mi się połamało.. zostały się niedobitki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 18:33, 21 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mala_Mi napisał(a)


Chyba sie nawet pytałam o to jak zbierać nasionka. Bo oglądałam z każdej strony i jakoś tych nasionek nie mam pojęcia jak zebrać.. może jeszcze ich nie ma?? Za wcześnie? Jak pozyskam to zbiorę, jak nie to mówi się trudno Będę słać nadwyżki siewek Ale kolor to loteria. Dużo kosmosów połamał mi pies, cześć uwaliła kosiarka przy koszeniu, część mi się połamało.. zostały się niedobitki


Też Aniu próbowałem i one chyba dopiero po przymrozkach te nasiona wydadzą - bo na razie wszystkie są zielone i niedojrzałe...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luki 18:37, 21 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu to może zorganizujemy wspólne pożegnanie bylin, które się podobają, ale przeszkadzają i szkoda się ich pozbyć... ponarzekamy sobie, polamentujemy i może będzie łatwiej ja nie wiem co zrobić z żółtą bylinówką, całośc jest okropna, ale pojedyńczych roślin strasznie mi szkoda... ah te nieszczęsne chciejstwa.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mariusz 18:49, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)

Ma mieć wilgotne, ale nie mokro i najlepiej przepuszczalna... wnioskuję, że z tą wilgocią to tak nie do końca.. latem wilgotno, zimą sucho. Z tego co czytałam, że jak będą miały latem za sucho to dolne liście będą schły.. idą na ostatni plan, wiec przeżyję, astry są łyse do samej góry... zamiana będzie dobra.... tylko mus dokupić więcej.
Tomek już vernonii nie ma ..

Czytając co piszesz i w internecie, raczej większych wymagań nie ma. Szkoda że w Radkowie nie ma, wisi w spisie, ale oferta pewnie nieaktualna. Na aledrogo prędzej czy później pojawi się, tylko tam czasem kupuje się kota w worku. Spytam w dwóch źródłach, jakby były, to dam znać.
Miłego wieczoru
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 18:54, 21 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madżen - zebrinusy to u mnie najwyższe trawy, miałam dwie odmiany zebrinusa (z wysokich), ale już tak je pomieszałam, że nie wiem który jest który a i tak były bardzo podobne, a nazw nie zapamiętałam. Kupiłam też Kleine Zebrine, ale jednego oddałam, a drugi jeszcze sie u mnie meczy na rabacie.. i ma wysokość ponad jeden metr. Te normalne maja bez kwiatostanu ponad 2 metry.

Jagoda - Muminek wczoraj był u mnie... nauczył się raczkować w tempie ekspresowym... i lezie tam gdzie nie wolno.. czyli nogi psa do poszarpania i ugryzienia (pies staruszek i nie nauczony z dziećmi wiec trzeba uważać) i kwiatki. Kwiatki też chce zjeść..

Sebek - zebrinusy są wielkie i o tyle fajne, że stoją sztywno i pionowo.

Agata - zebrinusów jest dużo odmian, ale one wszystkie z wyjątkiem tej odmiany małej są wysokie.

Miła - zależy czy zbiorę ekipę..


Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam ... uciekam ogarniać kuchnię po rewolucjach kuchennych.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:57, 21 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz moja vernonia jest z Radkowa, Pszczółka mi kupiła i przywiozła.

Luki - każda roślinka ma plusy i minusy... takie z większą ilością minusów już wyciepałam lub w najbliższym czasie to zrobię.. niech przestanie padać

Sebek - no to mnie uspokoiłeś. Bo tak też mi sie wydawało.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies