Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 23:04, 25 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zielona- ja swój puściłam na siatkę.. a on nie chce po siatce.. to idealny winobluszcz na mury.. wiec zamiast po siatce u mnie lezie po .. parkingu i kamieniach na parkingu. Słupki siatki opanował, ale nic ponad to.. ale tak to jest jak sie jest początkującym ogrodnikiem Winobluszcz trójklapowy nie nadaje sie na siatkę!!! Musi mieć do czego przykleić się ..
Po 5 latach.. opanował słupki.. a reszta to tylko to co sama zaplotę na siatce i linkach Gdyby nie moja pomoc, to ani tyle by go nie było.. ale gdyby nie moje pielenie i cięcie.. to parking byłby już cały w winobluszczu PO kamieniach i gruncie idzie jak głupi. Co 2 tygodnie ma lifting..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zielona 23:08, 25 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
O mamusiu! Czyli on jednak z rodziny potworów... Ale urok ma... więc tez bym walczyła, żeby pokochał siatkę A parking... no z rozmachem, Kochana, z rozmachem - dywany na parkingu układać
monitka 23:21, 25 wrz 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Mala_Mi napisał(a)


Aneta - różaneczniki nie dość że pięknie kwitną to dają zielna ścianę, kupowałam z uporem maniaka co roku i co roku mi zdychały. I to duże okazy. A w 2012 odkryłam Forum i Bogdzię.. za jej namowa kupiłam mniejsze krzaczki ( i 3 większe).. i te mniejsze rychło wnet dogonią te większe.. Moje zdechlaki też odżyły .. a miałam je wyciepać.. ale M postanowił je reanimować.. wg recepty Bogdzi.. i odżyły... takie zdechlaki..szok. Ale 3 lata sie zbierały do życia.



Ania a przypomnisz receptę Bogdzi bo moje nadal marne są...
Nieczasowa ciągle jestem ale pismo obrazkowe pooglądałam i widzę że porównań czas. Fajnie popatrzeć na takie zmiany. No i pięknie wszystko się buja
pozdrawiam
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
yolka 08:02, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
jestem pod wrażeniem rabaty różanecznikowej, niebywała metamorfoza i taki klimat o jakim narazie marzę. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 09:34, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monitka - u mnie glina i to najgorsza gleba dla rododendronów. Nawet jak robiłam ogromny dół (szeroki i głęboki) z ziemią jak trzeba, to i tak mi marniały i chorowały. Wszystkie rododendrony posadziłam na podwyższonych rabatach, ziemię gliniastą urobiłam z torfem i piaskiem.. i żyją 3 lata i żaden nie padł, każdy z roku na rok jest większy a nie mniejszy .. z wyjątkiem jednego, ale jego muszę przesadzić wyżej. Myślałam by zrobić to jesienią, ale nie dojdę do niego z łopatą, przesadzimy wiosną. Bo wygląda coraz gorzej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 09:44, 26 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu coś mi się wydaje, że w niedziele się widzimy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mira 09:49, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)
Zielona- ja swój puściłam na siatkę.. a on nie chce po siatce.. to idealny winobluszcz na mury.. wiec zamiast po siatce u mnie lezie po .. parkingu i kamieniach na parkingu. Słupki siatki opanował, ale nic ponad to.. ale tak to jest jak sie jest początkującym ogrodnikiem Winobluszcz trójklapowy nie nadaje sie na siatkę!!! Musi mieć do czego przykleić się ..
Po 5 latach.. opanował słupki.. a reszta to tylko to co sama zaplotę na siatce i linkach Gdyby nie moja pomoc, to ani tyle by go nie było.. ale gdyby nie moje pielenie i cięcie.. to parking byłby już cały w winobluszczu PO kamieniach i gruncie idzie jak głupi. Co 2 tygodnie ma lifting..


Ten bluszcz na siatce zrobił klimat choć wiem jak z nim jest

Jak zrozumiałam recepta bogdzi na różaneczniki to podwyższona rabata+glina+torf+piasek i rosną tak?

Piękna metamorfoza fajnie się takie ogląda.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kasik 09:52, 26 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Luki napisał(a)
Aniu coś mi się wydaje, że w niedziele się widzimy



Moje rododendrony rosły sobie spokojnie przez dwa lata, a w tym roku jakaś plaga- dwa padły nie wiedzieć czemu i to po kwitnieniu, a reszcie przebarwiają się dolne liście w ilości ogromnej. Podpatruje u innych i widzę, że to nie tylko u mnie. Masa liści żółtych pod ostatnim odroście.

Pozdrawiam Aniu i do spotkania
Ja już się cieszę
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Mala_Mi 09:54, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zielona - winonobluszcz ten siatki nigdy nie pokocha... to walka z wiatrakami.. ale pomysłu na rabatę nie mam, wiec niech siedzi.

Yolka- kiedyś martwiłam się, że za pusto i za wolno rośnie, teraz martwię sie że za szybko.. a może teraz czas tylko szybciej leci.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Tusiala 11:08, 26 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Aniu to nawet lepiej, że dopiero wiosną trzeba Twoje siewki przesadzać w docelowe miejsce. Będą miała czas, przez zimę, żeby wsadzić je w dobre i mam nadzieję stałe miejsce
Dziękuję za to.
Zmiany w tak pięknym ogrodzie i bogatym w rośliny nie są aż tak koniecznie ale z pewnością są udane Zresztą na ogrodowisku jeszcze nie widziałam złej metamorfozy

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies