Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Kindzia 11:08, 26 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Czytam ciągle

Do niedzieli Aniu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
popcorn 11:44, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rh jakie wypasione! I trójklapowy na siatce nie wygląda źle! Potwór!
Buziam, Aniu!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 15:31, 26 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie grujecznika ja Ci powiem, Mogło byc tak:

Trawnik podlewa się dawkami które wsiąkają zbyt płytko, bo korzenie mają płytko, korzenie grujecznika są zgoła głębiej, więc może woda nie docierała do korzeni a była na powierzchni??

Albo wręcz przeciwnie, miał za mokro.

Czy gałązki som suche czy giętkie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 21:34, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)
Odnośnie grujecznika ja Ci powiem, Mogło byc tak:

Trawnik podlewa się dawkami które wsiąkają zbyt płytko, bo korzenie mają płytko, korzenie grujecznika są zgoła głębiej, więc może woda nie docierała do korzeni a była na powierzchni??

Albo wręcz przeciwnie, miał za mokro.

Czy gałązki som suche czy giętkie?


Nie mam pojęcia czy za sucho czy za mokro.. w gliniastym podłożu trudno ustalić. A nawadnianie też nie chodzi regularnie, tylko wtedy kiedy jest już za sucho. Podobnie jest co roku.
Wydaje mi się, że ma za dużo słońca, bo ma od wschodu do zachodu, listki po upałach są ewidentnie przypalane, zasychają końce. Drzewko żyje i wiosną będą nowe listki.. ale jesienią szybko kończy żywot. Jak widziałam grujecznika u Miry, to aż nie mogłam uwierzyć, że to sie powinno tak piękie przebarwić. Myślę, gdzie go przesadzić by nie był cały dzień na patelni, a jednak było trochę cienia przez część dnia.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:13, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasik - u mie też o tej porze dużo liści gubią różaneczniki... Bogdzia mówi, że tak może być.. o ile nie gubi nowych przyrostów. Bo jak lecą nowe liście to znaczy, że coś się dzieje niedobrego.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:18, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Reszcie macham na dobranoc. Ja wolny czas dziś spędziłam przy przerabianiu zdobycznych jabłek. Nie były piękne, ale niepryskane, stare odmiany i z dala od cywilizacji. Szkoda było je zostawić. Chociaż lubię jabłka, to nie spojrzę na nie chyba przez tydzień. Na 3 garnki tylko jeden mi się przypalił.. to chyba sukces
Reszta się suszy.... w kuchni sajgon.. ale to juz jutro posprzątam. Idę dziś wcześniej spać, bo jutro i pojutrze nie pośpię za długo, a muszę dziewczynki dowieźć bezpiecznie w tę i z powrotem. Tysiąc kilometrów w dzień to nie jest dużo, ale trochę jednak będzie.
Wiec sorki, ale do Was dziś nie pójdę na kominki.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 00:19, 27 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zatem macham na dobranoc.



O czyszczeniu garnków pożyteczne porady poczytałam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mathildis 00:41, 27 wrz 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Aniu, długo mnie nie było, ale dzięki temu, że troszkę zwolniłaś po dzisiejszym wieczorze na na forum .... wyobraź sobie jestem na bieżąco.

Nie będę komentować starych zdjęć i przebrzmiałych tematów, ale kilka rad zapisałam (min wywar z wrotyczu), parę inspiracji i zdjęć ściągnęłam (min Twoją planowaną świecznicę z Hakone, vanilki i wrzosy)

ściskam ..... bo się stęskniłam.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
monteverde 00:44, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja też macham, a Ty śpij i śnij
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kasik 07:25, 27 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Mala_Mi napisał(a)
Kasik - u mie też o tej porze dużo liści gubią różaneczniki... Bogdzia mówi, że tak może być.. o ile nie gubi nowych przyrostów. Bo jak lecą nowe liście to znaczy, że coś się dzieje niedobrego.


Dzieki Aniu- to mnie uspokoiłaś.
Wcześniej (czyt. przed Ogrodowiskiem)po posadzeniu roślin, które były tylko podlewane i plewione nie robiłam nic. Jak one rosły? -Jakoś dawały radę. Dziś, kiedy o nie dbam, zasilam, chucham -dmucham, robią mi takie numery.
A może wtedy też tak było? tylko ja nie przywiązywałam do tego wagi?
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies