Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Zielona 16:22, 18 lis 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Mala_Mi napisał(a)

Tak się zastanawiam czytając wpisy.. większość forum dąży do ogrodu perfekcyjnego, zgodnego z dekalogiem, uporządkowanego, nie za dużo kolorów, nie za dużo gatunków... U mnie dekalog Danusi wisi na ścianie. Jednak mój ogród jest zaprzeczeniem całego dekalogu..No prawie całego.. jak coś pada to nie płaczę, tylko mam miejsce na nowe I tego się trzymam z pełnym przekonaniem i konsekwencją. Skąd w takim razie te pochwały i gratulacje????? Wcale nie sugeruję tu obłudy z Waszej strony. Rozważam to tylko z punktu typowo psychologicznego, socjalnego i takich tam dziedzin obcych mojemu wykształceniu.
Hmmm bo może fajnie pooglądać takie coś na co się nigdy nie zdecydujemy u siebie??? Przyznaję się, często mam zgrzyt zębów patrząc co narobiłam.. .... a czasami od razu idzie w ruch łopata Szkoda moich zębów..
Tak czy siak dziękuje wszystkim i mam nadzieję, że ząbki zostały sie u Was na swoim miejscu


Anek... a ja myślę sobie, że to, że ktoś lubi geometrię w ogrodzie, wcale nie przeszkadza, by docenić walory Twojej "wsiowej" rabaty. To, że mam u siebie linie falujące, nie jest przeszkodą do tego, by zachwycać się prostymi obwódkami rabat u Madżenki, Wieloszki, czy malkul. To, że "ogrodowiskowe" jest dążenie - jak to nazwałaś - do perfekcyjnie poukładanej przestrzeni, nie musi wykluczać rozczulenia się nad angielską sielskością u Pszczółki, bajecznie pejzażowym Jurajskim, czy właśnie Twoim wyjątkowym ogrodem. I chyba to jest piękne. Że potrafimy zauważyć kompozycję, docenić wysiłek włożony w utrzymanie ogrodu, wspierać się wzajemnie. Zatem... przyjmij na klatę maleńka-wielka Osóbko, że wszyscy zachwycamy się tu szczerze

Pozdrawiam
Toszka 16:38, 18 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiedz mi Aniu jak ja mam się nie zachwycać i wzdychać kiedy sama mam u siebie ograniczenia metrażowe (szerokość!!! ogrodu 6,5 w porywach 8metrów w tym żywopłoty dwa i chodnik do domu...) i 2 duże psy + 1/3 psa do kompletu...No jak?
Muszę dokonywać selekcji roślin i doboru rabat (tu wielki ukłon i podziękowanie, że wspomniałyście o Kilimandżaro). U mnie nawet werbena wygląda jak mutant popromiennyTakie ogrody jak twój, z rozmachem kwiatów, z odwagą ogrodnika do sadzenia i doboru roślin po prostu cieszą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kindzia 17:55, 18 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jeszcze Ci tylko powiem, że moje prezesisko się mię pytało ile osób obrabia Twój ogród
Powiedziałam mu, że pokazywałam już przecież Twój ogród na forum i nurkującego Muminka...wtedy sobie przypomniał...ale i tak nie wierzy, że Ty sama z łopatą walczysz...po ciuchutku mu powiedziałam dokąd mi sięgasz i ile takich Ań potrzeba na jedną Kasię...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jagoda99 19:00, 18 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Aniu czesto na online Maja w ogrodzie ogladam zalegle odcinki a tutaj hurrra
http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13 nasza Mala_Mi
Ale mialam radoche super ogrod przepiekny a wnusio z tymi nozkami w stawie no sliczny szczescie ze go rybki nie obgryzlytaki slodziak
Aniu jestem z Ciebie bardzo dumna
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
yolka 19:53, 18 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Zapraszxam do obejrzenia mojej tęsknoty, żalu itp...
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 20:13, 18 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aniu, obejrzałam ponownie. Wytłumaczysz jak się przesadza tamaryszka np z apomocą drabiny?? szkoda że tego nie pokazali!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
butterfly 21:52, 18 lis 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Aniu - oglądałam i z też tam byłam i miód i inne cuda piłam

na wianki jestem na liście rezerwowej - wszystko zależy od terminu i godziny
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Rench 01:12, 19 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mala_Mi napisał(a)

Renia - Ty zawsze spowodujesz, że płaczę...... ze śmiechu A ja sobie próbuję przypomnieć czy Twojego eMusia przedarłam na siłę przez ogród czy nie? Czy tylko ograniczył kontakt przy furtce?


Dzisiaj go podpytałam Twierdzi że go oprowadziłaś

Odnośnie wiankowania,co powiesz na 22 lub 23 listopad?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Milka 06:13, 19 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rejwach u ciebie:)
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kwartet 09:17, 19 lis 2014

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Od dawna cichcem czytam, odcinek Maj z twoim ogrodem i tobą w roli głównej oglądnięty kilku krotnie. Powiem tak czytając twoje wypowiedzi tu i na innych wątkach wyobrażałam sobie Ciebie jako osobę spontaniczną z sercem na dłoni, pełną energii, ale na żywo to ta energia aż kipi. Nawet jak siedzisz to biegasz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies