Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

aniula 19:25, 30 kwi 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
asc napisał(a)
A teraz dzisiejsze .. i uciekam do pracy... bo czas goni..

Magnolia Hanius z żagwinem.... rózne wariacje.. nie mogłąm się zdecydować na jedno





Cudne! Moje wyśnione zestawienie kolorystyczne.
____________________
Ania Ogródek na betonie
Kindzia 20:05, 30 kwi 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Oczy nacieszyłam...na chwilkę wpadam zameldować, że trawy przyszły Sklep na "5", miałaś rację Dziękuję
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
KasiaBawaria 20:07, 30 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zchwycil mnie twoj trawnik.Czym nawozisz-?W swoj musialam wlozyc po zimie mase pracy,bo byl zolty i suchy.Pieknie u ciebie!
____________________
Zapraszam na kawe
Madzenka 20:59, 30 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania buziam, zarobina jesteś
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 21:17, 30 kwi 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oj, oj oj ile super gości się przewinęło...
Jak kogoś pominę to proszę o wybaczenie... łapek już nie czuję Ale o tym będzie potem.

Martek - pamiętam o truskawkach, jak będziesz miała kiedy i gdzie je posadzić to masz u mnie jak w banku Jak widzę moje kolory we wszystkich kolorach tęczy to zawsze Ciebie wspominam .. pozdrowienia chłopakom przekazane

Juleczko - niczego nie jest wstyd pokazywać.... każdy kwiatek cieszy ...zwłaszcza po zimie I od czegoś trzeba zacząć... mój rozsadnik żurawkowy ma się jeszcze dobrze.... tzn żurawki jeszcze żyją

Kasiu z 1 - byłam u Ciebie dziś i zachwyt nad lasem sosnowym zostawiłam

Gierczusia - czasami fragmentami udało mi się uniknać galimataisu.. ale te fragmenty tylko stanoiwą wyjatek do reguły.. tulipanowiec ruszy.... mój od wczoraj się zalistkował. Rabata wg projektu Danusi chyba poczeka do jesieni Nie wyrobię finansowo i czasowo ze wszystkim

Mireczko - nie bywasz w Rzeszowie już??? zapraszam








____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:22, 30 kwi 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Urszulla napisał(a)


Ula - te trawki to liście irysków żyłkowanych.... one jak przekwitną to dostają takie fajne liście....


Dla przypomnienia to miejsce z wczesnej wiosny, najpierw krokuski i iryski, potem tulipanki, a latem krokosomia Lucifer.. już wykiełkowała i się rozpycha pomiedzy tulipanami i iryskami


To Lucifer.. z moją mamą.. innego foto nie mam


I zbliżenie na diabełka z piekła rodem...





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:26, 30 kwi 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hanuś - na temat trawki jest powyżej Zimna nie będzie .. zasypało Hiszpanię.... u nas cieplejszy klimat

Aniula - widzę, że żagwin z Heniusiem zrobili największą furorę, ale to mi też się bardzo podoba... że tak powiem nieskromnie... ale w ogrodzie mam różnie, ale odróżnić ładne od brzydkiego potrafię

Kindzia - zaraz lecę oglądać trawy.... czy ilość taka jak róż??? Brr kolczaki okropne

Madżenko - zarobiona w pracy i zarobiona w ogrodzie.. w domu jakby tajfun przeszedł... takeigo bałąganu to nigdy nie miałam Muszę to jakoś przeżyć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Slawko 21:28, 30 kwi 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Boshe... nieziemskie są te wszystkie tulipany... ja się tylko moimi 11-stoma zadowalam... tzn. nacieszam się Piękna ta wiosna u Ciebie Pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
danuta_szwajcer 21:52, 30 kwi 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu cudne te Twoje kompozycje Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Mala_Mi 22:01, 30 kwi 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
KasiaBawaria napisał(a)
Zchwycil mnie twoj trawnik.Czym nawozisz-?W swoj musialam wlozyc po zimie mase pracy,bo byl zolty i suchy.Pieknie u ciebie!


Kasiu, ten trawnik to zajęcie dla M-a.... i jego oczko w głowie. Najśmieszniejsze, że ten trawnik w tym roku nie byłą ani wertykulowany, ani nawożony, ani nic.. tylko 2 razy już koszony. Trawa rośnie na glinie.... i też stanowi dla mnie tajemnicę....
Ogólnie regularnie go kosimy i to nawet co 4 dni... bo nie chce się nam zbierać trawy, wiec kosimy i mulczujemy i tak sie zostaje trawa pociachana na trawniku naturalny nawóz... Ja kjest bardzo sucho to go podlewamy (jest założony system automatycznego podlewania),ale że trawnik duży, a woda kosztuje, wiec podlewa się jak już mus.
Jak trawa żółknie i traci kolor to mąż go nawozi zwykła azofoską lub polifoską, żadnych specjalistyczny nawozów...... te nawozy w sklepie dla rolników są tanie i wystarczają na dłużej Żadnych wynalazków specjalistycznych w drogich opakowaniach..
W zeszłym rok trawnik był po raz pierwszy wertykulowany.. to mu pomogło ładnie przetrwać zimę. Musimy jeszcze spryskać na chwasty dwuliścienne..... od 2 lat się zabieramy za to, ale albo za gorąco, albo za zimno, albo deszczowo, albo nie ma czasu.
Zimą staramy się nie deptać po trawniku, ale niestety jest pies i wydeptane ścieżki do karmników .... pod karmnikami trawy nie ma. czekamy aż odrośnie.... jak na razie rośnie tylko ziarno z karmników .... bardzo obficie.
Częste koszenie, nawożenie zwykłą azofoską i częste koszenie bez zbierania trawy. jak sucho
U nas pies staruszek już nie ma siły obsikiwać drzewek więc obsikuje trawnik.. i jest dużo wypalonych plam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies