Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Bogdzia 17:47, 03 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Prawdę mówiąc to ja wątpie że Ty długo będziesz te warzywa obrabiac bo to mnóswo pracy a Ty nigdy nie masz czasu. Moze zrezygnuj z warzywnika wogóle? Wiem ze wywołam szok ale kiedy Ty na niego znajdziesz czas a potem na zrobienie czegokolwiek z tego co urosło.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 17:50, 03 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja się poddaję. Jak czytam Twoją propozycję to wydaje się logiczne przeniesienie szklarni... Potem czytam Bogdzie i już bym jej nie przenosiła..... dobrze, że cała zima na myślenie....
Tak samo mam z moimi bambusami - dzisiaj miałam 3 szt wykopać i już mi się ich żal zrobiło... a co będzie wiosną????
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 19:02, 03 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdziu, ale szklarni z tarasu nie będzie widać... bo ona będzie za jodłami..pod płotem, na wysokości domu sąsiadki... a jak przesunę w prawo, bo wylezie za choinek Ta narysowana kreska to poziom szklarni, ale za choinkami, a nie przed....

Do przodu nie podsunę szklarni, ani o centymetr.. nie ma miejsca.. jest tylko wąski pasek na dojście do szklarni i warzywniaka... Jeżeli podsadzę coś za szklarnią (ale nie wejdzie..to słońca w szklarni już wcale nie będzie.... szklarnia od północy i w dodatku od północy też zasadzona... mija się z celem..

Z warzywniaka nie zrezygnuję, malutki ale musi być.. bo co swoje to swoje..... I kolejny powód aby uciec od komputera na świeże powietrze.. klnę, że nie mam czasu, ale to jedyna metoda, aby mie ruszyć od terminów za które chcą mnie zjeść.. a jak przyjdzie kryzys..to swoje będzie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
majkel0326 19:12, 03 lis 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Aniu,widzę,że szykuje się mała rewolucja u Ciebie.Dobrze,że cała zima na przemyślenia A taka szklarnia mi by się też przydała,oj! Może kiedyś doczekam Co do warzyw to masz rację,co swoje to swoje,chociażby w małych ilościach Pozdrawiam Cię Aniu!
____________________
Maja - Moje roślinki
Bogdzia 19:21, 03 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)
Bogdziu, ale szklarni z tarasu nie będzie widać... bo ona będzie za jodłami..pod płotem, na wysokości domu sąsiadki... a jak przesunę w prawo, bo wylezie za choinek Ta narysowana kreska to poziom szklarni, ale za choinkami, a nie przed....



Aniu ja to wszystko wiem ale jednak jest to centralna częśc Twojej działki i masz tam alejke z rh która mam nadzieje bedzie kiedyś piekna i przy tym szklarnia? Ja wiem że szklarnia urodziwa ale dlaczego w centralnej części działki? Wprawdzie to drugi rząd nasadzeń ale spacerowac i podziwiac też tam mozna. Najbardziej w Twoim ogrodzie bedzie gości przyciągac oczko i basen i obok tego szklarnia? Jesli uważasz że tak jest najlepiej to przecież ja tu nie decyduję tylko Ty ale jeszcze pomyśl.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 19:25, 03 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Masz rację Bożenko......... ale takie monstra jak szklarnia czy warzywnik ... to w żadnym ozdobnym ogrodzie nie pasują.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 19:34, 03 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asc napisał(a)
Masz rację Bożenko......... ale takie monstra jak szklarnia czy warzywnik ... to w żadnym ozdobnym ogrodzie nie pasują.....


Kurcze no i co robimy??? Szklarnia piękna to i koło niej można spacerować Tam gdzie teraz stoi też jest dobrze. A nie mozesz za szklarnią posadzić czegoś aby szope zasłonic? A warzywniak w innym miejscu możesz sobie zrobić, takiw stylu angielskim albo z inspiracji Konstancji z Meryll Streep. Taki warzywnik to możę nawet na środku trawnika rosnąć!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
jotka 19:40, 03 lis 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
asc napisał(a)
Masz rację Bożenko......... ale takie monstra jak szklarnia czy warzywnik ... to w żadnym ozdobnym ogrodzie nie pasują.....


No nie pasują... A może jednak znaleźć dla nich jakiś mniej wyeksponowany kawałek ogrodu ? Nie znam topografii Twojego ogrodu, ale przecież w angielskich ogrodach te warzywniki i szklarnie wkomponowują się.
My swoją starą "brzydalachną" szklarnię właśnie zdemontowaliśmy, nowa będzie ładniejsza, ale jak ją ubrać by nie szpeciła ogrodu ? Przez zimę zapewne Twoja główka coś wymyśli
pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Madzenka 19:56, 03 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania a ja patrzę na Twój plan ogrodu i wg mnie szklarnia stoi w najlepszym miejscu. Rozumiem, że od strony drogi jej nie widać bo droga dojazdowa do Twojego domu jest wzdłuż dzialki sąsiada z szopą???

Szklarnia jest mega wypasiona i nie musi się jej wstydzić, jeśli jej widok cie denerwuje to ją sobie zasłoń nasadzeniami. Natomiast warzywnik zrób sobie w tym miejscu, ktore zaplanowałaś przy sadzie. Obsadż jego granice pieknymi bukszpanami jak różankę ibędziesz miala w tej częsci ogród angielski obok sadu. Masz tam też ogrodek wsiowy to mi bardzo by pasował angielski warzywnik. Ewwntulanie zrób sobie żywopłocik z tuj lub grabów strzyżony do wysokości 1,5 m.
Bożenka ma racje szklarnia obok sadu to nie najlepsze miejsce.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:56, 03 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A orientację mam dzięki Twojemu własnoręcznemu szkicowi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies