Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - kolejny sezon

hanka_andrus 22:34, 28 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak je dobrze posadzisz,i dobrze podlejesz, to będziesz miała plony. Już teraz szykuj miejsce i kupuj kwaśny torf. I korę grubą i drobną. Trochę tego będziesz potrzebować, Po worku każdego asortymentu na krzaczek
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mirella 15:02, 29 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088




Borówkowy szał, mam trzy krzaczki i ani jednej borówki nie miałam.

Widoczek jesienny piękny.
Zostawiam kilka uśmiechów
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
hanka_andrus 16:11, 29 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mirella napisał(a)


Borówkowy szał, mam trzy krzaczki i ani jednej borówki nie miałam.

Widoczek jesienny piękny.
Zostawiam kilka uśmiechów


Mirellko. Nie jest to możliwe, żeby żadnego owocka? Może trzeba je odmładzaĆ? W jaką ziemię je wsadzałaś i kiedy? Jedyną przyczyna mogłyby być przymrozki, jeżeli sadzenie było zgodne z instrukcją.

Borówka zawiązuje pączki kwiatowe w sierpniu roku poprzedniego. Może było za mało wody?
Przepraszam za tyle pytań.



____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mirella 16:20, 29 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
hanka_andrus napisał(a)


Mirellko. Nie jest to możliwe, żeby żadnego owocka? Może trzeba je odmładzaĆ? W jaką ziemię je wsadzałaś i kiedy? Jedyną przyczyna mogłyby być przymrozki, jeżeli sadzenie było zgodne z instrukcją.

Borówka zawiązuje pączki kwiatowe w sierpniu roku poprzedniego. Może było za mało wody?
Przepraszam za tyle pytań.

Haniu, krzaczki są czteroletnie zawsze miały owoce w tym roku ani jednego kwiatka co za tym idzie owoców też
rosną w kwaśnym podłożu, ZbyszekG mówił że przymrozki i tej wersji się trzymałam, ale zima była łagodna i już nic nie wiem.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Milka 16:39, 29 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu, korci cię do wyjazdów, zdaje się że z Marta jest szansa, ale i też w cudnym ogrodzie niedaleko Pszczelarnii
pozdrawiam cieplutko, no bo tak jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 17:09, 29 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hania, zapraszam. Serdecznie. Czyli mus więcej borówki nasadzić (mam 4 krzaczki), żeby nornice nie zdążyły oblecieć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 17:18, 29 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Irenko,na ten rok wyjazdy skończone. A od wiosny, będę myśleć. Co, gdzie i kiedy. Teraz prawie hibernacja. Do świąt jakoś dojadenarezerwach, a po Nowym Roku. będę ładować akumulatory u Was i w styczniowym słońcu.

Mirellko. Jeżeli jest tak jak mówisz, to przymrozek mógł je chapnąć. I wcale nie ten zimowy, tylko ten na przełomie kwietnia i maja.
U mojej sąsiadki, zza płotu podmarzły 4 krzaki borówki. I to te, które były na najbardziej słonecznej wystawie. I nie miała owoców również.
Stąd wniosek, żeby je cieniować, dopóki nie ustali się plusowa temperatura i w dzień i w nocy. Z trzema krzewami to sobie poradzisz. Ale o tym musisz pamiętać już na przełomie lutego i marca.

Moje kryją się w cieniu altanki, ruszają do życia ze 2 tygodnie później niż u innych. Ale ja owoce mam co roku, a inni niekoniecznie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mirella 18:38, 29 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088


Mirellko. Jeżeli jest tak jak mówisz, to przymrozek mógł je chapnąć. I wcale nie ten zimowy, tylko ten na przełomie kwietnia i maja.
U mojej sąsiadki, zza płotu podmarzły 4 krzaki borówki. I to te, które były na najbardziej słonecznej wystawie. I nie miała owoców również.
Stąd wniosek, żeby je cieniować, dopóki nie ustali się plusowa temperatura i w dzień i w nocy. Z trzema krzewami to sobie poradzisz. Ale o tym musisz pamiętać już na przełomie lutego i marca.

Moje kryją się w cieniu altanki, ruszają do życia ze 2 tygodnie później niż u innych. Ale ja owoce mam co roku, a inni niekoniecznie.


Haniu, serdecznie dziękuję za ten wykład zrobię jak piszesz, już zanotowałam w zeszyciku ogrodowym cieniować borówki.
Może się doczekam owoców.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mala_Mi 18:42, 29 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hanka_andrus napisał(a)
Podobno za 2 tygodnie definitywnie kończy się piękny jesienny okres w przyrodzie. Na zmianę warty przychodzi kuzynka babiego lata - szaruga jesienna.
Miejmy nadzieję, że nie będzie zbyt "wylewna" i pozwoli pochodzić po świecie bez parasola i kaloszy?

A tym , to i kaloszy i parasola nie potrzeba.





I woda im zawsze tylko do brzuszka
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zbigniew_gazda 09:18, 30 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Wierzyć w to co Hania pisze na przedzie
Że do końca roku na oparach jedzie?
Pewnie będzie trzeba jeszcze zatankować
Aby przedwcześnie awaryjnie nie lądować.

Niebawem na grobach by zapalić świeczkę
Potem zaraz przyjdzie bić się z myślami
Czy wybrać na radnego tego z wąsami?
Energii więc trzeba w tym roku kapeczkę.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies