Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Mala_Mi 16:47, 05 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A by cię łapka nie świeżbiła usuwać.
A może zanim podrośnie to wyczaje potrawę z którą mnie będzie kolarzył.... zdolna jestem.... a jak nie to bedziemy sie razem opychać źelkami. W Biedronce na kilogramy różne sprzedają. Coś wymyślę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hanka_andrus 16:57, 05 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aniu, długiego, pięknego życia jeszcze raz!
Chłopaki lubią słodkie. Kup gofrownicę z serduszkami, i rób mu gofry, oczywiście, mniej więcej za rok!.
Ściskam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
GorAna 18:31, 05 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Haniu, czytając Twoje wierszyki wzruszyłam się jak zapewne większość.....a po przeczytaniu epitafium dla Małej Mi nasunęło mi się coś takiego........mam cztery córki...trzy już dorosłe, założyły rodziny....najmłodsza, dziś piętnastolatka, jak miała dziesięć lat , ni z gruszki, ni z pietruszki - pyta- Mamao, gdzie chciałabyś być pochowana?.....ja na to, że to nie mój kłopot....pochowacie mnie gdzie będzie Wam wygodnie...ona dalej......a pogrzeb, na ciepło czy na zimno.....i powiedz w jakiej sukni, żebyś potem nie miała pretensji.....jak opowiadałam o tym jej dorosłym siostrom, to z wytrzeszczem oczu odpowiadały, że one w życiu nie zadałyby mi takich pytań.....ale problem mają już z głowy bo latorośl załatwiła to za nie......taka zmiana pokoleniowa
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
hanka_andrus 19:26, 05 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aniu z Kamiennego. O sprawach śmierci trzeba rozmawiać. Może nie tak obcesowo, ale jednak. Rodzina powoli się oswaja z myślą o ostatnim pożegnaniu.
I zaczyna inaczej traktować potencjalnego odchodzącego.
A po drugie, Czym nasze życie? Pogonią zadobrami doczesnymi, których i tak ze sobą nie zabierzemy. Wyciszajmy się w tym pędzie.
A czy nam przyjdzie żyć lat 5, 10 czy 20? Na końcu i tak kaplica!

Na zakończenie tego smutnego wywodu zostawię optymistyczny obrazek z życzeniami zdrowia i długich lat życia.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
yolka 20:53, 05 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
hanka_andrus napisał(a)
Aniu z Kamiennego. O sprawach śmierci trzeba rozmawiać. Może nie tak obcesowo, ale jednak. Rodzina powoli się oswaja z myślą o ostatnim pożegnaniu.
I zaczyna inaczej traktować potencjalnego odchodzącego.
A po drugie, Czym nasze życie? Pogonią zadobrami doczesnymi, których i tak ze sobą nie zabierzemy. Wyciszajmy się w tym pędzie.
A czy nam przyjdzie żyć lat 5, 10 czy 20? Na końcu i tak kaplica!

Na zakończenie tego smutnego wywodu zostawię optymistyczny obrazek z życzeniami zdrowia i długich lat życia.


Haniu, można i tyle wyciągnąć - zobacz u mnie na 58 stronie życzę Tobie, Sobie i wszystkim na forum, nawet na końcu zamiast 4 może być 0.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Joku 21:02, 05 lis 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Jakie filozoficzne rozważania ...
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 22:28, 05 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witam obie Jole. I obydwóm życzę również doczekania tortu ze "stówką".

Dziś było ostatnie koszenie w ogrodzie. Jeszcze tylko umyć i wyczyścić kosiarkę, i do wiosny. Ale w ogrodzie jeszcze wiele roboty jest. Niby drzew nie mam, a liści pełno. Dopiero połowę sprzątnęłam.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
boguslaw_r_ 11:00, 06 lis 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Bardzo lubię wiosnę , ale jesień jest bardziej urokliwa, choć smutno ze idzie zima.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
ela_z 11:31, 06 lis 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Witaj Haniu,

Przesyłka dotarła Dziekuje bardzo za jeżówki, u Ciebie sa cudne

Okolice Manowa znam. Jako dziecko jeździlam z dziadkiem na jagody wąskotorówką. A teraz z tesciami na grzyby

Koszalin znam dziadek mial działke warzywna za torami koło Lechickiej. A tesciowa miala dzialke na Unii. Teraz wybudowali sie tam i ma ogrodek obok domu

Pozdrawiam


PS. Moja coreczka tez Haneczka


____________________
Ela - Mały ogródek Eli
hanka_andrus 12:58, 06 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Elu! Mój ogród to jest przedłużenie ogrodów na Niekłonicach.
Wysusz te nasionka, na powietrzu, mam nadzieje,że nie zapleśniały. W razie co to przyjedziesz po nie do teściów. Jeżówki możesz wysiać część teraz, a część wiosną.
Widzę, że będzie okazja spotkać się. Mieszkam naprzeciw Politechniki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies