Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

15:50, 02 lip 2013
Tylko roczek ma ta rabata? Niesamowite
Odnośnie wiązu,napisz mi jaka to odmiana,jak dawno sadziłaś? Napisałaś,że zaczyna chorować..ratuj to drzewko bo ślicznie wygląda.Znam wiąz ale o takich jasno zielonych listkach,formy płaczącej nie widziałam tylko takie strzeliste z których mają być wielkie drzewa a takiego to ja nie chcę,bo gdzie takie zmieścić...
Pozdrawiam
Megi 17:08, 03 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900

Małgosiu, mnie też interesują Twoje macierzanki, czy wśród nich są cytrynowe ? które z nich uważasz za godne polecenia do nasadzeń i jak szybko się rozrastają ?

Odnośnie hortensji ogrodowej - czy podlewałaś ją magiczną siłą ? generalnie, żeby ogrodowe kwitły trzeba im poświęcić ciut uwagi - dużo wody i nawozu do zawiązania pąków, potem wystarczy już tylko podziwiać
____________________
gierczusia 18:42, 03 lip 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Lecem tu wylukać tą nową rabatę z rodkami , a tu ni ma ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Bogdzia 21:39, 03 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pozazdrościłam Ci macierzanki i też sobie kupiłam , tą co kwitnie tak ciemno. Pokaz jutro ta rabatkę.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 12:55, 04 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Megi napisał(a)

Małgosiu, mnie też interesują Twoje macierzanki, czy wśród nich są cytrynowe ? które z nich uważasz za godne polecenia do nasadzeń i jak szybko się rozrastają ?

Odnośnie hortensji ogrodowej - czy podlewałaś ją magiczną siłą ? generalnie, żeby ogrodowe kwitły trzeba im poświęcić ciut uwagi - dużo wody i nawozu do zawiązania pąków, potem wystarczy już tylko podziwiać


Jeszcze nie podlewałam bo niedawno ja przesadziłam na ta rabate i troche sie bałam, żeby nie odchorowała, ale skoro juz jakis czas jest na tym miejscu to właściwie mogę juz....

A co do macierzanek to jest i cytrynowa, a pozostałe typy macierzanek mama zapisane w domu, odpisze ci jutro
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:59, 04 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Gierczusiu, Bogdziu - fotki zrobię jak będe miała chwilke... nie o zmroku... tylko nie wiem kiedy... moze jutro....

Bogdziu - macierzanki to bardzo wdzieczne i pachnące roślinki, no i okupowane przez pszczółki.......
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:03, 04 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anulka napisał(a)
Tylko roczek ma ta rabata? Niesamowite
Odnośnie wiązu,napisz mi jaka to odmiana,jak dawno sadziłaś? Napisałaś,że zaczyna chorować..ratuj to drzewko bo ślicznie wygląda.Znam wiąz ale o takich jasno zielonych listkach,formy płaczącej nie widziałam tylko takie strzeliste z których mają być wielkie drzewa a takiego to ja nie chcę,bo gdzie takie zmieścić...
Pozdrawiam


Anulko- to jest wiąz syberyjski, parasolowaty- nie wiem czy kartka z łacińska nazwa sie zachowała gdzies, poszukam. Kupiony był w punkcie sprzedaży w najbliższym od nas arboretum w Rogowie. A ma go już tak z 6 lat....od 3 lat choruje co roku, dostaje takie narośla na lisciach, pryskam ale nic nie daje....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margolka 13:17, 04 lip 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Margarete napisał(a)


Margolka, to naprawde całkiem blisko ode mnie, chyba najbiżej ze wszystkich Ogrodowiczan, zapraszam na spacer... w okolice Biedronki, Lewityna na pewno sie wybierasz , daj znac kiedy to pokaże ci mój "nowy/ stary " ogród.


Właśnie udało mi sie przeczytać cały twój wątek
Przy okazji, ogladajac zdjecia, zaczęłam poznawać okolice, bo mieszkałam jeszcze bliżej ciebie, a do "twojego" lasku chodziłam z dziecmi na spacer
Teraz, bardzo blisko ciebie, mieszka mój szwagier z rodziną
Pewnie bym poznała twój przedogródek (PRZEPIĘKNY!!!!) gdybym tamtedy przechodziła
Koniecznie musimy sie umówić na kawke na tarasie! Oczywiście do siebie tez zapraszam.

Ściskam. Małgosia
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
20:22, 04 lip 2013
Margarete napisał(a)


Anulko- to jest wiąz syberyjski, parasolowaty- nie wiem czy kartka z łacińska nazwa sie zachowała gdzies, poszukam. Kupiony był w punkcie sprzedaży w najbliższym od nas arboretum w Rogowie. A ma go już tak z 6 lat....od 3 lat choruje co roku, dostaje takie narośla na lisciach, pryskam ale nic nie daje....


Jak narośla to może szpeciele,miałam je w tamtym roku na lipce,najpierw próbowałam obrywać listki ale było ich za dużo więc popryskałam confidorem i uspokoiło się..
A za macierzankami też się dziś w szkółce rozejrzałam,mimo,że troszkę ich mam ale obsadziłabym jeszcze rabatkę przy opasce z boku domu,tam mam patelnię i brudzi się tynk od ziemi,więc macierzanka by tam pasowała
Pozdarwiam serdecznie
Mala_Mi 21:36, 04 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Małgosiu walkę ze szpecielami sie robi jak jeszcze nie ma liści tylko pąki na drzewie. Mój wiąz ma to samo... i co roku zapominam o pryskaniu wiosną Teraz można pryskać, ale na dobrą sprawę to niewiele daje.... wrzuć w wyszukiwarkę chało szpeciele.... działają na to środki takie same jak na przędziorki.. np ORTUS. Możesz i teraz prysnąć, ale na efekt wielki nie licz.. ale przędziorki też dokuczają
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies