Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Gardenarium 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basia_1987 napisał(a)
A można w taki sposób:
1.Agrowłóknia
2.Siatka
3. Żwir ?
Planuję podsypać żwir na rabacie ok 20 m.kw roślin nie będzie/lub mało i chcę dać agro,aby żwir nie wszedł w ziemię(na rabacie będzie ławka), ale ze zwględu na krety i nornice ,które grasują zastanawiam się dodatkowo nad siatką dla bezpieczeństwa- chyba że kret/nornica nie wypcha ziemi jesli będzie tylko agro a na to żwir?Czy agro + siatka mija się z celem,czy to zbędny wydatek?


Patrząc od dołu najpierw siatka, potem agro i żwirek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie na innym wątku odkryłam stwierdzenie że siatka przeciw kretom sprawdza się tylko pod trawnikiem.

Może to i racja, bo korzenie trawnika wrastają i tworzą matę nie do przebicia, zaś w żwirku już tak nie jest

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1698-ogrodowe-porazki?page=7
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Dziękuję za te odpowiedzi! Bardzo mi Pani pomogła. tyle wątpliwości rozwianych!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Basia_1987 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Ja również dziękuję za rozwianie wątpliwości siatki nie będe dawać tylko agrowłóknine i na to żwir.Danusiu czy jest duże prawdopodobieństwo wystapienia kopców w żwiże czy kret/nornica mogą przegryźć agrowłóknie,lub wejść pod nią i zrobić bałagan na żwirku?Przepraszam,że tak męczę
____________________
" Baśniowy" ogród
Sebek 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nad włókninę nie wejdą - natomiast mogą podnieść włókninę ziemią - wtedy plus jest ten, że udepczesz od nowa, a żwirku nadal będzie tak samo.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego co kret potrafi nie wie nikt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szafra 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 28 lip 2012
Posty: 26
Mam tak przeorany niekiedy ogródek przez krety że cebulki kwiatów wylatują z ziemi, złoszcze się ale złośc minie i jakos tak nigdy nie przeganiałam ich z ogródka ,przynajmniej mam użyźnioną ziemię
a i psy maja radochę w rozkopywaniu kretowisk
____________________
Uploaded with ImageShack.us
kamia 23:24, 30 maj 2013

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 7
Aż dreszcz mną targa, bo w końcu zdecydowaliśmy sie z mezem na siatkę na krety. Zdecydowalismy, ze posiejemy od nowa trawnik, zrobimy rabatkę i nowe ścieżki, no ale najpierw oczywiście siatka na krety. Przez lata się z nimi użeralismy bezskutecznie, wiec mam nadzieję, że koszmar sie skończy.

Zamówiliśmy 3 rolki takiej siatki w promocji (więc już nie ma odwrotu): Z tego, co sie dowiadywalam, powinna wystarczyć na lata.
Ozz 23:24, 30 maj 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Hm... a ja widziałam w jednym czasopiśmie z roślinkami, wypisane chyba z 60 sposobów bardziej i mniej znanych na kreta... muszę obfocić... a ostatni ze sposobów mówił: ,,pokochaj kreta!"
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Mariuszz 23:24, 30 maj 2013

Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 10
O tak, wspaniała metoda walki z kretami haha. Pokochac to ja mogę wroga, który nagle przeobrazi się w kogoś mi bliskiego lub zaczyna zmieniać się na lepsze. A raczej od kreta bym tego nie oczekiwała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies