Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 17:01, 14 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
uziemiona napisał(a)
Zaznaczam Twój wątek, muszę go przestudiować, bo tez uwielbiam trawy, bez nich nie wyobrażam sobie ogrodu. Niestety straciłam tyle traw w tym roku. Ale nic to.
Pięknie u Ciebie!


Asiu, dziękuję

Ja również kocham trawy i nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich ale ja taka minimalistka, że świeżo posadzone jeżówki średnio mnie cieszą. Coś jestem na bakier z kwiatuchami
Trzymam kciuki za kolejne trawy w Twoim ogrodzie!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 17:02, 14 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Spoko Poli.ja we wglebniku mam basen ale pada nieprzerwanie od 24 h i to bardzo intensywnie.takiego deszczu od lat nie pamietam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 17:15, 14 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Margarete napisał(a)
Polinko - odkopiowałam sobie waszą dyskusje o naturalnych nawozach wiosennych i letnich - ja jeszcze w życiu żadnej"zupki" dla roslin ani z pokrzyw ani ze skrzypu nie robiłam...musze sie od ciebie jeszcze wiecej na ten temat dowiedziec, takich praktycznych porad....podpytam potem

Twoje trawy ładniejsze niż w Wojsławicach - nie watpię - chociaż kocham to arboretum i bardzo lubie tam jeżdzic. Piekne foty i wrazenia na pewno równie piekne macie ze świeta liliowców - ja jak Luki juz 3 rok przymierzam sie aby tam dotrzec w tym terminie i mi sie nie udaje .

Jezówki śliczne i pieknie będa korespondowały z twoimi trawami.

Czytałam że odżywa pomysł kajakowego zlotu - jak by to było super w ogóle to bez wzgledu czy zlot kajakowy dojdzie do skutku czy nie to musze sie wybrać nad ta wasza Barycz, tak prywanie ...i kajakowo i turystycznie bo byłam tam kiedyś daaawno temu i zawsze sobie obiecywałam że jeszcze odwiedzę ten cudny rejon Polski.Macie tam pieknie i do tego jeszcze ten wasz region taki nie "zadeptany" przez turystów, a poza tym stosunkowo blisko od nas.

Buziaki zostawiam !


Małgoś ja od zeszłego roku próbuję uprawiać ogród tylko na naturalnych środkach. Póki co jestem zadowolona i widzę same pozytywy. Rosliny rosną, nie chorują, plag robali nie mam, gleba coraz bardziej pulchna i może nawet udało mi się wypędzić opuchlaki Pojawia się coraz więcej bzyczków, pszczółek, biedronek, ptaszków a nawet 2 ropuszki żyją w warzywniku.

Tylko i wyłącznie mój Gracilimus ładniejszy niż w Wojsławicach, resztę traw mają obłędne-molinie, seslerie, trzcinniki, od wyboru do koloru

Temat kajakowy powraca co jakiś czas ale czy będą chętni?
Wiąże się to z wcześniejszą rezerwacją i płatnością za kajaki, i trzeba by było na 100% zadeklarować się z obcenością.

Małgoś z Łodzi do mnie nie jest aż tak daleko Zapraszam do mnie a przy okazji pokażę Dolinę Baryczy!


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 17:18, 14 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
Spoko Poli.ja we wglebniku mam basen ale pada nieprzerwanie od 24 h i to bardzo intensywnie.takiego deszczu od lat nie pamietam


Dokładnie! Dawno tak u nas nie lało, po prostu ściana deszczu. Teraz jeszcze ok. już trochę wpija ale martwię się o te nocne prognozy;(
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 17:26, 14 lip 2016


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Milicz chyba podlało, bo straż jeździła w te i z powrotem. U mnie znośnie
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
jazzy 17:33, 14 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
polinka napisał(a)


Niestety na wieczór i noc prognozy zapowiadają kolejne intensywne opady i wiatr dochodzący do 90 km/h. a ziemia coraz mniej chłonna...

U mnie to samo Ale zdjęcie bossskie!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ZieloneWrota 17:34, 14 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Dziewczyny, u nas również nieżle popadało ale póki co nikt i nic nie pływa, a u was normalnie podtopienia prawie, nadzieja na poprawę pogody jakaś?, mam zamiar się w wasze strony wybrać ale raczej pozwiedzać i odpocząć aniżeli osuszać , pozdrawiam
____________________
Agataod początku
aga_pe 17:45, 14 lip 2016


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
ZieloneWrota napisał(a)
Dziewczyny, u nas również nieżle popadało ale póki co nikt i nic nie pływa, a u was normalnie podtopienia prawie, nadzieja na poprawę pogody jakaś?, mam zamiar się w wasze strony wybrać ale raczej pozwiedzać i odpocząć aniżeli osuszać , pozdrawiam


Jutro już ma być lepiej
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Iwk4 18:17, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)
Juziek,Aga, Toszka,Asia, Navi, Martus dzięki za chęć podzielenia się myslami
Tylko po kilku odpowiedziach możemy zauważyć,że dla każdego coś innego jest ważnego w ogrodzie i o to właśnie chodzi! Czekałam czy ktoś napisze-roze

Ja bym napisała, ale spóźniona nadrabiam dopiero teraz
Idę czytać dalej
____________________
Ogródek Iwony II
Kuba 18:23, 14 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Iwk4 napisał(a)

Ja bym napisała, ale spóźniona nadrabiam dopiero teraz
Idę czytać dalej


A ja bym była ciekawa jaką roślinę wybrałby znajomy ogrodnik, nieprzesiąknięty forum
Czekam na raport z jutrzejszej wyprawy
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies