Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

beata_kulesza 08:58, 07 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Chciałabym na pewno rozplennice , róże też by mogły być tylko nie wiem do której rabaty by pasowały. Mam problem z dobieraniem roślin
____________________
Beti - Ogród Beaty
popcorn 08:58, 07 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewik napisał(a)


się robi
od płotka do domu

od domu do płotka

i troche inne ujecie


Ewik juz pokazywalas, nie skojarzylam ze Ty to Ty Podoba mi sie ta rabata, mimo wielkosci. A na srodek moze jakies docelowo duze, placzace drzewo? Buk Purple Fountain np?
Wtedy wraz z jego wzrostem moznaby te rabate zmieniac, dookola niego przesadzic hortensje ktore teraz sa pod sciana; rabata zrobilaby sie trojwymiarowa i inaczej wygladala z kazdej perspektywy? Taki luzny pomysl, a tak w ogole to podoba mi sie ta rabata
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:59, 07 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
beata_kulesza napisał(a)






Tutaj pasem z 5 rozplenic, za tymi kulkami po lewej (4 szt)? Przed nimi wiecej tych zurawek - takich samych - poletko?
A za tym zielonym po prawek z 5 róż okrywowych, np The Fairy - różowe? Kwitną całe lato i są samoczyszczące, nic nie trzeba robić, okrywać/kopczykować na zimę też nie
____________________
Mój nowy ogródek
beata_kulesza 09:24, 07 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dzięki za wskazówki rozplennice w tym miejscu by pasowały a jeśli chodz o róże z drugiej strony to chyba nie bardzo bo rosną tam z brzegu hortensje vanilki które przebarwiają się na różowo (podobno mam je pierwszy rok więc zobaczymy). Widziałam kiedyś zestawieni róż z rozplennicami. Wyglądało bajecznie.
____________________
Beti - Ogród Beaty
popcorn 12:23, 07 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Masz tu bardzo duzo miejsca, ja bym posadzila po prostu drzewa lisciaste, a dopiero pod nimi cos. Z drzew - buka purple fountain widzę na tej rabacie powyżej, na środku - i bordowe liście by łądnie grały z różowiejącymi kwiatkami vanilek.
powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
beata_kulesza 13:30, 07 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dzięki
____________________
Beti - Ogród Beaty
Ewa_w_ogrodzie 23:23, 07 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Przemyślałam temat i bardzo wzorując się na projekcie Malgosik i wskazówkach Popcarol wyrysowałam takie wersje poradźcie czy to się nadaje
wersja 1 Miłorząb Mariken, tawułki białe, trzmieliny żółtozielone i żurawki limonkowe


wersja 2 Miłorząb, tawułki, trzmielina białoobrzeżna, hosty


wersja 3 Miłorząb, tojeść, trzmielina białoobrzeżna, hosty



wersja 4 Miłorząb, hosty, trzmielina białoobrzeżna, żurawka peach flambe
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 23:23, 07 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Przemyślałam temat i bardzo wzorując się na projekcie Malgosik i wskazówkach Popcarol wyrysowałam takie wersje poradźcie czy to się nadaje
wersja 1 Miłorząb Mariken, tawułki białe, trzmieliny żółtozielone i żurawki limonkowe


wersja 2 Miłorząb, tawułki, trzmielina białoobrzeżna, hosty


wersja 3 Miłorząb, tojeść, trzmielina białoobrzeżna, hosty



wersja 4 Miłorząb, hosty, trzmielina białoobrzeżna, żurawka peach flambe
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Malgosik 23:37, 07 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja bym dała wyższego miłorzęba
i więcej zieleni, żeby nie było wszystko zielono żółte, albo wszystko dołem zielono-białe

tojeść to raczej do słońca?
coś forumki narzekają na nią...

podobają mi się białe tawułki, w nogach miłorzęba biało zielone hosty
____________________
Ogród na glinie
Sonka 08:10, 08 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Jaka to wystawa? albo hosty albo tojeść, zupełnie inne wymagania. Ja bym pod mur dała hortensje Limelicht,(lub inną jaką lubisz) wyższego Marikena a z przodu albo żurawki albo trawki zimozielone, albo niską odmianę laurowiśni, jak ma Madżenka. Jaka szerokość rabatki jest?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies