Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

popcorn 09:08, 08 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewa,
tojesc zdecydowanie nie, tam masz ciemno przecież!!

Mariken, w skarpecie z biało-zielonych host (np patriot), białe tawułki i wystarczy! pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Malgosik 09:16, 08 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
popcarol napisał(a)
Ewa,
tojesc zdecydowanie nie, tam masz ciemno przecież!!

Mariken, w skarpecie z biało-zielonych host (np patriot), białe tawułki i wystarczy! pozdrawiam!!


Jestem za.
W końcu w ogrodzie prędzej czy później znajdzie się jeszcze cała masa różnych roślin.
Tylko że powyższe zestawienie będzie zimą całkiem łyse.
Dorzuciłabym coś zimozielonego.
A może przed tawułkami tudzież hortensjami zrobić niski ekranik bukszpanowy i zakręcić nim w lewo do wejścia?
____________________
Ogród na glinie
gardney 11:17, 08 sie 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie! Mam spory problem. Nie potrafię wymyślić ułożenia dla moich roślinek na żwirku. Majbardziej mam problem z miejscem po lewej stronie. Mam do dyspozycji dwa cisy na pniu dużo bukszpanowych kulek rozplenicę do podziału, mam zaplanowane że co roku tak jak teraz będą stały trzy surfinie w donicach przy brzegach trawnika, studnia też będzie obłożona donicami z kwiatami. Myślałam o karmniku ościstym w okoliy studni. W lewym rogu za bukszpanami chciałabym posadzić cymbalarię murową lnicę, teraz mam tak kanwalnika i mimo że mi się ładnie rozmnożył to teraz go nie widać (kiedyś nie miałam tego murka od strony chodnika. Trochę mam monotonnie na tej rabacie bo w tym pustym miejscu stało drzewko akacjowe którego się pozbyłam i teraz nie wiem co dalej. Doradzicie mi?

Myślałam o tym żeby w miejscu tego bukszpana na lewo od surfinii formować trzy małe stożki cisowe a na lewo od nich trochę wyżej dać te dwie kule na pniu jedna obok drugiej
A tutaj moje dzieło sprzed dwóch dni dosadziłam trzy małe kulki wokół bukszpana. Obok kranu chcę dać rozplenicę żeby go trochę zasłonić, nie wiem co dać w prawym kącie u góry
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
popcorn 11:20, 08 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Malgosik napisał(a)


Jestem za.
W końcu w ogrodzie prędzej czy później znajdzie się jeszcze cała masa różnych roślin.
Tylko że powyższe zestawienie będzie zimą całkiem łyse.
Dorzuciłabym coś zimozielonego.
A może przed tawułkami tudzież hortensjami zrobić niski ekranik bukszpanowy i zakręcić nim w lewo do wejścia?


Dobry pomysl z bukszpanową obwódką ewentualnie przed hostami puscic troche runianki japonskiej - zamiast bukszpanu?
a zamiast marikena cisowa kulka na pniu? Ale ani mariken ani cisowa kulka nie są wiejskie, a Ewa tak chciała ale dom tez nie bardzohmm
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:21, 08 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
gardney napisał(a)
Witajcie! Mam spory problem. Nie potrafię wymyślić ułożenia dla moich roślinek na żwirku. Majbardziej mam problem z miejscem po lewej stronie. Mam do dyspozycji dwa cisy na pniu dużo bukszpanowych kulek rozplenicę do podziału, mam zaplanowane że co roku tak jak teraz będą stały trzy surfinie w donicach przy brzegach trawnika, studnia też będzie obłożona donicami z kwiatami. Myślałam o karmniku ościstym w okoliy studni. W lewym rogu za bukszpanami chciałabym posadzić cymbalarię murową lnicę, teraz mam tak kanwalnika i mimo że mi się ładnie rozmnożył to teraz go nie widać (kiedyś nie miałam tego murka od strony chodnika. Trochę mam monotonnie na tej rabacie bo w tym pustym miejscu stało drzewko akacjowe kturego się pozbyłam i teraz nie wiem co dalej. Doradzicie mi?


zdjęcia??
____________________
Mój nowy ogródek
gardney 11:27, 08 sie 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Już wkleiłam, przepraszam to mój pierwszy raz...
Acha no i jeszcze jedną sprawą jest to że chciałabym nie mieć bardzo bardzo wymagających roślinek tylko takie pewniaki powiedzmy oMam jeszcze do dyspozycji bardzo dużo bordowych żurawek i goździka coconut sunday. Wystawa bardzo słoneczna patelnia, będzie linia kroplująca.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Ewa_w_ogrodzie 13:04, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Sonka napisał(a)
Jaka to wystawa? albo hosty albo tojeść, zupełnie inne wymagania. Ja bym pod mur dała hortensje Limelicht,(lub inną jaką lubisz) wyższego Marikena a z przodu albo żurawki albo trawki zimozielone, albo niską odmianę laurowiśni, jak ma Madżenka. Jaka szerokość rabatki jest?


Raczej cienista chociaż miałam tam tojeść i w miarę sobie radziła bo od 14 jest słońce, ale rzeczywiście będę kombinować raczej z tawułkami i hostami. Rabatka wąziutka 70 cm niestety
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 13:12, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Malgosik napisał(a)
ja bym dała wyższego miłorzęba
i więcej zieleni, żeby nie było wszystko zielono żółte, albo wszystko dołem zielono-białe

tojeść to raczej do słońca?
coś forumki narzekają na nią...

podobają mi się białe tawułki, w nogach miłorzęba biało zielone hosty


Dzięki i tak chyba zrobię tylko może trzmielinę po lewej na bukszpana zamienię to będzie bardziej zielono i zimą też. A jakieś drzewko zimozielone nie zaduże żeby mni nie wyrosło jak szalone? Czyli żurawek nie dawać?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 13:13, 08 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
popcarol napisał(a)
Ewa,
tojesc zdecydowanie nie, tam masz ciemno przecież!!

Mariken, w skarpecie z biało-zielonych host (np patriot), białe tawułki i wystarczy! pozdrawiam!!


Ok tojeść skreślam, a z żurawek też zrezygnować? Myślałam że przydałby się jakiś kolor???
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
gardney 13:28, 08 sie 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
tak sobie rozrysowałam w paint opcje o których myślę pierwsza wygląda tak: te narysowane trawy to rozplenice, kulki to sama nie wiem: bukszpan czy może świerk globosa.
Druga opcja: Z tym że za stożkami po obu stronach byłyby rozplenice.
Czy widzicie tu miejsce dla żurawek np albo dla jakichś innych roślin, np iglaków płożących? Która opcja jest lepsza?
Czy może nie jest tu za dużo kulek?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies