Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

gardney 13:09, 14 sie 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
popcarol napisał(a)
hej,
posadziłabym szpaler, po prostej (nie na mijankę), od lewej do prawej, po obu stronach domku. I jak dorwiesz gdzieś na pniu, to też mogłaby być, jako nawiązanie do szpaleru. Te stożki i kule które rysowałaś są ok, dobre masz wyczucie
Muszę zmierzyć co ile moje limki rosną, jutro Ci napiszę, ale chyba gęściej niż co 1,5 m jednak. Bobo jest mniejsza, dzisiaj widziałam. Ale nie podobały mi się jak przekwitły - brzydk brązowiały im kwiatki. Nie wiem czy w szkółce je zaniedbali, zasuszyli np, czy one tak mają???


Hej będę czekać na informacje odnośnie gęstości sadzenia
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
MarzenaG 13:14, 14 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
popcarol napisał(a)
hehe no co zrobić
a może posadź tam zupełnie co innego, nie wiem, w rzędzie kilka (7?) kolumnowych drzewek - buków, grabów? Osłonią paskudztwo, za parę lat...
a pod nimi szpaler hortensji itd?
A umbry gdzie indziej?


Te buki i graby myślisz zamiast szmaragdów? za parę lat....()jejciu i to szkaradztwo jest zaraz na początku mojego ogródka ;(
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 13:29, 14 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
MarzenaG napisał(a)


Te buki i graby myślisz zamiast szmaragdów? za parę lat....()jejciu i to szkaradztwo jest zaraz na początku mojego ogródka ;(


albo buki albo graby, szpaler takich samych, zamiast szmaragdów. Szmaragdy ile mają max - ze 3m? a to szkaradzieństwo i tak będzie wystawać znad buk np Dawyck gold - ładny z żółtymi przyrostami ma docelowo 15m
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:30, 14 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
gardney napisał(a)


Hej będę czekać na informacje odnośnie gęstości sadzenia


sorki, nie zmierzylam jeszcze, mysle ze ok 80 cm? dam znac pozniej
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 14:01, 14 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
popcarol napisał(a)


albo buki albo graby, szpaler takich samych, zamiast szmaragdów. Szmaragdy ile mają max - ze 3m? a to szkaradzieństwo i tak będzie wystawać znad buk np Dawyck gold - ładny z żółtymi przyrostami ma docelowo 15m


Faktycznie, świetny pomysł z tym bukiem muszę poczytać, wielkie dziękiKarolciu
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Karol99 15:13, 14 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witajcie Mam w planie zrobić rabatę która zaczynać sie bedzie od świerka zwyczajnego, a konczyla na brzozie. Chciałbym tam chociaż ze dwie hortensje bukietowe, hosty, trawy ozdobne i tawułe japońską przed śliwą wiśniową, a takze inne gatunki roslin jakie mi podpowiecie.. Czy ktoś z was ma jakieś pomysły jak to ładnie ze sobą skomponować?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
popcorn 15:56, 14 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Karol,
zrób rabatę tak, by obejmowała wssystkie drzewka posadzone blisko tujek. Czemu te po prawej od swierka chcesz zostawic na trawniku? Srednio sie tam kosi, coo?

Najciezsza praca przed Toba - wyznacz rabate np wężem ogrodowym, pokaz szerszy plan 0czy polkolista, czy prostokatna - nie wiem co tam barzdiej pasuje nie widzac reszty?
Zdejmij darń z całej rabaty, przekop ziemię z obornikiem/kompostem i najlepsza czesc - sadzenie hortensje ogrodowe i trawy - miskanty, rozplenice, z przodu carexy, moze plamami wrzosy? - i bedzie pieknie
____________________
Mój nowy ogródek
Karol99 16:02, 14 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
po prawej są sosny i cięzko jest już tam wejść z wrzosami to bardzo dobry pomysł, myślałem też o tuji golden globe, podsadzoną np. trawami.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
popcorn 17:16, 14 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przydałoby się niemniej zdjęcie z szerszą perspektywą. Tujka jak będzie zacieniona, nie będzie ładnie wyglądała. Już lepszy żółty cis (są kolumnowe, David bodajże, o żółtych końcówkach igieł też) - one zniosą zacienienie (a świerki i sosny duże rosną). Cis Elegantissima też jest żółty i możesz go ciąć w kulkę (co nie bedzi ełatwe ale chyba możliwe)
Dużo traw, hortki bukietowe i będzie cudnie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Karol99 17:45, 14 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dziekuje bardzo
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies