Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 11:43, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa, miałam coś napisać, ale widzę, że Danusia już Ci doradziła.
Ekranik z berberysa, to będziesz musiała chyba trochę odsunąć, bo tam opory betonowe pewnie są dla kostki. Ale kulek nie rób tam w rządku, tylko zwarty ekran.
____________________
Ogród na glinie
Sonka 12:11, 17 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
BASIA8 napisał(a)
Witam Serdecznie wszystkich odwiedzających ten wątek - chciałam uzyskać poradę na temat rabatki w rogu ogrodu. Dodam że pod betonowym płotem rosną Brabanty a przy panelach ogrodzeniowych świerki. Tak jak narysowałam czarną linią chcemy rabatkę w półkolu, ale nie do końca mnie przekonuje widok takiej dużej rabatki wysypanej korą lub żwirem z doborem roślin też mam problem, może ktoś coś podpowie
Pozdrawiam






Basia8, ja zmieniłabym jej kształt, odwróciłabym, tam gdzie masz największą wypukłość, wklęsłość, takie dwie fale.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BASIA8 13:18, 17 sie 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Zmiana kształtu to na pewno dobry pomysł
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
martika 16:24, 17 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki Anitko i Ago, może faktycznie Vanilki plus Variegatus, ML mam juz w ogrodzie i myslę, że w ten ru dałabym innny, a moze Gracillimus?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 16:29, 17 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
A jeszcze pytanie czy Miskant ML nie jest za niski do Vanilek?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Magda_ 17:59, 17 sie 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ML rosnie do 1,5 max Gracek jest wyższy - dużo wyższy
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
popcorn 18:37, 17 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
martika napisał(a)
A jeszcze pytanie czy Miskant ML nie jest za niski do Vanilek?


Miałam taką samą zagwozdkę, ale wymyśliłam że miskanta dam lekko przed hortkami, żeby go było widać całego Chyba ze gracilimus, wtedy hortki go nie zjedzą, bo jest sporo wyższy, docelowo. Ciekawe kiedy, u mnie drugi rok i jaki wsadziłam taki jest hihi
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:40, 17 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Basia, a nie lepiej byłoby tak?


Drzewa żeby znalazły się na rabacie, a w środku wklęśnięcie I tak pewnie spora ta rabata wyjdzie..
____________________
Mój nowy ogródek
ada14 20:13, 17 sie 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 19
Mam pergolę z 2 pnącymi różami, mają po około 5 lat. Mogę ją przesadzić w inne miejsce?
Jeśli tak, to chętnie przy każdej zrobiłabym mini- rabatkę złożoną z:
hortensja drzewiasta lub ogrodowa w donicach (chcę sama zrobić sadzonki), lawenda, aster alpejski, goździk. Chcę utrzymać kolorystykę różowo- fioletowo- białą. Pergola jest dość niska i raczej nie uda mi się wykorzystać jej jako przejścia, ale mogę zrobić a'la ściankę. Zastanawiam się co mogłabym wysadzić pod nią. Wasze pomysły mile widziane.
popcorn 21:05, 17 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ada14 napisał(a)
Mam pergolę z 2 pnącymi różami, mają po około 5 lat. Mogę ją przesadzić w inne miejsce?
Jeśli tak, to chętnie przy każdej zrobiłabym mini- rabatkę złożoną z:
hortensja drzewiasta lub ogrodowa w donicach (chcę sama zrobić sadzonki), lawenda, aster alpejski, goździk. Chcę utrzymać kolorystykę różowo- fioletowo- białą. Pergola jest dość niska i raczej nie uda mi się wykorzystać jej jako przejścia, ale mogę zrobić a'la ściankę. Zastanawiam się co mogłabym wysadzić pod nią. Wasze pomysły mile widziane.


hej, zrób zdjęcie. Co to za róże, jak duże urosły? Prawdopodobnie nie uda Ci się ich przesadzić skutecznie, tj żeby nie padły, róże mają palowe korzenie, chociaż może to jest pnąca taka drobna... spróbować można, ale musisz się liczyć z tym że mogą nie przeżyć przeprowadziki.
A po co ta pergola, jeśli róze usuniesz? Zrób tam może normalną rabatę, z roślinami o jakich piszesz? Czemu hortensje w donicach? Na rabacie chcesz je ustawić? hmm... zwykle doniczkowe rośliny stawia się tam gdzie nie można ich wsadzić w grunt - na tarasie, na podjeździe z boku itd...
jaka tam jest wystawa? pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies