Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa 20:55, 16 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Karolcia, bardzo zabawnie napisałaś - wątek z pytaniami do popcarol. Aż Ci chciałam założyć....;D

Miałam rozbić skarbonkę i lecieć do Wiesz Kogo po projekt, ale muszę poprzestać na pytaniach do Ciebie.


Chce miskanty z hortensjami i cisami, do tego róże z przyjacielem jakimś i brzozy z rozplenicą.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 21:16, 16 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A_gawa napisał(a)
Jaki powinien być wymiar rabaty na hortensje i miskanty? Do nich ekran cisowy.


Nieprecyzyjne pytanie, wszystko zalezy od miskantów, jakie?

Gracillimus to całkiem co innego niż Morning Light, pierwszy potrzebuje więcej niż metr średnicy, a drugi 70-80 cm.

Dziwne pytanie z tym wymiarem Raczej wklej rysunek i wymiary i zapytaj czy się to zmieści, wymiar może mieć 20 metrów, ale i dwa metry
Podejdź do tego z innej strony.

Skarbonki nie musisz rozbijać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 22:43, 16 sie 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Popcarol dziękuję serdecznie za odpowiedź, zresztą Danusiu, też dziękuję taka krótka wypowiedź a jaka treściwa, jak to jest że na Ogrodowisku można się tyle dowiedzieć, nawet taki matołek ogrodowy jak ja może zamarzyć o swoim ładnym kawałeczku ziemi super. Jesteście wielkie
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
martika 09:41, 17 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam posadzoną w rogu na tle Smaragdów Nigre( korona na wysokisci 160cm), chcę ją podsadzić hortensjami na przemian z Miskantem( mam tam ok 6 m długości w sumie). Myślałam o Anabell z Gracilimusem lub Variegatusem? W ich nogach coś zimozielonego. Który z miskant ów bedzie lepszy?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 09:46, 17 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wklejam jeszcze zdjęcie tego miejsca
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Ewa777 09:58, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Gardenarium napisał(a)
I lawenda i białe róże i różowe jeżówki zwykłe, ciemnoróżowe. Bukszpan bym sobie darowała.

A może bordowa obwódka z ciasno posadzonego berberysu Bagatelle? POdkreślisz pięknie tym kolorem.



Czytam po raz n-ty Twoją odpowiedź, Danusiu, i chyba wreszcie zrozumiałam Chodziło Ci, żeby stworzyć rabatkę, ze wszystkich tych roślin - lawendy, białych róż i jeżówki różowej? A nie wybrać jedną z nich na wypełnienie?
Berberys Bagatelle bardzo mi się podoba. Widziałam go wczoraj na żywo
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
agam 10:35, 17 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Martika bardzo ładnie wygląda variegatus i hortensja vanille fraise. Anabelki bym nie sadzila, za bardzo się pokłada.
____________________
Aga i Ogródek Agam
anita_kazmie... 10:57, 17 sie 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Zgadzam się z agam,vanille fraise to moja ulubiona hortensja a miskanty to może gracillimus?albo variegatus albo morning light?
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Gardenarium 11:18, 17 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa777 napisał(a)



Czytam po raz n-ty Twoją odpowiedź, Danusiu, i chyba wreszcie zrozumiałam Chodziło Ci, żeby stworzyć rabatkę, ze wszystkich tych roślin - lawendy, białych róż i jeżówki różowej? A nie wybrać jedną z nich na wypełnienie?
Berberys Bagatelle bardzo mi się podoba. Widziałam go wczoraj na żywo


Tak, mieszana rabata jest njpiękniesza ale tylko 3-4 gatunki i idealnie dobrane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 11:18, 17 sie 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witam Serdecznie wszystkich odwiedzających ten wątek - chciałam uzyskać poradę na temat rabatki w rogu ogrodu. Dodam że pod betonowym płotem rosną Brabanty a przy panelach ogrodzeniowych świerki. Tak jak narysowałam czarną linią chcemy rabatkę w półkolu, ale nie do końca mnie przekonuje widok takiej dużej rabatki wysypanej korą lub żwirem z doborem roślin też mam problem, może ktoś coś podpowie
Pozdrawiam




____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies