Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

skarabeusz 20:49, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Może irga Dammera Major i czosnki?

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 21:10, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Donia72 napisał(a)
I znowu ta moja nieszczęsna rabata co tu posadzić?
Rabata jest za domem, raczej nie jest na widoku z ogrodu, tylko z okna pokoju i kuchni. Tak jak widać jest tam karmnik i ptaszki zimą mają raj za płotem rosną dzikie wiśnie i morwa i tam ptaki mają schronienie. Karmnik będzie miał nową "nogę". Rosną tutaj berberysy, pięciorniki, bukszpan no i marcinki (z czasem do wykopania). Z drugiej strony karmnika są trzy hortensje ogrodowe, mam tam posadzone naparstnice, ostróżki, werbenę i orliki. Na końcu rabaty są tuje, które muszą tam rosnąć, bo zasłaniają pojemniki z ziemiąWzdłuż obrzeża rosną podzielone żurawki.



Może wiciokrzew hall's prolific i trawy, funkie, tawuły i dabrówka i bukszpany?
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
maggra 21:15, 10 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
skarabeusz napisał(a)
Może irga Dammera Major i czosnki?



Olo to moja rabatka
Ale fajnie dziękuję.

Ja już dojrzewania powoli do połączenia irgi poziomej ( chodzi mi o przebarwianie liści) i jakieś niskiej żółtej odmiany tawuły japońskiej np. Goldflame lub niskiej trzmieliny fortune'a. Tylko nie bardzo jeszcze wiem jak to rozplanować?

P.s
W jakim programie można tak sobie powklejac roślinki?
____________________
skarabeusz 21:47, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Moim zdaniem ładnie sie wybarwia, ale zimą gorzej wygląda




masz podpisane obrazki:GardenPuzzle
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Donia72 22:23, 10 paź 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Ale mi się podoba nowe wcielenie mojej rabaty Mina mojego męża jak to zobaczył...bezcenna
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Malgosik 22:57, 10 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
magdalena z tym udarem to ostrożnie, bo się kostka i schodki zawalą
____________________
Ogród na glinie
maggra 23:17, 10 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Malgosik napisał(a)
magdalena z tym udarem to ostrożnie, bo się kostka i schodki zawalą


ważne aby dom sie nie zawalił schodki bedą wymieniane bo dostaną nową kostkę, wiec jakby co, to tylko przyspieszy prace.

Małgosik czy masz może rozeznanie jaki system korzeniowy ma irga pozioma i Ew tawuła Goldflame? Czy płytko sie korzenią? Czy trzeba kopać, kopać, kopać
____________________
Anias 00:00, 11 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Takie wspaniałe rady i pomysły w tym wątku że pozwolę sobie i tu umieścić moją "pożal się Boże" rabate.
Jest ona za domem, obok tarasu, pod oknem salonu. Od strony północnej. W lecie jest tam słonce rano i popołuniu. Jesienią juz prawie wcele nie ma słońca.

tu widac umiejscowienie

z góry

stare zdjęcie ale tu widac ze jest tam usypana górka...

zamysł był zeby zrobic skalniak... ale co to za skalniak skoro rośliny na skalniak lubia słońce. A tam słonca mało. Kamienie tez nie takie miały byc, no ale koszta.
Teraz wiem ze napewno je wywale.
Chciałabym coś.. własnie sama nie wiem co. Hortensje, żurawki, hosty..
Ale jak to poukładać? pomocy!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Malgosik 09:58, 11 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
magdalena_grabowska napisał(a)


ważne aby dom sie nie zawalił schodki bedą wymieniane bo dostaną nową kostkę, wiec jakby co, to tylko przyspieszy prace.

Małgosik czy masz może rozeznanie jaki system korzeniowy ma irga pozioma i Ew tawuła Goldflame? Czy płytko sie korzenią? Czy trzeba kopać, kopać, kopać


ja nie mam pojęcie, musisz poczytać
ale jak ziemi mało to i słabiej wilgoć się będzie trzymać
____________________
Ogród na glinie
popcorn 18:48, 11 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Donia72 napisał(a)
Ale mi się podoba nowe wcielenie mojej rabaty Mina mojego męża jak to zobaczył...bezcenna


Pięknie Ci narysowała koleżanka, do dzieła!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies