Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Olili 20:47, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
monika_skibi dokładnie tak jak piszesz - ja nie chcę (czytaj nie mogę) mieć ogrodu takiego jakie tu u wielu oglądam ,to musi być ogród skrojony na moje możliwości

Od strony sąsiada myślę o świerkach serbskich,bo wyższe bardziej zasłonią i coś jeszcze tylko dla przełamania koloru
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 20:51, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Skarpę dla wygody też chciałam czymś zapełnić,bo jak była tam trawa to koszmar to wycinanie bród przy rancie tarasu..ale żeby jednak nie obsadzić bezsensownie to tu podpytuję
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 21:00, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
lew_ogrodowy napisał(a)
Olili, załóż swój wątek.

Problem z wątkiem,bo myślę,że nieładnie go zakładać a potem niesystematycznie prowadzić, a u mnie to tym grozi,gdyż moim życiem zarządza choroba - niestety. Jest nieprzewidywalna,w moich lepszych okresach dolegliwości są do wytrzymania ,ale co rusz nastają momenty całkowitej nieprzydatności do niczego o różnym czasie trwania takiego stanu.
Nawet miałam obiekcje w ogóle się tu ujawniać
Zmotywowała mnie moja ośmioletnia córcia mówiąc mamo zaloguj się tam wreszcie,bo to jest przecież relaks dla ciebie.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
monika_skibi... 21:04, 12 paź 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Olili napisał(a)
monika_skibi dokładnie tak jak piszesz - ja nie chcę (czytaj nie mogę) mieć ogrodu takiego jakie tu u wielu oglądam ,to musi być ogród skrojony na moje możliwości

Od strony sąsiada myślę o świerkach serbskich,bo wyższe bardziej zasłonią i coś jeszcze tylko dla przełamania koloru

Na tle zieleni ślicznie wyglądają krzewy o czerwonych liściach np klon crismon centry,jabłoń ozdobna malus royalty, klon japoński,śliwa wiśniowa pissardii lub nigra oraz niezawodne berberysy orange rocket, berberys red rocket, bezproblemowe są i dają ładny czerwono kontrast dla zieleni
21:07, 12 paź 2014
Ale tutaj nie ma żadnego przymusu, żeby pisać regularnie. Piszesz, kiedy możesz, kiedy masz ochotę, to Twój wątek i Ty w nim rządzisz, a i nam będzie łatwiej się z Tobą komunikować. Zobaczysz, będzie naprawdę miło, będą wpadać goście, to będzie Twój kawałek przestrzeni na Ogrodowisku. Ale decyzja jest oczywiście tylko Twoja. Pozdrawiam mocno!
popcorn 02:12, 13 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Olili załóż swój wątek, możesz pisać raz na rok nawet, nikt nie ma żadnego przymusu a będzie łatwiej doradzać! Mogą zostać te jałowce które masz, dosadź ich po prostu więcej i trzebaby coś w kontrastowym kolorze znaleźć.
Od sąsiada żywopłot z serbów to dobry pomysł, ale ciut dalej od siatki niż Danusia sadzi, bo będziesz miała problem z podcinaniem. Posadź tak żeby nie trzeba było podcinać. Rabatę za domkiem jakoś się ogarnie, ale przydałoby się więcej fotek, też pozostałej części ogrodu, żeby spójnie to wyglądało.
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 09:55, 13 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Dzięki,dzięki zapaliłyście mnie dziewczyny do tego wątku hurra hurra, ogarnę się i założę, zdjęcia reszty działki porobię
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
igacz3 12:58, 13 paź 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
A czy ja też muszę założyć wątek, żebyście pomogli mi ukwiecić moją altankę?
____________________
maggra 13:13, 13 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Witajcie,

Rabata ogarnięta.
Może nie jest to najbardziej wyrafinowana rabata, ale zrobiona na miarę możliwości gruntowych które tam były.

Bardzo dIękuje wszystkim za pomoc, porady i chęć pomocy - jesteście nieocenieni a Wasze podpowiedzi bardzo inspirujące.

Rabata miała wyglądać trochę inaczej i miało byč więcej nasadzeń, ale stanęło niestety tylko na 3 irgach poziomych i 3 trzmielinach. Mam nadzieję, ze się rozrośnie i będzie dobrze

Przed:


W trakcie:


Po:



Została tam rozwalona mega twarda powierzchnia( chwała dla mojego męża) i nawiedzone ponad 500 l ziemi i na tym posadzone roślinki.

Ekobord który tam widzicie był przymusem bo za nim jest z 15 cm ziemi bo pod spodem beton chyba nie do ruszenia

I tutaj pytanie do Was co tam zrobić? Wysypać grys? Bo na 15 cm ziemi to chyba nic nie urośnie Czy może coś innego? bo tak zostać to nie może

____________________
miss_house 13:19, 13 paź 2014

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
FAJNIE! a w tej części najbliżej wejścia może zrobisz skalniak?
i w nim powsadzasz rośliny?

<i Mąż dał radę! ...wierzyłam w Niego!>
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies