Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

monika_skibi... 18:47, 12 paź 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3596-ogrod-ze-skarpa
popcorn 18:48, 12 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Olili napisał(a)


Fajny ten ekran z tujek

Nie masz żywopłoty wzdłuż płotu, od sąsiada? Chcesz żywopłot, czy tylko grupę nieregularną drzewek?
Co to za domek, czemu służy? Czym podyktowany został kształt tej rabaty? Bo jest długa i dziwny ma kształt, domek będzie sporo zasłaniał...
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
monika_skibi... 18:48, 12 paź 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2014-skarpa
popcorn 18:53, 12 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Olili napisał(a)
I jeszcze jedna bolączka - skarpa przy tarasie,jej długość to 13,5m szerokość 1,3m
Posadzone są tuje szmaragd w odstępie 1m (będę ciąć ,bo nie chcę szczelnej zasłony) nie do końca skarpy gdyż z drugiej strony powstaną schodki(bo dzieci biegają tam na skróty na plac zabaw),pomiędzy tujami jest jałowiec płożący golden carpet,przy obrzeżach tarasu macierzanka(strona południowa) i koło schodków chciałam dosadzić coś na pniu i tak miało to się rozrastać ale oglądam te wszystkie ogrody i spać nie mogę..myślę,że może tam wsadzić berberysy admiration...????na całej skarpie? Tylko wtedy tejałowce płożące musiałabym wysadzić chyba?
P.S.
Tych tuj w donicach nie będzie
Proszę mądre głowy o rady, inne pomysły


tutaj akurat szmatę bym wywaliła, zupełnie. Berberysy admiration to słaby pomysł, one małe i kuliste i nie zasłonią, chyba że ze 100szt posadzisz Proponuję jałowce płożące, tawułki żółtolistne dla koloru, posadzone grupami (np 10x jałowiec Wiltonii - ładny niebieski kolor, 10 tawuła Golden Proncess). berberysy to słaby pomysł skoro tam dzieciaki biegają..

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 19:43, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
monika_skibi...będę się zapoznawać z wątkiem skarpa

popcarol, żywopłotu od strony sąsiada nie mam (też się dziwię ) i teraz chcę mieć, najpierw myślałam o nieregularnym zasadzeniu drzew iglastych, ale od jakiegoś czasu myślę by posadzić tam szpaler serbów, bądż szmaragdów,choć bliższa jestem serbom.
Kształt rabaty nawiązuje do reszty zagospodarowań na działce (których nie widać-bo nie mam jeszcze śmiałości)np. do drogi od bramy do garażu wolnostojącego) ,która też trochę faluje ,domek jest dla dzieci (będzie przemalowany na taki jasny kolor jak plac zabaw- ale niestety póki co nie dałam rady - farba stoi)
Raczej musiałoby być tak stworzone wrażenie,że zza domku " wyglądają" rośliny.

Ekran z tujek powstał, jak jeszcze miałam nadzieję,że wyzdrowieję i w planach było jeszcze kilka takich tylko mniejszych i w ogóle więcej roślin formowanych ,dostrzyżonych pod linijkę itd..w praktyce wyszło,że koncepcja musiała ulec całkowitej zmianie,ale pomyślałam sobie,że może kiedyś, z pomocą Waszą na tle tego ekranu powstanie rabata ,która się jakoś wkomponuje w resztę ogrodu..
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:51, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386


tutaj akurat szmatę bym wywaliła, zupełnie. Berberysy admiration to słaby pomysł, one małe i kuliste i nie zasłonią, chyba że ze 100szt posadzisz Proponuję jałowce płożące, tawułki żółtolistne dla koloru, posadzone grupami (np 10x jałowiec Wiltonii - ładny niebieski kolor, 10 tawuła Golden Proncess). berberysy to słaby pomysł skoro tam dzieciaki biegają..

pozdrawiam!

a te jałaowce płożące golden carpet które tam rosną - mogłabym np. ich dosadzić więcej??

dzieci nauczą się chodzić po schodkach a pies nie .. stąd pomysł z berberysami (ale pies nieduży ,więc aż takiej konieczności z tymi berberysami nie ma)
muszę zerknąć na odmianę tej tawułki,o której mi piszesz,

bardzo dziękuję za zainteresowanie moimi rabatkami
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:54, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Tawułka fajna,tylko wtedy te jałowce faktycznie musiałabym zamienić ,bo te co mam zlewałyby się kolorem.
I jeszcze myślę o czymś wyższym po prawej stronie schodków, tylko o czym..? Wie ktoś ?
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
20:26, 12 paź 2014
Olili, załóż swój wątek.
Olili 20:31, 12 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
A ja przed chwilą wróciłam od Ciebie ,piękne zdjęcia podziwiałam ,choć śladu po sobie nie zostawiłam
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
monika_skibi... 20:38, 12 paź 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Przepraszam, że tak piszę ale jesli masz taki poważny problem ze zdrowiem to może zrezygnuj z zakładania ogrodu.W ogrodzie ozdobnym zawsze musisz coś robić, nie mam na mysli pielenia ale są inne prace, ścinanie uschniętych przekwitłych roslin, rozsadzanie odmładzanie itp.Owszem iglaki od strony sąsiada jak najbardziej polecam szmaragdy, maja sliczną barwe i nie żółkną zimą.Mozna posadzić kilka ozdobnych duzych drzew, klony grujecznik i nie zawodne hortensje bukietowe.Ja ostatnio kupiłam 6 krzaków hortensji Polarny Miś, jestem nimi zachwycona kwitną całe lato do jesieni,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies