Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BASIA8 15:23, 01 wrz 2015


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
violinek napisał(a)


I widoczek z boku


Witaj Violinek Pięknego Masz niwaka Ja jestem laikiem - ciężko mi coś doradzić - zaglądam i czekam na odzew Naszej Szefowej Danusiu - mam cichutką nadzieję że zajrzy i mądre rady Ci udzieli.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
violinek 15:31, 01 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Borbetka 16:31, 01 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nieźle sobie radzi ten jałowiec po stronie północno-wschodniej. Świetne niwaki. Rododendrony pasem z tyłu daj, jak wcześniej napisano, a po prawej też cis w żywopłocie. I koniec, więcej bym nie sadziła. O kamieniu na wyściółkowanie pomyśl, może nie biały? Inny odcień, w brązy lub szarości? Niwaki najładniej w kamieniu albo piasku wyglądają. Kora mi jakoś nie pasuje. Mam dwa jeden w korze, a drugi w kamieniu i ten drugi zdecydowanie lepiej się prezentuje.
____________________
borówcowy wizytowka
violinek 16:43, 01 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Borbetko dziekuje za szybki odzew ...czyli nie jest tak zle z moja koncepcja ... zdaje sobie sprawe , ze w kamieniu byloby lepiej ..ale nawet widoczne pod murem otoczaki zachodza nalotem ...
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Gardenarium 19:11, 01 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
violinek napisał(a)


I widoczek z boku


Ja to już dziś widziałam rankiem i sobie pomyślałam: ot, fajnie zrobiła kobieta..nie wiedziałam ze ja tak poradziłam. Super wyszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_snopek 21:29, 01 wrz 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Pięknie to wyszło wystarczyło mieć starego jałowca i jest git
____________________
Paweł - Ogród pod górą
chelll 23:26, 01 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziewczyny mam rabatę w kształcie koła - średnica 7 metrów. Pełne słońce - patelnia. Rabata przy wjezie,pokazowa. Musi być zrobiona na tip-top i być atrakcyjną przez cały rok i z każdej strony . Wokoł duzo miejsca. W tle wiekowe lipy. Teraz rosną tam mikrobiot syberyjskie i werbeny



Do rzeczy:
Chciałam tam posadzić trzy ambrowce. W ich nogach ( na środku) zostawić z cztery sztuki mikrobioty. Potem od środka ku krawędzi koła posadzić plamami: czerwony berberys np. po trzy sztuki, żóty berberys aurea - 2 sztuki i pstrą (zielono-białą) trzmielinę (więcej, bo mam). Cały zestaw powtórzyć trzykrotnie, żeby z każdej strony było dobrze. Luki obsadzić kostrzewą siną, bo mam sporo.

Pytania:

Czy tak może być?

Jakie odmiany berberysa czerwonego kupić - niskie/kolumnowe/bardziej rude/ bardziej zwarte/ bardziej strzeliste? Co polecacie?

No i oczywiście, jakie rosliny tam dać jeszcze, żeby to było okey przez cały rok? Podpowiedzcie proszę. Może jutro zrobię wstępny plan, jeśli spadnie deszcz i nie będę musiała podlewać

____________________
Handmade by Elka
frezja 11:48, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mam prośbę...co z tą "rabatą" zrobić czyli jak ją przerobić.Znajduje się wzdłuż chodnika prowadzącego do domu...czy iglaki zostawić czy coś dosadzić??a może całkowita demolka??






____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 12:06, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Danusiu...zgadzam się na karę chłosty..za to co mam)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 12:56, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Nie jest źle z każdą rabatą jak z szafą, coś tam wkładamy, to na później, jeszcze w to wchodzę, a tego szkoda, to jakaś pamiątka ale kiedyś trzeba zrobić gruntowne porządki. Kształt jest dobry, trzeba się rozstać z paroma krzaczkami, które dostały za dużo szans i nadają smętny nieporządny wygląd, i z juką, odbierają całą urodę pięknym niwaki i eleganckim kulom. Dosadziłabym niskie trawy, by nadać trochę życia, i jakieś byliny dla koloru. Może szałwie, rozchodniki, stipy, niskie rozplenice, żurawki, wilczomlecze, do tego krokusy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies