Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

frezja 13:08, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Izoldo..z szafą prawda i to jeszcze kobiecą..szkoda wyrzucić itd..

myślę o berberysach np.Bagatell,tylko jak to wszystko skomponować..? bukszpany sa bokiem do altany to jak "ustawić resztę? czy układ pasów czy jeszcze inaczej? szałwie tam są obok berberysów teraz w fazie spoczynku i niewidoczne;

____________________
Ewa - Ogrodowy song
anitan 13:17, 02 wrz 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ja bym widziała tutaj coś, co uporządkuje rabatkę. Dałoby się poprowadzić np. jakieś proste linie jednakowych roślin? Albo zadarnić glebę czymś płożącym, np bluszcz. Wtedy zostawić tylko wyższe rośliny. Ale widzę JUKKĘ to chyba dość słoneczne stanowisko?
to takie moje pierwsze wrażenie, sama się w zasadzie nie znam i uczę (głównie na błędach)
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
frezja 13:24, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
stanowisko bardzo słoneczne..też myślę o liniach prostych ..może zacznę od berberysu Admiration tuż przy brzegu..sztuk ok 10??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 13:48, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Ja bym dała trawy, w zimie berberys nie ma liści, zostają kolczaste badylki. Jak dasz jasne carexy, będziesz mieć ładnie nawet zimą.
Chcesz geometrii, otocz niwaki niskimi bukszpankami, wtedy je wyeksponujesz.
____________________
frezja 14:00, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
carexy mam kilka sztuk...a które dokładnie masz na myśli,bo miejsce bardzo słoneczne.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 14:02, 02 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Potrzebuje małej rady na rabatce rozsypaliśmy żwir i fragment który na ziemi wyglądał ładnie w żwirze się gubi 11 szt kostrzewy sinej, posadzone są w kształt rombu 4szt-3sz-4szt jak myślicie jakbym pomiędzy nimi dosadziła cebulki czosnku olbrzymiego fioletowego czy to się ładnie dopełni czy nie bardzo krucze coś słabo mi wyobraźnia działa. Nie może to być nic gęstego bo zasłoni resztę rabatki a i miejsca pomiędzy trawa nie za wiele, myślałam o tulipanach ale znowu one zasłonią trawę a czosnek wysoki ale rzadki. Co myślicie?
____________________
Paula Moje trudne początki
Izolda 14:06, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Frezjo masz Evergold? Będzie świetny. Mówisz, że tam jest szałwia? Jak nie ma co najmniej 10 szt to jej nie ma jak nawet zobaczyć

Paula, zrobiłaś maleńki kształcik i, moim zdaniem, on się nie obroni niczym. Daj zdjęcie, będzie łatwiej.
____________________
frezja 14:20, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
tej odmiany nie mam..to ile sztuk byś tam widziała i jak ustawić? szałwii sztuk 5 ale jakoś kiepsko mi tam rośnie..postaram się uzupełnić.

Izoldo..czy rozplenica Hameln da radę..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 14:52, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
To trzeba zrobić tak. Najpierw wywalasz wszystko co jest zbędne. Potem płytko przekopujesz glebę z kompostem lub kilkoma dużymi workami ziemi ogrodowej, i wtedy konkretny plan co ile i gdzie. Przecież ja nie wiem co zostawisz i gdzie
Hammeln da radę. Tam słabo rośnie, bo ziemia wyjałowiona i wysuszona przez krzewy i nie ma kory.
____________________
frezja 15:03, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
dzięki za podpowiedzi...pogoda akurat w miarę i biorę się za wykopanie juki i tych drobnych roślin.Kora czeka od 2 tygodni bom ja niezdecydowana ale Tobie muszę zaufać w tej kwestii..wcześniej podobnie myślałam.Z ziemią to masz rację..tylko,że szałwia dostała dla siebie lepszą...i nie zachwyciła się nią albo za nisko tnę..;

zamówię dzisiaj Evergold oraz rozplenice i za kilka dni ustawki roślin.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies