Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

AnnaCh 22:43, 04 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A tu mój problem: rabatka, która wyszła w czasie robienia podjazdu, w rogu i nie wiem co tam posadzić. Na razie jest ograniczone resztkami płyt, ale docelowo będą takie grafitowe palisady
Długa jest na 2,40m, w najszerszym miejscu 95cm, a później się zwęża i tak na długości 2 metrów ma gdzieś 50 cm. Mało miejsca i kompletny brak pomysłu. Mam nadzieję, że pomożecie

Kupiłam dziś budeję "Nanho blue" i myślałam, żeby dać ją w sam róg, bo to ponoć jedna z mniejszych odmian Do tego co? Róże, jeżówki, szałwie?
No chyba, że iść w zupełnie innym kierunku?
A dodam jeszcze, że jest tam całkowita patelnia, wjazd jest od zachodu.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Izolda 04:54, 05 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Wiesz, ja bym tam teraz jeszcze nic nie sadziła. Przecież w przyszłości będziesz robiła podjazd, wszystko co teraz posadzisz będzie do poprawki, a jak tam jest patelnia powyżej poziomu gruntu, to ciągle trzeba będzie podlewać, cała woda spłynie do warstwy tłucznia. Szkoda pracy i roślin. Może pomyśl o projekcie całej rabaty, jaka ma powstać, jak już będą wykonane prace brukarskie, rozmnażaj rośliny, które tam posadzisz, to łatwe i będziesz miała dużo satysfakcji.
____________________
Daria 07:35, 05 wrz 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Popieram Izolde, docelowo i tak pewnie posadzisz tam coś wysokiego zeby się od sąsiada zasłonić, szkoda pracy i roślin, zastanow się lepiej nad docelowym kształtem rabat w całym ogrodzie, chyba że już to masz
AnnaCh 10:40, 05 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziewczyny dziękuję bardzo za odpowiedzi, prace brukarskie będą skończone w tym sezonie Cały podjazd będzie podniesiony, więc nie będzie spływało.
W całym ogrodzie mam łuki i fale.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
frezja 18:02, 05 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Rabata jest cała sina i zielona, każda roślina prosi - "spójrz na mnie", a dla mnie gwiazdą tej rabaty jest niebieski niwaki i on powinien zaistniec tutaj jako gwiazda, chociaż jest trochę za mały na tak wielkie miejsce. Pokaż potem. Albo najpierw schemat nasadzeń co tu masz.


Danusiu..dodatkowe foty






____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 20:29, 05 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
AnnaCh napisał(a)
Dziewczyny dziękuję bardzo za odpowiedzi, prace brukarskie będą skończone w tym sezonie Cały podjazd będzie podniesiony, więc nie będzie spływało.
W całym ogrodzie mam łuki i fale.


Na łuki i fale nie ma miejsca wzdłuż płotu, zadbaj by gruz został odsunięty od podmurówki płotu na szerokość przyszłej rabaty, zadbaj o ziemię i nawożenie, i najprzyjemniejsze, zastanów się jakim tłem odgrodzisz swój ogród od chwastowiska w sąsiedztwie
Polecam tuje, bardzo wąskie Brobecks Tower, ekonomiczne Smaragd, ciekawsze Jantar lub Maria, wersja luksusowa cisy.
____________________
AnnaCh 00:19, 06 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Izolda napisał(a)
Na łuki i fale nie ma miejsca wzdłuż płotu, zadbaj by gruz został odsunięty od podmurówki płotu na szerokość przyszłej rabaty, zadbaj o ziemię i nawożenie, i najprzyjemniejsze, zastanów się jakim tłem odgrodzisz swój ogród od chwastowiska w sąsiedztwie
Polecam tuje, bardzo wąskie Brobecks Tower, ekonomiczne Smaragd, ciekawsze Jantar lub Maria, wersja luksusowa cisy.

Izolda, dzięki za odpowiedź, niestety tam musi być ten łuk, bo dalej jest w granicy działki wiata na samochody. Niestety tylko taką małą rabatkę udało się wygospodarować. Gruzu w tej rabacie nie ma, przy korytowaniu podjazdu kazałam zebrać także chwasty i kiepską ziemię z tego rogu, właśnie po to, by wsypać tam coś dobrego. Oddzielone będzie palisadą.
Co do chwastów w sąsiedztwie, to już mi ręce opadają Działka od kilku lat nie koszona, jest tam wszystko, łącznie ze żmijami zygzakowatymi, bo mieszkam pod lasem.
Jak wsadzę tam tuje, to już raczej nic innego nie wejdzie. Dalej wiata na samochody od strony tego chwastowiska będzie miała pełną ścianę.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Daria 07:40, 06 wrz 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
to może chociaż do wiaty tuje, niskie rośliny się tam nie sprawdzą, będzie Cie denerwowal bałagan u sąsiada jak już u siebie sobie wszystko ladnie porobisz
paula23 10:06, 06 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
AnnaCh napisał(a)

Izolda, dzięki za odpowiedź, niestety tam musi być ten łuk, bo dalej jest w granicy działki wiata na samochody. Niestety tylko taką małą rabatkę udało się wygospodarować. Gruzu w tej rabacie nie ma, przy korytowaniu podjazdu kazałam zebrać także chwasty i kiepską ziemię z tego rogu, właśnie po to, by wsypać tam coś dobrego. Oddzielone będzie palisadą.
Co do chwastów w sąsiedztwie, to już mi ręce opadają Działka od kilku lat nie koszona, jest tam wszystko, łącznie ze żmijami zygzakowatymi, bo mieszkam pod lasem.
Jak wsadzę tam tuje, to już raczej nic innego nie wejdzie. Dalej wiata na samochody od strony tego chwastowiska będzie miała pełną ścianę.


To może jakieś pnącze zimozielone ?
____________________
Paula Moje trudne początki
Izolda 10:41, 06 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Paula zajrzyj na wątek Ani, będziesz na bieżąco w sprawie tej rabatki
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies