Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

Marga 10:08, 11 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
safikey napisał(a)
Czesc,
Czasami jeśli jest mniejsza zostawiamy ale gdy jest taka srednia i wieksza to zbieramy do kosza a potem do kompostu. Czasami gdy jest upalne lato- wysycha nam na siano, a potem palimy w ognisku- ale to tylko latem

Wiem że jest metoda, że scieta trawa posypuje się ziemie wokół tujek- ogranicza to chwasty. Potem się to grabi-i posypuje swieza trawa. Ale przy prawie 400 tujach- brak chetnych do wygrabiania trawy

P.s. Marzy mi się traktorek- plan już jest


Widziałam filmiki na youtubie, jak ludzie koszą trawę w dużych ogrodach traktorkami bez kosza, a nawet boiska i się zastanawiałam czy po jakimś czasie ten trawnik im sie nie "udusi"? Przecież nikt takiej dużej powierzchni nie grabi.

W Mai jeden właściciel ogrodu ściółkowal rabaty ściętą trawą, ale napewno jej potem nie grabił. Sama się rozkładała

Mam świadomość, że zwykłą kosiarką, to ja nie dam rady obrobić trawnika i łąki i dlatego miałam podobny plan jak Twój, czyli zakup traktorka do pomocy. Plan został juz zrealizowany

Pooglądałam sobie jak Ci roślinki ładnie rosną.
Pozdrawiam
M.

____________________
Ogród dla moich synków
safikey 11:58, 12 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Poranne migawki z ogrodu
Azali przed domem obsypana pomaranczowymi kwiatami






Przed ogrodzeniem szaleja wierzby, a ziemia zostala wyrownana, trawa posiana. Na koncu posadzilismy czerwona leszczyne, ktora wczesniej rosla na koncu dzialki w sadzie. Za leszczyna widac nowy wjazd na dzialki za nami




____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
rozark 13:06, 12 maj 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ale kawał roboty odwaliliście
pięknie jest a terenu zazdroszczę
____________________
pozdrowionka
safikey 13:51, 12 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
rozark napisał(a)
ale kawał roboty odwaliliście
pięknie jest a terenu zazdroszczę


jak sobie przypomnę jak było w ubiegłym roku to brrrr


rzeczywiście sporo pracy już za nami, bo rok temu było tak




a teraz już oczy cieszy trawa


i jak już miło
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 21:28, 13 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Wieczorne migawki z ogrodu:













Zgodnie z planem zaczelam przebudowe rabat przed tujkami, więc dnia mi brakuje (pisze o tym w drugim watku o projektowaniu, bo pomoc jest konieczna)
Slodkich snow
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:45, 13 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mam pytanko: czy mogę teraz podciac tawuly w kulki czy musze czekac na inny termin?




____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:20, 15 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
wyczytałam na necie, że chyba lepiej poczekać z cięceim tawuł po kwitnieniu...

Niestety zbytnio przycięłam hortensje ogrodowe i widzę, że kwiatów będzie jak na lekarstwo

co roku ten sam błąd

p.s. w przyszłym roku chowam sekator!!!!

smacznej południowej kawusi

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
popcorn 11:22, 15 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow ale roboty za wami! areału trochę zazdroszczę, ale trochę nie - bo jak to ogarnąć... pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
safikey 13:01, 15 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Szopen prawie jak Sfinks



Zurawki w gazonach przy oczyszczalni mocno się wybily i zagescily


Posadzilam sadzonki zurawek w gazonach przy schodach

Plony mojego M że szklarni (przyznaje że bez szklarni moje nigdy takie dorodne nie byly) teraz on jest panem warzywnika, ja pojawiam się tam aby podkrasc rzodkiewke

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 23:00, 17 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
ogródek z innej perspektywy










____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies